ادامه مطلب...

خراسانی گفت:با پیگیری های استاندار تهران در شورای مسکن استان و همکاری دستگاه های مرتبط و خدمات رسان انشعابات مربوط به بالغ بر ۵۱۳۸ واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند آماده شده و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرف افتتاح قرار گرفته است. 

علی اکبر خراسانی مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای آماده سازی واحدهای مسکن مهر در سطح استان اظهار داشت: به رغم محدودیت ها در شرایط اقتصادی کنونی و هزینه‌های تحمیل شده از ناحیه پروژه مسکن مهر، اقدامات درخور و ارزنده ای در راستای آماده سازی واحدهای این طرح در شهرهای مجاور پایتخت صورت گرفته است.
 
وی افزود : در همین رابطه بالغ بر ۵۰۱۵ واحد مسکن مهر در شهر پردیس آماده شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود که با پیگیری های استاندار تهران در شورای مسکن استان و همکاری دستگاه های مرتبط و خدمات رسان انشعابات مربوط به بالغ بر ۵۱۳۸ واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند آماده شده و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرف افتتاح قرار گرفته است.
 
خراسانی یادآور شد: همچنین با توجه به دستور استاندار تهران در خصوص رفع ۱۶ مورد از اشکالات موجود در حوزه مسکن مهر پردیس این مسئله نیز مورد رسیدگی قرار گرفته و مرتفع شده و دو جلسه و یک مورد بازدید نیز در این خصوص انجام گرفته است.
 
 مدیرکل امور عمرانی استانداری تهران همچنین ضمن اشاره به آماده سازی پروژه پل سیمان در منطقه پاکدشت اظهار داشت: این پروژه طرح هایی بود که از سال های متمادی در منظره پاکدشت و محور جاده امام رضا معطل مانده بود و یکی از اقدامات خوب استانداری تهران آماده سازی آن در راستای توسعه منطقه به شمار می رود.
 
وی افزود : اقدامات آماده سازی این سازه اجرا شده و عملیات زیرسازی و رمپ آن نیز مورد پردازش عمرانی قرار گرفته است اکنون جهت بهره‌برداری و افتتاح نهایی آن متوسط آماده سازی و ایمن سازی لوله بنزین از سوی دستگاههای مرتبط هستیم.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر
 

ادامه مطلب...

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت:حضور استانداری تهران در نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته مازندران فرصت مناسبی برای عرضه و نمایش توانمندی های اقتصادی استان در نگاه فعالین اقتصادی داخلی و خارجی خواهد بود.
 
نخستین نمایشگاه انرژی، نفت،گاز و پتروشیمی استان مازندران از ۳۰ بهمن ماه لغایت ۲ اسفند در شهرستان ساری و با حضور  استانداری تهران در حال برگزاری است.

 در همین رابطه محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به حضور استانداری تهران در این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه به جهت موقعیت ژئو استراتژیک استان مازندران به عنوان محل کريدور شمال به جنوب و نقطه وصل دریای خزر تا خلیج فارس دارای موقعیت برجسته و قابل اعتنایی از منظر اقتصادی تلقی می شود.

 وی افزود: همچنین دریای خزر از طریق رود ولگا به اروپا متصل بوده از آنجا که اکنون در شرایط تحریم قرار گرفته و با مسائل مربوط به مشکلات نقل و انتقال ارز در کشور مواجه هستیم برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنم برای بازرگانانی است که علاقمند به تبادل تجاری بدون نقل و انتقال ارز هستند.

 امامی امین خاطرنشان کرد: با توجه به حضور بازرگانان و تجار بیش از ۸ کشور در این نمایشگاه و همچنین ظرفیت و قابلیت های اقتصادی استان تهران در حوزه مبادلات اقتصادی بین المللی، استانداری تهران در نظر دارد تا با حضور در این نمایشگاه بستر لازم برای تبادل تجربیات بازرگانی میان تجار ایرانی و بین المللی را فراهم کرده و زمینه لازم را برای ایجاد مناسبات اقتصادی جدید میان استان تهران و سایر کشورها در حوزه اقتصادی ایجاد کند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران همچنین در پایان یادآور شد: حضور استانداری تهران در نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته مازندران فرصت مناسبی برای عرضه و نمایش توانمندی های اقتصادی استان در نگاه فعالین اقتصادی داخلی و خارجی خواهد بود.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر

 

ادامه مطلب...


اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا به همت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و مرکز منطقه ای آموزشی پژوهشی اقیانوس شناسی غرب آسیا تحت پوشش یونسکو با حضور دانشمندان، صاحب نظران و محققان کشورهای عضو "مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا"، 8 و 9 آبان 96 برگزار می شود.
پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و مرکز منطقه ای آموزشی پژوهشی اقیانوس شناسی غرب آسیا تحت پوشش یونسکو در نظر دارند اولین همایش بین المللی مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا را با همکاری انجمن علوم و فنون دریایی ایران در تاریخ هشتم و نهم آبان ماه سال جاری در تهران برگزار نمایند.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و این همایش با اعلام این خبر گفت: در همایش مذکور که با حضور دانشمندان، صاحب نظران و محققان کشورهای عضو «مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا» ازجمله: عراق، عمان، پاکستان، هند، ترکیه و چندین کشور غربی برگزار می شود، مباحثی چون هواشناسی دریایی، تغییر اقلیم، اقیانوس شناسی فیزیکی، اقیانوس شناسی زیستی، بیوژئوشیمی اقیانوسی، شیلات و آبزیان، زمین شناسی دریایی، آلودگی دریا، حقوق و سیاست دریا، مخاطرات دریایی و فناوری و مهندسی دریا مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر مهمترین اهداف برگزاری این همایش را به شرح زیر عنوان کرد:

تبادل نظر و انتقال تجربیات و دستاوردهای جدید در حوزه های مختلف دریایی و ارتقای سطح علمی ‏اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان از طریق آشنایی آنها با آخرین دستاوردهای علمی و ‏جدیدترین متدهای پژوهشی در جهان.‏
برقراری ارتباط بین نیازهای صنایع مختلف دریایی با یافته های محققان و پژوهشگران حوزه های ‏مختلف دریایی.‏
ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحقیقات دریایی در منطقه با فراهم سازی بسترمناسب ‏برای انتقال دانش وتجربیات كشورهای مختلف.‏
ارتقای فعالیت های منطقه ای و بین المللی مرکز منطقه ای آموزشی –پژوهشی اقیانوس شناسی غرب آسیا در حوزه های مختلف علوم دریایی و ساحلی جهت حفاظت و مدیریت پایدار دریاها و سواحل
كمك به تعیین راهبرد و مسیر تحقیقات اساسی مورد نیاز كشور در زمینه علوم دریایی از طریق ‏گسترش و توسعه فضای تعامل بین ارگان های مختلف اجرایی و راهبردی دریایی.‏

طرح ایجاد «مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا» با هدف ارتقای علوم و پژوهش های اقیانوس شناسی در کشور و ‏منطقه توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در سال 2010 میلادی به کمیسیون ملی یونسکو ایران ‏ارایه گردید و پس از پی گیری های کمیسیون ملی یونسکو، این طرح به کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو ‏‎(IOC)‎‏ ‏ارایه شد. پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس این مرکز با تلاش ها‎ ‎و همکاری ارزشمند نمایندگی دایم جمهوری ‏اسلامی ایران در یونسکو در بیست و هفتمین اجلاس مجمع عمومی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی که در تیرماه 1392 در ‏مقر یونسکو در پاریس مطرح و با حمایت قاطع کشورهای عضو به تصویب رسید. سپس تاسیس این مرکز در صد و ‏نود و دومین نشست شورای اجرایی یونسکو در مهر ماه 1392 در پاریس مطرح و توسط شورای اجرایی ‏یونسکو تصویب شد. در اجلاس عمومی یونسکو در آبان 1392 نیز ایجاد این مرکز منطقه ای با اکثریت آرا تصویب ‏گردید. /

وی ادامه داد: پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس این مرکز با تلاش ها‎ ‎و همکاری ارزشمند نمایندگی دائم جمهوری ‏اسلامی ایران در یونسکو در بیست و هفتمین اجلاس مجمع عمومی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی که در تیرماه ۱۳۹۲ در ‏مقر یونسکو در پاریس مطرح و با حمایت قاطع کشورهای عضو به تصویب رسید.

به گفته وی،سپس تاسیس این مرکز در صد و ‏نود و دومین نشست شورای اجرایی یونسکو  در مهر ماه ۱۳۹۲ در پاریس مطرح و توسط شورای اجرایی ‏یونسکو تصویب شد. در اجلاس عمومی یونسکو  در آبان ۱۳۹۲ نیز ایجاد این مرکز منطقه ای با اکثریت آرا تصویب ‏شد.

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...


تیم فوتبال نوجوانان ایران برابر آلمان در مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی نوجوانان به پیروزی پر گل دست پیدا کرد.

