Get Adobe Flash player

فرماندار ری:واحدهایی در داخل طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار دارند

 

 

 فرماندار شهرستان ری با بیان اینکه واحدهایی در داخل طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) قرار دارند، گفت: باید زمینه تصرف این واحدها و تملک آن‌ها را فراهم کنیم.

هدایت‌الله جمالی‌پور اظهار کرد: مردم استان تهران به‌نوعی زیر سایه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) زندگی خود را سپری می‌کنند؛ از اینکه خداوند به ما توفیق داده است که بخشی از عمرمان را در جوار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خدمت کنیم، خوشحالیم و آن را توفیق بزرگی می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم در توسعه بارگاه ایشان قدم برداریم.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر شاهد حضور شیعیان از کشورهای اسلامی شرق مانند پاکستان، افغانستان و سایر کشورهای شیعی شاهد بودیم، تصریح کرد: از عراق و برادران اهل سنت هم زائر داریم و روزبه‌روز مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.

جمالی‌پور با بیان اینکه عنایت مقام معظم رهبری به شهرری و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) باعث‌شده نگاه‌های دستگاه‌های حاکمیتی هم به حرم مطهر این عالم جلیل‌القدر بیشتر شود، افزود: این امر در سال‌های اخیر باعث توسعه مناسب‌تر حرم و صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر عبدالعظیم حسنی شده است.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه در اطراف حرم کارهای ناتمام که مورد خواست مردم است زیاد داریم، اضافه کرد: باید قدم‌های جدی در تکمیل این اقدامات و بهره‌برداری از آن‌ها برداریم.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به اینکه واحدهایی در داخل طرح توسعه حرم عبدالعظیم حسنی (ع) قرار دارند، تصریح کرد: تصرف این واحدها و تملک آن‌ها را فراهم می‌کنیم تا ظرفیت‌های بیشتری را برای مردم ایجاد کنیم.

جمالی‌پور با بیان اینکه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) یک کانون بزرگ فرهنگی است، اضافه کرد: همه ما چه دستگاه‌های استانی و ملی و شهرستانی در این رابطه باید در راستای ترویج معارف شیعی به‌ویژه نشر سیره زندگی ایشان بهره‌مند شویم.

وی با تأکید بر اینکه تا با استفاده از این ظرفیت در صیانت از جامعه و قشر جوان قدم‌های مهم و ارزشمندی را برداریم، افزود: واقعیت این است در ایام ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)‌ شاهد شور و نشاط خاصی بین مردم هستیم و همه سعی می‌کنند به هر نحوی مقام معنوی این امامزاده بزرگوار را تجلیل و گرامی بدارند.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به اینکه این امر یک باور و اعتقاد است، تصریح کرد: همه ما باید در معرفی سیره زندگی این امامزاده واجب‌التعظیم و تکریم او قدم برداریم.

جمالی‌پور با بیان اینکه امیدواریم همه دستگاه‌ها چه شهرداری و فرمانداری و سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی بتوانند برنامه‌های خوبی در راستای تکریم شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار کنند، اظهار کرد: برنامه‌های مفصلی برای تکریم و معرفی این عالم جلیل‌القدر برگزار خواهد شد.