ادامه مطلب...
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم وحدت رویه در حوزه مسائل شهری بر پذیرش سند آمایش توسط دستگاه های استان به عنوان سند بالادستی تاکید کرد.

محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به ضرورت آماده سازی طرح جامع اظهار داشت: بعضی از شهرها آمادگی دارند که طرح تفصیلی را خودشان تهیه کنند چرا که تأمین اعتبارات استانی زمان‌بر می‌شود و بهتر است مصوبه داشته باشیم تا شهرداری هایی که توان مالی دارند نسبت به تهیه طرح تفصیلی و جامع با نظارت اداره راه و شهرسازی اقدام کنند.

وی افزود: طبق قانون ساخت طبقات اضافه که اصول سه گانه شامل اصول فنی، شهرسازی و بهداشتی را نداشته باشد مشمول قلع و قمع می شود و نیاز به بخشنامه ندارد و تبصره ۱۱ گانه ماده ۱۰۰ باید اجرا شود و نیاز به بخشنامه در این زمینه نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بیان کرد: اگر مورد قانون حرائم شهرها وحدت رویه وجود داشته باشد مشکلی بروز نمی کند که بر مبنای آن شهرداری ها می توانند در مورد مواجهه با ساخت و سازهای غیرمجاز وارد شوند مشمول کردن این امر به آرا ماده ۱۰۰ سبب مرور زمان می شود.

تقی زاده سپس گفت: رعایت قوانین حداقل انتظار در نظام برنامه ریزی است و مهم ترین قانون در شهرها، قانون محدوده شهرها و قانون تقسمیمات کشوری است که باید در پیگیری طرح ها لحاظ شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به سند آمایش عنوان کرد: در حوزه وظایف قانونی سند آمایش سند بالادستی است که نیاز استان را مرتفع می کنند و باید دستگاه ها سند آمایش را به عنوان سند بالا دستی بپذیرند.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

ادامه مطلب...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تغییر محل احداث ۲۲۰ هکتار گلخانه از شهرک صنعتی قرچک به شهرک صنعتی پیشوا از رفع مشکلات شهرک صنعتی قرچک با ظرفیت ایجاد ۳۲ هزار شغل خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد امامی امین در حاشیه جلسه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری با اشاره به بررسی مشکلات شهرک صنعتی قرچک اظهار داشت: مساحت شهرک صنعتی قرچک ۷۷۷ هکتار با پیش بینی ۳۲ هزار اشتغال می باشد.

وی ادامه داد: ۲۰۴ هکتار این شهرک صنعتی عملیاتی شده و ۷۱ واحد صنعتی در آن فعال هستند ضمن اینکه ۴۵۰ واحد صنعتی نیز در حال ساخت و ساز می باشد که با این اوصاف پویاترین شهرک صنعتی کشور می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: در ابتدا بین شهرک های صنعتی و جهاد کشاورزی توافق شده بود که ۲۲۰ هکتار این شهرک به گلخانه و صنایع تبدیلی اختصاص پیدا کند که به سبب عدم فراهم بودن زیرساخت ها درخواست انتقال داده شد.

امامی امین سپس گفت: با توجه به مستعد بودن کشت گلخانه در پیشوا درخواست شده که ۲۲۰ هکتار مورد توافق به جای شهرک صنعتی قرچک در شهرک صنعتی پیشوا ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: در پایان مقرر شد تغییر محل احداث ۲۲۰ هکتار گلخانه به شهرک صنعتی پیشوا بر اساس تعهد شهرک های صنعتی مبنی بر تامین زیرساخت‌ها و ارائه بسته های تشویقی فراهم شود.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

ادامه مطلب...
استاندار تهران با اشاره به لزوم حفاظت از حوزه سرزمینی استان تهران بر ضرورت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در مراحل اولیه تاکید کرد.  

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران با اشاره به گزارش اداره راه و شهرسازی اظهار داشت: نقشه جامع و تفصیلی شهرهای ۴۳ گانه ارائه شده و با توجه به اینکه ۸ دهم درصد خاک کشور در استان تهران و ۱۷ درصد جمعیت را داریم لزوم مراقبت و حفاظت از حوزه سرزمینی ضروری است.

