Get Adobe Flash player

مجتبی جانعلی:۳۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی در طرح غنی سازی اوقات فراغت در ری برگزار میشود

 

 

 


مجتبی جانعلی گفت: برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت بخصوص در فصل تابستان بسیار اهمیت دارد و در این خصوص ۳۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی اجرا می‌شود که بیش از ۱۰۰ مسابقه ورزشی، ۳۰ همایش و جشنواره ورزشی ، ۵۰ برنامه فرهنگی و… در سطح شهرستان ری در دستور کار این اداره در تابستان می باشد.


مجتبی جانعلی گفت:اگر افراد برای گذراندن اوقات فراغت برنامه‌ای هدفمند و مفید نداشته باشند سبب بروز تفریحات ناسالم می‌شود و سایر جنبه های زندگی را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی در خصوص اهمیت اوقات فراغت بانوان اذعان داشت: اجرای برنامه‌های موثر و توجه بانوان به اوقات فراغت سبب ایجاد سلامتی، مشارکت اجتماعی و بروز خلاقیت‌ها می‌شود و باید بانوان در این مورد غفلت نکنند و به سلامت روح و جسم خود باشرکت در طرح‌های اوقات فراغت در طول سال اهمیت دهند.

وی ادامه داد: اوقات فراغت می تواند زنان را از افسردگی دور کند و از نظر روحی و عاطفی آنان را برای تاثیرگزاری بیشتر و بهتر در خانواده آماده کند.

معاون مدیرکل و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری با اشاره به برنامه های بانوان مطرح کرد: در طول تابستان ۵ جشنواره مختص بانوان به مناسبت‌های مختلف برگزار خواهد شد که به جشنواره‌های ورزشی، هفته عفاف و حجاب، دهه کرامت، دهه ولایت، هفته دولت و هفته دفاع مقدس می‌توان اشاره کرد و در طول تابستان در مراکز ورزشی برنامه‌های متنوعی برای آنان تشکیل می‌گردد.

وی در ادامه افزود: مسابقات ورزشی ویژه کارکنان دولت برای آقایان و بانوان را می‌توان از دیگربرنامه‌ها اعلام کرد که در رشته‌های آمادگی جسمانی، دارت، طناب کشی، دو و میدانی و تنیس روی میز برگزار می‌شود.

جانعلی در خصوص ورزش همگانی بیان کرد: در طول تابستان ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی بیش از پیس فعالیت می‌کنند تا با همگانی کردن ورزش در پارک‌ها و محلات بتوانیم سهمی در سلامت جامعه داشته باشیم.

جانعلی ضمن تاکید به برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی ورزشی گفت: نمایشگاه بزرگ فرهنگی ورزشی در هفته دولت همانند سال گذشته برگزار خواهد شد و با اجرای این برنامه‌ها و همچنین همکاری سایر ارگان‌ها، گام موثری در غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهرستان ری برداشته خواهد شد‌.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری برگزاری مسابقات قرآن، مسابقات روباتیک، هماهنگی باجمعیت هلال احمر و اداره بهزیستی در برگزاری کلاس‌های آموزشی را از جمله برنامه‌های فرهنگی در غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهرستان ری اعلام کرد.