ادامه مطلب...

کثرت خبرنگاران در منطقه جنوبشرق استان تهران که شهرستان های ورامین ، پیشوا ، پاکدشت و قرچک را در بر میگیرد ، سبب افتخار و تعالی فرهنگی برای این مناطق و استان تهران می باشد.هرچند همواره اختلاف عقاید اندکی در بین این عزیزان وجود داشته است ، ولی هیچگاه عاملی برای عدم انعکاس به موقع و صحیح اخبار و گزارشات مربوط به فعالیت های ادارات و سازمان ها به شهروندان نبوده است.ارتباط مستمر ، برگزاری جلسات مختلف هماهنگی ، ابراز محبت نسبت به یکدیگر ، تبادل اخبار و درج آنها در رسانه های تحت پوشش ، تشکیل تیم های ورزشی خبرنگاران و .... از جمله شواهدی است که حداقل وحدت ظاهری را در بین اصحاب رسانه در این مناطق را نشان می دهد.

 ادامه مطلب...

روزهای پایانی تحصیل در حوزه علمیه فتحیه مروی تهران

اینجانب رضا نورمحمدی 50 ساله متولد دی ماه 1347در شهرستان ورامین و رشد یافته در شهرستان پیشوا و خیابان پیروزی تهران ، دارای مدرک کارشناسی ژئومورفولوژی ، سابقا" "مدیردایره مطبوعاتی اداره کل روابط عمومی وزارت تعاون  و مسئول بولتن رسانه ای مهندس شافعی وزیر سابق تعاون ، روحانی حوزه علمیه تهران ، دبیرحق التدریس سابق آموزش و پرورش ، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی هنروران جوان کشور ، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال نونهالان کشور سوریه ، سرمربی تیم فوتسال هنرمندان نوجوان ایران و فعلا" " کارمند افتخاری سازمان حج و زیارت و مدیر پرتال های خبری "ایرانگردی ، خبرتهران ، خبرورزشی و گردشگری" می باشم.

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

در حضور حضرت آیت الله العظمی شیخ یوسف صانعی قبل از مراسم عمامه گذاری در سال 1377

 

از تیرماه 1371 یعنی از 25 سال پیش  با تشویق و راهنمایی آقای فیاض حیدری که از پیشکسوتان خبری منطقه می باشند ، به عرصه خبرنگاری قدم نهادم.با معرفی ایشان در مرداد همان سال به دریافت کارت خبرنگاری رسمی از سرویس شهرستانهای روزنامه وزین"اطلاعات" نائل شدم که در آن زمان برای هر خبرنگار تازه کاری ، افتخاری بس بزرگ محسوب می شد.در آذرماه همان سال به دعوت حضرت حجت الاسلام سیدهادی خامنه ای صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه جهان اسلام(حیات نو) که فرزند ایشان از شاگردان دوره راهنمایی اینجانب در مدارس منطقه 12 آموزش و پرورش تهران بودند ، به فعالیت در ستون شهرستانها پرداختم که کارت خبرنگاری آن روزنامه ، ارزشی خاص در محافل سیاسی آن زمان داشت.در دی ماه سال 1371 نیز همزمان در ماهنامه اجتماعی فرهنگی "آذرمهر"به عنوان خبرنگار مشغول شدم .در سال 1372 با نشریات معتبر دیگری همچون "فرهنگ آفرینش ، دنیای ورزش  و ورامین و توسعه" و در سال 1373 با "گنبد کبود ، مجله روزهای زندگی ، ابرار ورزشی ، مجله ایران جوان" و از سال 1384 تا 1388 با"استقلال جوان ، نود ، خبرورزشی ، هدف ورزشی و روزنامه جوان" ادامه همکاری دادم.از ابتدا تاکنون به عنوان خبرنگار پاره وقت و افتخاری ، صدها خبر و گزارش و مقاله از اینجانب در مطبوعات مختلف درج گردیده است.از سال 1390 نیز وارد فضای مجازی شده ام که هنوز ادامه دارد و با یاری همسرم (خانم عطیه مومنی) پرتال های خبری "خبرتهران و ایرانگردی ، خبرورزشی و گردشگری " را بدون هیچ کمکی و فقط با کسب درآمد از آگهی های بازرگانی اداره می نمایم.

ادامه مطلب...

رسیدگی به امور هتل های اقامت حجاج در مکه و مدینه از سال 1391 تاکنون

ادامه مطلب...