وی با اشاره به لزوم دقت جهت مقابله با تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز افزود: هوشیاری و استفاده از ابزارهای نظارتی جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز به ویژه در مراحل اولیه ضروری است بر این اساس نقشه جامع و تفضیلی شهرها در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه و توسط نرم افزارها تغییرات ثبت می شود تا روند ساخت و سازها گزارش و با عاملین برخورد شود.

استاندار تهران همچنین تاکید کرد: با توجه به محدودیت منابع مقرر شد تا شهرداری ها نسبت به مشارکت در تهیه نقشه های جامع و تفضیلی اقدام کنند تا سریع تر نقشه شهرها تهیه و نظارت ها تقویت شود.

محسنی بندپی سپس گفت: اگر رونق تولید و کسب و کار فعال در همه جای کشور به عنوان راهبرد و سیاست دنبال شود مهاجرت به شهرها به ویژه تهران کنترل می شود همچنان که امسال میزان درخواست انتقال فرهنگیان به تهران ۶۰۰ نفر و جهت انتقال به خارج از تهران ۸۰۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه طبق سرشماری سرانه رشد جمعیت در تهران ۱/۷ درصد بوده خاطرنشان کرد: در مورد روستاها، بنیاد مسکن مکلف شده نسبت به تهیه طرح هادی روستاها اقدام کند‌ که اگر ابلاغ شود همه مکلف هستند در چارچوب آن عمل کنند و بخشداری، دهیاری، اداره کل روستایی و معاونت عمرانی استانداری موظف به نظارت بر و ساخت و سازها در حوزه روستایی هستند.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

ادامه مطلب...
سید مهدی محمدی معتقد است برای رسیدن به مطلوب مردم برای جلوگیری از قاچاق کالا باید همدلی مسئولان و ارگان های مربوطه بیش از پیش شود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، سید مهدی محمدی، مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز که در فرمتانداری شهرستان رباط کریم برگزار شد در خصوص حساسیت این شهرستان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی روز جامعه و سیاست هایی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تدوین کرده و در قالب برنامه های استانی و شهرستانی ابلاغ شده است،  شهرستان رباط کریم از بعد قطب صنعتی بودن و داشتن موانع ورودی و خروجی، و هم مرزی با ۴ استان هم جوار در جهت تعامل رفع موانع و مشکلات در خصوص بحث حمایت از تولید، و کاهش و مهار مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شهرستانی بسیار حساس است و نیاز به نگاه ویژه مسئولان دارد.
وی برای مرتفع شدن کمبود امکانات سخت افزاری در سطح شهرستان بیان کرد: به طور طبیعی وجود این نقصان کار را برای فرماندار در سطح شهرستان مشکل می کند و ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با مساعدت لازم ستاد استان و مرکز تا حصول نتیجه کنار فرماندار شهرستان باقی بمانیم.
محمدی در ادامه با اشاره به شرایط پس از برجام بیان کرد: توفیق جنگ هسته ای مستلزم همدلی و هم افزایی همه ادارات و ارگان های استانی و حتی کشوری است در این راستا برای پیشبرد این مهم، باید اعتبارات خاصی در نظر گرفته شود که برای شهرستان رباط کریم در بحث فرهنگی تخصیصاتی پیش بینی شده و در حوزه های دیگر هم بنا به ضرورت شناسایی لازم انجام خواهد شد چرا که برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید بیشترین تعامل را داشت تا مردم بیشترین آسیب را ببینند.
مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران درباره آمار مکشوفه در استان تهران در مقایسه با سال های گذشته بیان کرد: آمار کشفیات نسبت به سال گذشته بسیار چشمگیر است. در سال ۹۶ در کل کشور ۸۱ درصد کشفیات توسط نیروی انتظامی انجام شده است. در سال ۹۷ نسبت کشفیات و رسیدگی به پرونده های قضایی بر اساس آمار ستاد مرکزی، حدود ۷۳ درصد رشد داشته است. چهار ماهه سال جاری نیز، با وجود تحریم و این موضوع که واردات به کشور کم بوده اما آمار کشفیات نسبت به سال گذشته چشمگیر تر بوده اشت.
وی در پایان یادآور شد: با راه اندازی سامانه های مختلف پیشگیری قاچاق ارز و کالا و پیوستن سامانه های حمل و نقل درون شهری و برون شهری و جامع انبارها به همراه پیمایش دوربین های تردد شمار، باید بگوییم در بحث کاهش قاچاق کالا و ارز بسیار خوب ظاهر شده ایم و به طور قطع سال ۹۸ سال خوبی در بستر پیشگیری است.

