Get Adobe Flash player

خودکفایی 245 مددجوی کمیته امداد در شهرستان ری

 

 

 رییس کمیته امداد امام‌خمینی (ره ) شهرستان ری گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 245 مددجوی این نهاد حمایتی در شهرستان ری با دریافت 40 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی خودکفا شدند.

یدالله صفری اظهار کرد: کمیته امداد به مددجویان دارای طرح توجیهی ، توان و مهارت حرفه ای ، تسهیلات اشتغال پرداخت می کند تا زمینه خوداشتغالی و خودکفایی آنان فراهم شود .
وی عنوان کرد: این تسهیلات به مددجویان دارای طرح در بخش های کشاورزی ، خدماتی ، دامداری و صنایع دستی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: 50 نفر از این تعداد از مددجویان با معرفی کمیته امداد و به کاریابی های دارای مجوز صاحب شغل شدند که تمامی مراحل ثبت نام و پرداخت بخشی از بیمه این افراد به صورت رایگان انجام شده است.
صفری اضافه کرد: علاوه بر این تعداد از اشتغالزایی 900 نفر هم از مددجویان با معرفی کمیته امداد به سازمان فنی و حرفه ای توانستند گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای را دریافت کنند.
رییس کمیته امداد شهرستان ری ، فناوری اطلاعات،مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، امور مالی و بازرگانی، عمران، برق، گردشگری، مکانیک، معدن، مخابرات و الکترونیک، صنایع دستی، خدمات آموزشی و بهداشت، ایمنی و سایر موارد را از جمله رشته های ارائه شده به کارآموزان برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: 85 درصد از این حجم اشتغال را زنان سرپرست، بی سرپرست و مردان از کار افتاده را شامل می شوند چرا که اولویت اصلی کمیته امداد اشتغال افرادی است که توانایی خود اشتغالی را ندارند.
بیش از 6 هزارو 50 نفر در قالب 29 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.