تیم فوتبال نوجوانان ایران از ساعت 18 امروز (سه‌شنبه) در دومین دیدارش در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی 2017 هند در ورزشگاه پاندیت جواهر لعل نهروی شهر گوا به مصاف تیم آلمان رفت که این دیدار با نتیجه 4 بر صفر به سود نوجوانان کشورمان به پایان رسید.

یونس دلفی در دقایق 6 و 42، الهیار صیادمنش (49) و وحید نامداری ( 75) زننده چهار گل ایران در این بازی بودند.

ملی‌پوشان نوجوان کشورمان با این برد با 6 امتیاز در صدر گروه C مرحله گروهی رقابت‌‌های جام‌جهانی 2017 قرار گرفتند و به دور بعدی مسابقات صعود کردند. تیم ایران در نخستین بازی خود با نتیجه 3 بر یک مقابل گینه به برتری رسیده بود.

نوجوانان ایران در آخرین بازی خود در مرحله گروهی روز جمعه 21 مهرماه به مصاف تیم کاستاریکای یک امتیازی خواهد رفت.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

محسن هاشمی در گفتگویی ضمن قدردانی از مردم ایران و مقام معظم رهبری برای همدردی‌هایی که تا به حال انجام داده‌اند، این ابراز همدردی را وصف ناپذیر دانست و اظهار داشت: لازم است از مردم بخواهم که با آرامش کامل در مراسم تشییع شرکت کنند.

فرزند آیت الله هاشمی افزود: همانطور که دغدغه آیت‌الله هاشمی رفسنحانی وحدت بود و فقط برای وحدت و اعتدال در جامعه حرکت می‌کرد، فردا هم باید در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم، وحدت خود را به رخ جهانیان بکشیم.

هاشمی با اعلام اینکه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از فردا 8:30 صبح در دانشگاه تهران آغاز می‌شود گفت: پس از اقامه نماز، پیکر ایشان از دانشگاه تهران به سمت خیابان انقلاب و خیابان حافظ تشییع می‌شود و در صورتی که ترافیک اجازه دهد، مقداری هم در خیابان حافظ به سمت مرقد مطهر امام راحل (ره) حرکت خواهیم کرد و بعد پیکر ایشان برای تدفین به مرقد مطهر امام راحل (ره) منتقل خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب...

انتخاب اثر آقای اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلمنامه و اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد به آقای شهاب حسینی از سوی این جشنواره نشانگر توان حرفه‌ای سینماگرانی است که بارها خلاقیت خود را به نمایش گذاشته‌اند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی انتخاب اثر اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلمنامه و اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد به شهاب حسینی از سوی جشنواره کن را تبریک گفت.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «سینمای ایران که در طول سه دهه گذشته همواره بر قله‌های بلند خلاقیت و آفرینندگی ایستاده و دستاوردهای ارزشمندی را در صحنه‌های جهانی برای سینماگران ایرانی رقم زده است، بار دیگر با انتخاب فیلم «فروشنده» به عنوان فیلم برتر در جشنواره بین‌المللی کن صفحه جدیدی بر افتخارات گذشته خود افزود.

انتخاب اثر آقای اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلمنامه و اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد به آقای شهاب حسینی از سوی این جشنواره نشانگر توان حرفه‌ای سینماگرانی است که بارها خلاقیت خود را به نمایش گذاشته‌اند.

اینجانب ضمن تبریک این موفقیت به همه هنرمندان و سینماگران متعهد، آرزومندم که سینمای ایران بتواند با ارتقای کیفیت خود و پرداختن به مسائل بنیادی فرهنگی جامعه و تأکید بر ارزش‌های ملی و اسلامی نقش بایسته خود را در پاسخگویی به نیازهای اساسی ملت بزرگ ایران ایفا نماید.»

 

 

 

 

ادامه مطلب...

شاخص بورس اوراق بهادار تهران پس از 3 روز رشد، در چهارمین روز معاملات هفته رنگ قرمز به خود گرفت.


شاخص بورس اوراق بهادار از ساعات ابتدایی معاملات روند نزولی به خود گرفت و در پایان با افت 294 واحدی به 78 هزار و 394 واحد رسید.

همچنین امروز یک هزار و 40 میلیون سهم به ارزش 336 میلیارد تومان داد و ستد شد.

فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، پالایش نفت بندرعباس و شرکت معدنی و صنعتی چادر ملو از نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص داشتند، همچنین نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا نیز از بازدارندگان افت شاخص بودند.

بیشترین تقاضا در معاملات امروز تالار شیشه‌ای مربوط به مشارکت شهرداری سبزوار، پارس خودرو و تولید محور خودرو و بیشترین عرضه مربوط به داروسازی، مشارکت سایپا، کارخانجات تولیدی شهید قندی بود.