ادامه مطلب...

با دعوت مجتبی خانجانی، حضور پربار معاون‌ عمرانی استاندار تهران برای حل بیش از ۱۰ چالش پیش روی پروژه های عمرانی شهرستان بهارستان کلید خورد.
با حضور دکتر تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران بیش از ۱۰ چالش کلیدی شهرستان بهارستان مورد بررسی قرار گرفت . با دعوت مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان، صبح تا عصر روز پنجشنه ۱۰ مرداد ماه مهمترین چالش های پیش روی شهرستان بهارستان در حوزه های عمران،صنعت و اشتغال مورد بررسی میدانی دکتر محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، ساماندهی، ایجاد گاردریل، نظافت، تامین‌روشنائی، نصب علائم و اصلاح هندسی ورودی جاده پایانه نسیم شهر اولین ثمره حضور معاون عمرانی استاندار در شهرستان بهارستان بود .

دریافت مجوز و دستور مستقیم از سوی دکتر تقی زاده به اداره راه و شهرسازی بمنظور ایجاد دسترسی نسیم شهر به اتوبان تهران - ساوه از ناحیه احمدآباد جان سپار که پیشتر آبستن مصائب و تلفات بسیار بود و بدلیل غیرقانونی بودن تردد از این مسیر حقوق شهروندان حادثه دیده پایمال می گردید، دومین اثر این بازدید بود .

ادامه مطلب...
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران گفت: اصحاب رسانه در راستای اعتلای ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرامش مردم قلم بزنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، امین بابایی در آیین افتتاح دومین نمایشگاه مطبوعات جنوب‌شرق استان تهران در قرچک افزود: عرصه رسانه و خبر چون با قلم سروکار دارد عرصه‌ی مبارکی است و باید حرمت قلم حفظ شده و اصحاب رسانه در راستای اعتلای ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرامش مردم حرکت کنند.

وی با تقدیر از تلاشهای اصحاب رسانه برای انعکاس مهمترین مشکلات دشت ورامین، بیان کرد: سرانه فرهنگی استان ۱۳ میلیون نفری تهران تنها ۴۷ تومان است و با این اعتبار نمی توان اقدامی اثر بخش انجام داد، با این اعتبارات اندک نمی توان به دنبال فضای مجازی و رسانه های مقتدرانه باشیم و این جاست که برخی از رسانه ها با نمایش خبرنگار فعالیت هایی خارج از حیطه اطلاع رسانی انجام می دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط و تعامل بین رسانه ها و مجموعه روابط عمومی تأکید کرد و افزود: روابط عمومی در محل تشکیلاتی خود به تنهایی نقش آفرین نیست بلکه باید همراهی مدیران را داشته باشد.

این مسئول با تأکید بر اینکه باید به روابط عمومی‌ها بر اساس مسئولیت اجتماعی آنها هویت داد، بیان داشت: روابط عمومی پایگاه دوسویه است اما این موضوع در شعار باقی مانده و باید ماهیت عملگرایی و اجرایی به خود بگیرد.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر

ادامه مطلب...
با حکم استاندار تهران سیدمحمدرضا هاشمی نیا به سمت مشاور استاندار و مدیرکل حراست منصوب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، متن حکم وی به این شرح است؛
 
جناب آقای "سیدمحمدرضا هاشمی نیا"
سلام علیکم
 
به موجب این حکم جنابعالی به سمت"مشاور استاندار و مدیرکل حراست" منصوب می شوید.

