Get Adobe Flash player

مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین:عمر نیمی از مدارس ورامین بیش از 40 سال است

 

 

 مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین گفت: 50 درصد مدارس این شهرستان عمری بالای ۴۰ سال دارند که از مسؤولان می‌خواهیم توجه ویژه در این باره داشته باشند.


امیر محمدی اظهار کرد: نخستین معلم انسان خداوند متعال است، انبیا نیز جا پای خدا گذاشتند و به گفته شهید والامقام استاد مرتضی مطهری معلمی شغل نیست.

وی بیان کرد: معلمی جایگاهی است که از نگاه مردم از ریاست جمهوری هم بالاتر است و اعتماد در وجود مردم نسبت به جایگاه رفیع معلمی موج می‌زند.

مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین تصریح کرد: افتخار بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است که شهادت یک فرد را با برند و پشتوانه‌ معلمی، نه با پست و مقامی و حتی مناسبی مثل ریاست جمهوری بیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: وجود یک استاد در همه‌ زمینه‌ها ضروری است تا هنر به هنرمندی مبدل شود‌، اینجاست که نقش معلمی و استادی بسیار پررنگ می‌شود.

مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین گفت: کار دل به‌ تنهایی ممکن است در آینده ما را به پشیمانی بکشاند اما همین کار دل که توأمان با عقل باشد هم صحیح است و هم لذت هم دارد مثل شغل معلمی که کار عقل و دل است.

وی اظهار کرد: در تمام دنیا آموزش‌ و پرورش و شغل معلمی دلی است و به همین دلیل اگر مسؤولان ما توجه ویژه‌ای به این بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی داشته باشند، یقیناً اتفاق بسیار خوبی در سطح کشور رخ می‌دهد،ضعف بزرگ جامعه‌ ما، کم‌توجهی به این نهاد بزرگ آموزشی و اجتماعی است.

محمدی بیان کرد: اگر از طرف همه‌ مسؤولین توجه ویژه‌ای به این نهاد شود، قطعاً به قله‌های رفیع تعالی جامعه‌ اسلامی دست پیدا می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در هفته معلم از معلمان زحمت‌کش ورامینی که در سال گذشته در عرصه‌های شهرستانی، استانی، کشوری افتخارآفرینی کردند، تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین خاطرنشان کرد: در هفته‌ معلم همچنین از کسانی که توجه ویژه‌ای به آموزش‌ و پرورش شهرستان داشته‌اند قدردانی و تجلیل می‌شود.

وی گفت: باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که امنیت فرهنگی در جامعه تحقق یابد، گاهی رفتار امنیت فرهنگی را با فرهنگ امنیتی اشتباه گرفته می‌شود که این امر اشتباه است.

محمدی اظهار کرد: یکی از این برنامه‌ها تجلیل از خانواده معظم شهدا، آزادگان و تجلیل از 50 خانواده متوفی فرهنگی که در دو سال اخیر از جمع ما رجعت کرده‌اند است که در تالار فرهنگیان برگزار می‌شود، همچنین مراسمی برای مربیان پیش‌دبستانی که در عرصه‌ ابتدایی تعلیم و تربیت تلاش می‌کنند، برگزار می‌شود و از نفراتی که حائز رتبه برتر شده‌اند تجلیل به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات آموزش‌ و پرورش ورامین کسب رتبه‌ نخست روابط عمومی از سال ۸۶ تاکنون است، تصریح کرد: در حوزه‌ آموزش شرایط نسبت به سال‌های گذشته مطلوب‌تر شده و جای خرسندی است که یک‌ گام بسیار بزرگی رو به‌ جلو برداشته‌ایم و کسب رتبه‌های بسیار خوب در کنکور از جمله این موارد است.

مدیر آموزش‌ و پرورش ورامین بیان کرد: برای در هفته معلم و تکریم و تجلیل از مقام معلم بر اساس مصوبه شورای معاونین 26 برنامه مصوب شد که به نحو احسن برگزار می‌شود.

محمدی در پایان با اشاره به قدمت مدارس ورامین متذکر شد: با توجه به اینکه شهرستان‌های قرچک و پیشوا از بخش‌های شهرستان ورامین بودند، بسیاری از فضاهای آموزشی را در ورامین تأسیس نکردیم و بودجه احداث فضای آموزشی را به حاشیه بردیم اما امروز که این شهرستان‌ها مستقل شده‌اند، مشاهده می‌کنیم 40 تا 50 درصد مدارس ما قدمت بالای ۴۰ سال دارند که از مسؤولان می‌خواهیم توجه ویژه داشته باشند.