نماد معاملاتی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد و علاوه بر این نماد معاملاتی شرکت لیزینگ خودرو غدیر جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه نیز متوقف شد.

شاخص فرابورس نیز امروز با 0.9 واحد کاهش به مقدار 800.9 واحد رسید.

 

 

 

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/futsal1.jpg'
There was a problem loading image 'images/futsal1.jpg'

ادامه مطلب...

شهر اصفهان و سالن 25 آبان مجموعه ورزشی نقش‌جهان از روز جمعه 9 مردادماه میزبان ششمین دوره جام باشگاه‌های فوتسال آسیا خواهد بود.


شهر اصفهان و سالن ۲۵ آبان مجموعه ورزشی نقش‌جهان از روز جمعه ۹ مردادماه میزبان ششمین دوره جام باشگاه‌های فوتسال آسیا خواهد بود.
در این رقابت‌ها، ۱۲ تیم از کشورهای صاحب‌نام فوتسال آسیا به مدت ۸ روز با هم رقابت خواهند کرد.
تماشای این دوره از مسابقات برای تماشاگران رایگان است. همه مسابقات در سالن ۲۵ آبان ورزشگاه نقش‌جهان برگزار می‌شود.
در دوره گذشته این رقابت‌ها، تیم ناگویا ژاپن موفق شد به عنوان قهرمانی دست یابد.
گروه‌بندی این دوره از مسابقات به شرح زیر است:
گروه A: تأسیسات دریایی (ایران)، القادسیه (کویت)، الخلیج (امارات)
گروه B: ناگویا (ژاپن)، ام اف سی امجک (قزاقستان)، لوکوموتیو (ازبکستان)
گروه C: چونبوری (تایلند)، الریان (قطر)، نفت الوسط (عراق)
گروه D: شنژن نانلینگ (چین)، بانک بیروت (لبنان)، تایسان نام (ویتنام)

برنامه کامل مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا به شرح زیر است:
جمعه ۹ مردادماه (۳۱ جولای)
شن‌زن چین – تایسان نام ویتنام، ساعت ۱۲
 چونبوری تایلند – نفت الوسط عراق، ساعت ۱۴:۳۰
 ناگویا ژاپن – لوکوموتیو ازبکستان، ساعت ۱۷
 تأسیسات دریایی ایران – الخلیج امارات، ساعت ۱۹:۳۰
 شنبه ۱۰ مردادماه (اول آگوست)
بانک بیروت – تایسان نام ویتنام، ساعت ۱۲
 الریان قطر- نفت الوسط عراق، ساعت ۱۴:۳۰
 ام اف سی امجک قزاقستان – لوکوموتیو ازبکستان، ساعت ۱۷
 القادسیه کویت – الخلیج امارات، ساعت ۱۹:۳۰
 یکشنبه ۱۱ مردادماه (۲ آگوست)
شن‌زن چین – بانک بیروت، ساعت ۱۲
 چونبوری تایلند – الریان قطر، ساعت ۱۴:۳۰
 ناگویا ژاپن – ام اف سی امجک قزاقستان، ساعت ۱۷
 تأسیسات دریایی – القادسیه کویت، ساعت ۱۹:۳۰
 دوشنبه ۱۲ مردادماه (۳ آگوست)
استراحت تیم‌ها
 سه‌شنبه ۱۳ مردادماه (۴ آگوست)
مرحله یک چهارم نهایی:
۱- تیم اول گروه D – تیم دوم گروه C، ساعت ۱۲
 ۲- تیم اول گروه C – تیم دوم گروه D، ساعت ۱۴:۳۰
 ۳- تیم اول گروه B – تیم دوم گروه A، ساعت ۱۷
 ۴- تیم اول گروه A – تیم دوم گروه B، ساعت ۱۹:۳۰
 چهارشنبه ۱۴ مردادماه (۵ آگوست)
مرحله نیمه‌نهایی
 ۵- برنده دیدار ۱ – برنده دیدار ۳، ساعت ۱۶:۳۰
 ۶- برنده دیدار ۲ – برنده دیدار ۴، ساعت ۱۹:۳۰
 پنج‌شنبه ۱۵ مردادماه (۶ آگوست)
استراحت تیم‌ها
 جمعه ۱۶ مردادماه (۷ آگوست)
رده‌بندی: بازنده دیدار ۵ – بازنده دیدار ۶، ساعت ۱۶:۳۰
 فینال: برنده دیدار ۵ – برنده دیدار ۶، ساعت ۱۹:۳۰