امید است با استعانت از  خداوند تبارک و تعالی و رعایت خط مشی اعلام شده و شرح وظایف قانونی و بکارگیری شیوه های مناسب در اعمال سیاست های عمومی دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم که ولی نعمتان و سرمایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند، موفق و موید باشید.

"انوشیروان محسنی بندپی"

ادامه مطلب...
انوشیروان محسنی بندپی در مراسم اهدا و واگذاری ۳۰۰ فقره اسناد املاک بنیاد علوی که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کل کشور و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن ورزشی روستای داودآباد قرچک برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: اقدامات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در خدمات رسانی به مردم و بخصوص مستضعفان پس از انقلاب چشمگیر بوده است.

محسنی بندپی افزود: سپاه پاسداران فرزند این انقلاب بوده و در تحقق و پاسداری از آرمان‌های انقلاب، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری سرآمد بوده است و بی‌شک خدمات سپاه در حوزه‌های سازندگی و پاسداشت خاک میهن عزیز اسلامی فراموش‌ناشدنی است.

استاندار تهران گفت: اگر امروز یکی از امن‌ترین کشورهای جهان هستیم، این مهم در گرو جانفشانی‌های پاسداران انقلاب بوده و خواهد بود که همه مردم قدردان این جانفشانی ها بوده و هستند و تمام قد برای دفاع از پاسداران سرافراز نظام اسلامی ایستاده اند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که امروز شاهد آن هستیم، در راستای تحقق یکی از اهداف اولیه انقلاب اسلامی یعنی عدالت است گفت: واگذاری ۳۰۰ فقره اسناد املاک بنیاد علوی از اقدامات ارزشمند و درازمدت برای یاری محرومان و توانمندی مستضعفان است که امیدواریم بتوانیم در بازآفرینی مناطق فرسوده شاهد اقدامات بنیادی از سوی بنیاد مستضعفان و همراهی سایر دستگاه‌ها باشیم.

محسنی بندپی در پایان از بنیاد مستضعفان و مسئولان شهرستان قرچک برای برگزاری این مراسم تقدیر کرد و گفت: امیدوارم شرایطی فراهم کنیم تا افرادی که به دنبال دریافت اسناد مالکیت هستند، سند دریافت کنند.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

ادامه مطلب...
استاندار تهران گفت: خشک‌سالی باعث پایین رفتن سطح آب زیرزمینی می‌شود و همین موضوع باعث ایجاد شکاف و نشست زمین می‌شود، در دشت ورامین در بعضی از نقاط تقریباً ۳۵ سانتی‌متر گزارش‌شده و در بعضی نقاط نیز ما گزارش نشست یک‌باره یک حفره را داشتیم.انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينكه رود دره‌های شهر تهران باید به‌صورت علمی  ساماندهی شوند و با آبخیزداری که در بالادست این رود دره‌ها صورت می‌گیرد احتمال باران‌های سیل‌آسا را کمتر می‌کنیم گفت:در شهرهای جنوب غرب و غربی استان از ظرفیت حوضچه‌هایی داشتیم که می‌توانستیم از ظرفیت آن برای ذخیره‌سازی آب باران استفاده کرد.

استاندار تهران بیان کرد: به‌محض ورود سامانه بارشی با لغو مرخصی مدیران به‌صورت عملیاتی وارد مدیریت بحران شدیم، با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه شرایطی را فراهم کردیم که تاکنون  هیچ‌گونه  تلفات انسانی را در استان و شهر تهران را نداشتیم. محسنی بندپی تصریح کرد: ظرفیت خالی سد کرج هم‌اکنون  ۹۰ میلیون مترمکعب و بیش از نیمی از ظرفیت سد طالقان را خالی نگه داشتیم تا بتوانیم بارندگی‌های اردیبهشت و آب شدن برف‌ها را مدیریت کنیم. وی ادامه داد: میزان حجم و دبی رودخانه‌های شادچای و سیاه‌آب و سالور که از شعبات رودخانه کرج در استان تهران هستند کاملاً تحت مدیریت و کنترل هستند.   فرونشست زمین در تهران به علت خشک‌سالی‌ها است.

