Get Adobe Flash player

حسن میرزایی: تعداد کارگران کارخانه قند ورامین به ۳۰۰ نفر می‌رسد/ظرفیت تولید کارخانه قند ورامین به ۵۰۰ تن در روز افزایش پیدا می‌کند

 

 

 

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین با بیان این‌که در حال حاضر ۱۷۴ نفر از کارگران سابق این کارخانه مشغول به کار شده‌اند، گفت: با افزایش ظرفیت تولید در روزهای آینده تعداد نفرات شاغل در این کارخانه به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.

حسن میرزایی ، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین در ارتباط با آغاز فعالیت کارخانه قند ورامین اظهار داشت

: کارخانه قند ورامین از اولین کارخانه‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود که به دلایل گوناگون طی سال‌های گذشته و فراز و فرودهای مختلفی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: بعد از پیگیری‌های مستمر نماینده شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، وزرای صنعت گذشته و فعلی، فرماندار، مسئولین اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران و همچنین دیگر مسئولین شهرستانی، فعالیت کارخانه قند ورامین از دو روز پیش مجدداً آغاز شد.

میرزایی تصریح کرد: ظرفیت تولید کارخانه قند ورامین روزانه ۵۰۰ تن می‌باشد که طی دو روز گذشته با ظرفیت ۳۰۰ تن فعالیت خود را آغاز کرده و ادامه می‌دهد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۴ نفر از کارگران سابق این کارخانه مشغول به کار شده‌اند، گفت: با افزایش ظرفیت تولید در روزهای آینده تعداد نفرات شاغل در این کارخانه به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۰هزار تن مواد اولیه تولید شکر تصفیه شده از منابع داخلی و خارجی خریداری شده و در اختیار کارخانه قند ورامین قرار گرفته است تا فرایند تصفیه آنها در این کارخانه صورت پذیرد.

میرزایی بیان کرد: منابع خارجی مواداولیه صرفاً تولید برای صادرات می‌باشد به این معنی که تمام ۴۰هزار تن مواد خامی که وارد کشور شده و در اختیار این کارخانه جهت انجام مراحل تصفیه قرار می‌گیرد، بعد از انجام مراحل لازم باید صادر شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با برنامه ریزی هایی که از سوی وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی انجام شده و با پیگیری‌هایی که مسئولین شهرستانی انجام داده اند، فعالیت این کارخانه ادامه خواهد داشت و تعطیل نخواهد شد.

وی پس از بیان اینکه مدیران کارخانه قند ورامین تعهد داده اند که فعالیت کارخانه ادامه داده شود، گفت: قول مسئولین در خصوص تامین مواد اولیه شکر نیز باید تامین شود تا فعالیت این کارخانه ادامه پیدا کند.

میرزایی در ارتباط با میزان ارز آوری صادرات این کارخانه برای کشور نیز بیان کرد: قیمت جهانی شکر در زمان صادرات میزان ارز آوری را مشخص خواهد کرد ولی صادرات فراورده نهایی ۴۰هزار تن شکر خام مبلغ قابل توجهی خواهد بود که می‌تواند تاثیر خوبی بر اقتصاد داشته باشد.