مدتی است که تعدادی از مسئولین و مدیران روابط عمومی ادارات ، بدون عنایت به پیشکسوت بودن برخی از همکاران از نظر سنوات کاری و فعالیت ، برای دعوت از این افراد در مراسم تجلیل از خبرنگاران و جلسات مختلف کوتاهی می کنند. از جمله این افراد می توان به آقای حسن فرازمند ، اکبرسلیمانی و ابوفیاض حیدری و همچنین اینجانب نام برد.یعنی بعد از آقایان فرازمند ، سلیمانی و ابوفیاض حیدری ، اینجانب و آقای علیرضا مهدیزاده از نظر سنوات کاری و فعالیت خبری ، از خبرنگاران قدیمی حاضر در عرصه فعلی رسانه های منطقه می باشیم و دوستان سن و سال دار دیگرمان ، بعدها وارد این عرصه شده اند.اما همان طور که عزیزان همکار در جریان می باشند ، بنده هیچ گاه در این مورد فخر نفروخته و ارادتمند همه همکاران عزیز بوده ام و ارتباطات اندک من با خبرنگاران منطقه در طول این سالها یکی به دلیل فعالیت خبری من در جراید کشوری در تهران ، شرکت در مسابقات ورزشی کشوری از سوی روزنامه ابرار ورزشی و مجله دنیای ورزش و دیگری به حضور خبری ام در دیگر شهرهای استان  و در نهایت به سفرهای مکرر بنده به کشورعربستان سعودی از سوی سازمان حج و زیارت و کشور سوریه به عنوان مربی فوتسال(قبل از جنگ با داعش) بازمی گردد.

ادامه مطلب...

روابط من با خبرنگاران جوان منطقه همواره مطابق با سن آنها بوده و حتی با تطبیق ظاهر خود ، از آنها بیشتر جوانی می کنم تا محبت بین ما بیشتر گردد.علیرغم محبتی که ادارات مختلف در طول سالیان اخیر از امثال بنده در مراسم متعدد ابراز کرده اند ، عدم دعوت از سوی برخی ادارات در هفته گذشته که در انعکاس اخبار و تصاویر فعالیت های آنان به ویژه در سه سال اخیر در سایت خبرتهران هیچگاه کوتاهی نکرده ام ، موجب تکدر خاطر شد و این بیشتر نشان از دعوت رفاقتی دارد تا قدردانی از خبرنگارانی که مخلصانه منعکس کننده اقدامات آنان بوده اند.به قول یکی از همکاران قدیمی "چرا ما خبرنگاران این منطقه حرمت همدیگر را در باطن هم نگاه نمی داریم و همیشه در ظاهر رفاقت به خرج می دهیم و در مقابل دید مسئولین به هم اهانت می کنیم."

ادامه مطلب...

برخی خبرنگاران جوان که بعضا" نیمی از سابقه کاری پیشکسوتان را نیز ندارند ، با برخی اقدامات نسنجیده و یا دخالت و پیشدستی در امور مختلف ، خود را برتر از موسفیدهای خبری قلمداد می کنند و حتی در بعضی موارد از درج مطالب ارسالی از سوی پیشکسوتان به بهانه های مختلف خودداری می کنند.ممکن است تعدادی از خبرنگاران جوان در کسب مدارک علمی در علوم ارتباطات و روزنامه نگاری نسبت به موسفیدهای خبری دارای امتیاز باشند ، اما این دلیل نمی شود که به تجربیات عملی و سنوات کاری این عزیزان بی اعتنایی شود. مگر ما چند سال عمر می کنیم که بعضا" دل همدیگر را می شکنیم و چه درآمد هنگفتی از کار رسانه ای نصیب ما میشود که این گونه به همدیگر بی اعتنایی می کنیم و هر یک خود را از دیگری برتر می داند ، آن چنان که گویی خبرنگار شبکه های بین المللی میباشند.تعدادی از خبرنگاران جوان منطقه که سن آنها زیر 30 سال می باشد ، حتی در سلام کردن به پیشکسوت ها سبقت نمی جویند و در انتظار سلام از سوی ما هستند و حتی گاه از سوی برخی ادارات منطقه ، به نام نماینده خبرنگاران برای مراسمات و سفرهای مختلف انتخاب و معرفی می شوند.این افراد هم اکنون به دلیل اینکه قصد دارند راه صدساله را یک شبه طی نمایند ، دچار مشکلاتی نیز شده اند.آیا فکر نمی کنند زمانی هم آنان به سن ما خواهند رسید و انتظار احترام و حرمت صنفی ، از دیگران را خواهند داشت؟

ادامه مطلب...

اگر راست می گویید دست در دست هم دهید و مشکلات صنفی خود را رفع نماییم و برای رفع معضلات زندگی یکدیگر ، دست یاری دراز کنیم و برای رفع مشکلات مردم ، از مدیران ادارات پاسخ بخواهیم و پیگیر مطالبات اهالی منطقه از مسئولین باشیم.نمونه زیبایی از این دست ، 2 سال قبل و در اجتماع خبرنگاران و تعدادی از مدیران منطقه در سالروز تولد و بزرگداشت آقای فیاض حیدری روی داد که جای تحسین و قدردانی دارد تا دوستان با شادی و مهربانی در کنار یکدیگر و دست در دست مدیران منطقه ، با روحیه ای مضاعف به فعالیت بپردازند.امید است همکاران گرامی با عنایات به موارد گفته شده ، سبب دگرگونی اساسی در جمع یاران خبری خود گردند.انشاءالله

@رضا نورمحمدی

 

 

 

ادامه مطلب...

روزهای معلمی در مدارس پیشوا - دبستان سعید - سال 1373 

بیشتر این دانش آموزان هم اکنون 32 سال سن دارند


ادامه مطلب...

دوران دبیری در دوره راهنمایی به همراه شاگردانم و مسئولین مدرسه - منطقه ده تهران

 

ادامه مطلب...

دبیر نمونه درمنطقه ده تهران - سال 1375

 

ادامه مطلب... 

 

ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...

انعکاس مربیگری تیم ملی فوتسال کشور سوریه توسط رضا نورمحمدی در مطبوعات عربی

 

ادامه مطلب...

انعکاس مربیگری تیم ملی فوتسال کشور سوریه توسط رضا نورمحمدی در مطبوعات عربی و حمایت وزیر ورزش و جوانان و وزیر آموزش و پرورش کشور سوریه

 

 ادامه مطلب...

 ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 رضا نورمحمدی , نورمحمدی خبرنگار , رضا نورمحمدی خبرنگار , عطیه مومنی , رضانورمحمدی , رضانورمحمدی خبرنگار

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/635023903086815020.jpg'
There was a problem loading image 'images/635023903086815020.jpg'

ادامه مطلب...

شاید به گمان برخی، رادیو رسانه‌ای ساده باشد، ولی با گرفتن یك موج در همین رسانه ساده می‌توان وارد دنیای رنگارنگی شد، دنیایی مملو از صداهای مختلف؛ صداهایی كه خاطرات زیبایی را در ذهن حك می‌كند. درباره این خاطرات می‌توان ساعت‌ها صحبت كرد.
كافی است برای یادآوری این خاطرات، چند بهار و زمستان را در خانه‌های انباشته ذهنمان مرور كنیم، به آدم‌های بزرگی می‌رسیم كه سال‌هاست ساكت و بی‌ادعا ساعت‌ها در اتاق‌هایی بی‌پنجره كار می‌كنند.

آنهایی كه از شرایط و نوع كارشان ناراضی نیستند. آنها عاشق رادیو هستند و كارشان مهم‌ترین چیز زندگی‌شان است. آنها آنقدر سعه‌صدر دارند كه هرگز مردم اخم‌ها و ناراحتی‌هایشان را نمی‌بینند، چرا كه از دوستی حرف می‌زنند.

در این سفر متوجه حضور آنها در سال‌های جنگ می‌شویم كه نقش مهمی ایفا كردند. در آن سالهایی كه در گیر و دار روزهای جنگ بودیم و اكثر خبرها به بمب، حمله، ویرانی و... ختم می‌شد، «صبح جمعه با شما» جزو معدود برنامه‌های رادیویی بود كه ساعاتی، مردم را از حال و هوای غم و غصه بیرون می‌آورد و كمی آنها را می‌خنداند.

برنامه‌ای كه به همت احمد شیشه‌گران، سعید توكل و صادق عبداللهی در دهه 60 شكل گرفت و بعد هنرمندانی چون شادروان منوچهر نوذری خالق نقش‌های ملون و آقای دست و دلباز، منوچهر آذری با آن سوت‌های منحصر به فردش و خالق كارمند كوچولو، پریچهر بهروان یكی از بهترین مجریان رادیو، شهلا ناظریان، بیوك میرزایی، علیرضا جاویدنیا، حسین عرفانی، زنده‌یاد فرهنگ مهرپرور، شهروز ملك‌آرایی، مهین دیهیم و... در آن ایفای نقش كردند.

در آن سال‌ها مردم هر جا كه بودند یك رادیو پیدا می‌كردند تا این برنامه را بشنوند و جوك‌ها و شوخی‌های این برنامه دهن به دهن می‌گشت.

در آن سال‌ها اكثر نمایش‌های رادیویی این برنامه به موضوع‌های مالك، مستاجر و قیمت اجناس ختم می‌شد.

این برنامه با پردازش شخصیت‌هایی چون ملون سعی داشت تا ویژگی‌های نكوهیده اخلاقی همچون دورویی را به طنز بكشد.

در این برنامه بداهه‌گویی‌ها و حاضرجوابی‌های هنرمندان یكی از اركان جذابیت برنامه بود. تا این‌كه سال 1382 برنامه «جمعه ایرانی» كه به نوعی فرزند «صبح جمعه با شما» بود، متولد شد.

سعید توكل و دیگر عوامل این برنامه با بهره بردن از تجربه‌هایشان توانستند جمعه ایرانی را هم مانند صبح جمعه بین مردم ماندگار كنند.

گروهی كه در حال حاضر با این برنامه همكاری می‌كنند افرادی هستند كه در گذشته با برنامه صبح جمعه با شما همكاری داشتند تعدادی هم از جوانان خوش‌قریحه، هنرمند و توانمند به این گروه اضافه شده‌اند.

آنها تلاش می‌كنند همچون گذشته خنده و شادی را برای مردم به ارمغان بیاورند. گرچه دیگر نمایش‌های این برنامه به موضوع مالك و مستاجر ختم نمی‌شود، بلكه آلودگی هوا، افزایش تورم و... را نیز دربر می‌گیرد.