استاندار تهران در خصوص نشست زمین در برخی نقاط استان اشاره کرد و گفت: نشست زمین در رابطه با خشک‌سالی‌ها است و از لحاظ علمی نیز اثبات‌شده مکان‌هایی که درگذشته دارای آب و تالاب بوده‌اند با وزش باد تبدیل به ریز گرد می‌شوند. محسنی بندپی ادامه داد: در فرونشست زمین نیز این‌گونه است مکان‌هایی که درگذشته دارای سفره‌های زیرزمینی پر آب بوده حالا ممکن است براثر خالی شدن این سفره‌ها، زمین‌ها دچار فرونشست شوند. وی افزود: خشک‌سالی باعث پایین رفتن سطح آب زیرزمینی می‌شود و همین موضوع باعث ایجاد شکاف و نشست زمین می‌شود، ما در دشت ورامین در بعضی از نقاط تقریباً ۳۵ سانتی‌متر گزارش‌شده و در بعضی نقاط نیز ما گزارش نشست یک‌باره یک حفره را داشتیم. استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های ما این است که از سد لتیان ورودی‌مان رو به سد ماملو افزایش دهیم تا از ظرفیت این سد بتوانیم در بخش تأمین آب شرب مردم منطقه و سیراب کردن سفره‌های زیرزمینی استفاده کنیم.

استانداری تهران,استاندار تهران,فرمانداری شهرستان,فرماندار شهرستان,یارانه,بلیت,سفر,فرمانداری,بخشداری,دهیاری,استانداری,ارز,دلار

ادامه مطلب...

خراسانی گفت:با پیگیری های استاندار تهران در شورای مسکن استان و همکاری دستگاه های مرتبط و خدمات رسان انشعابات مربوط به بالغ بر ۵۱۳۸ واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند آماده شده و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرف افتتاح قرار گرفته است. 

علی اکبر خراسانی مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای آماده سازی واحدهای مسکن مهر در سطح استان اظهار داشت: به رغم محدودیت ها در شرایط اقتصادی کنونی و هزینه‌های تحمیل شده از ناحیه پروژه مسکن مهر، اقدامات درخور و ارزنده ای در راستای آماده سازی واحدهای این طرح در شهرهای مجاور پایتخت صورت گرفته است.
 
وی افزود : در همین رابطه بالغ بر ۵۰۱۵ واحد مسکن مهر در شهر پردیس آماده شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود که با پیگیری های استاندار تهران در شورای مسکن استان و همکاری دستگاه های مرتبط و خدمات رسان انشعابات مربوط به بالغ بر ۵۱۳۸ واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند آماده شده و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرف افتتاح قرار گرفته است.
 
خراسانی یادآور شد: همچنین با توجه به دستور استاندار تهران در خصوص رفع ۱۶ مورد از اشکالات موجود در حوزه مسکن مهر پردیس این مسئله نیز مورد رسیدگی قرار گرفته و مرتفع شده و دو جلسه و یک مورد بازدید نیز در این خصوص انجام گرفته است.
 
 مدیرکل امور عمرانی استانداری تهران همچنین ضمن اشاره به آماده سازی پروژه پل سیمان در منطقه پاکدشت اظهار داشت: این پروژه طرح هایی بود که از سال های متمادی در منظره پاکدشت و محور جاده امام رضا معطل مانده بود و یکی از اقدامات خوب استانداری تهران آماده سازی آن در راستای توسعه منطقه به شمار می رود.
 
وی افزود : اقدامات آماده سازی این سازه اجرا شده و عملیات زیرسازی و رمپ آن نیز مورد پردازش عمرانی قرار گرفته است اکنون جهت بهره‌برداری و افتتاح نهایی آن متوسط آماده سازی و ایمن سازی لوله بنزین از سوی دستگاههای مرتبط هستیم.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر
 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس