Get Adobe Flash player

علی فتحی:توسعه بیمارستان 15 خرداد ورامین نیازمند همکاری شهرداری است

 

 

 رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان ورامین گفت: توسعه بیمارستان شهدای 15 خرداد شهرستان ورامین در بحث اورژانس، درمانگاه و بخش دیالیز نیازمند همکاری شهرداری است.


علی فتحی در خصوص توسعه اورژانس، درمانگاه و بخش دیالیز بیمارستان شهدای 15 خرداد اظهار داشت: طبق مکاتبات صورت گرفته، اداره کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، مقرر شد که نسبت به بهبود فضای اورژانس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد با توجه به دفعه‌های مراجعه و شرایط ویژه‌ای که منطقه دارد به لحاظ پوشش دادن جمع کثیری از بیمه‌شدگان، محرومیت منطقه و شرایط خاصی ازجمله تصادفات و حوادث ناشی از کار، اورژانس این بیمارستان توسعه یابد.

وی افزود: در این خصوص کارهای اولیه انجام‌شده است؛ نقشه‌ها بر اساس استانداردهای وزارتخانه آماده و بحث مکاتبات جهت تأمین اعتبار هم از سوی سازمان انجام‌شده است اما منوط به اخذ مجوز از سوی شهرداری ورامین است.

*توسعه بیمارستان 15 خرداد ورامین نیازمند همکاری شهرداری است

فتحی تصریح کرد: بخش دیالیز با توجه به تعداد بیمارانی که دارد، از واجبات دشت ورامین است؛ این هم مستلزم ایجاد بخش جدید و بحث ساخت‌وساز است. مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران جهت راه‌اندازی بخش دیالیز قول مساعد داد.

رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان ورامین اظهار کرد: یکی‌دیگر از برنامه‌های ما در بخش درمانگاه تخصصی به جهت وجود داروخانه و آزمایشگاه باوجود تراکم مراجعه‌کننده‌ای که است نیاز به بهبود دارد؛ درصورتی‌که امکاناتش فراهم شود، درمانگاه اختصاصی در ورودی بیمارستان احداث خواهد شد.

وی بابیان اینکه این سه هدف مهم نیازمند مساعدت و همکاری شهرداری ورامین است، بیان داشت: از شهرداری درخواست داریم که در خصوص پرونده‌ای که از سال ۸۶ مفتوح است نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

فتحی افزود: در برخی از شهرهای کشور، شهرداری طی یک روز زمین و جواز را اهدا می‌کند و سایر ادارات هم پای‌کار می‌آیند که مرکز درمانی سریع‌تر ایجاد شود یا توسعه یابد؛ امیدواریم در سطح شهرستان ورامین هم این‌طور باشد و بتوانیم مشکلات بیمارستان را برطرف نماییم.

*طرح تحول سلامت بسیار خوب است و باید تأمین منابع آن بازنگری شود

رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان ورامین در خصوص طرح تحول سلامت گفت: هر کاری که شروع می‌شود قاعدتاً یک‌سری مزایا و معایب دارد. می‌دانید که اقشار آسیب‌پذیر جامعه تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند و نیاز به درمان داشتند و اجرای طرح تحول سلامت این مشکلات را حل کرد.

وی تأکید کرد: این طرح بسیار خوب است اما باید تأمین منابع آن بازنگری شود. سیستم ارجاع هم باید یک سامانه‌ای باشد که باقدرت بیشتری بحث بیماریابی و ارجاع بیماران از طریق سیستم ارجاع در سازمان بیمه سلامت و برنامه‌های وزارت بهداشت انجام شود.

فتحی بیان داشت: متولی بحث بهداشت و درمان در کشور‌، طبق قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران به وزارت بهداشت و درمان واگذارشده است و سازمان تأمین اجتماعی هم در کنار وزارت بهداشت و درمان به مراکز درمانی خدمت‌رسانی می‌کند. چون این طرح مختص وزارت بهداشت بوده است، ردیف بودجه و جذب نیرو برای سازمان تأمین اجتماعی در نظر گرفته نشده است.

*مردم حق‌دارند از روند درمان خودآگاه باشند

رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان ورامین تأکید کرد: مردم ولی‌نعمت ما هستند و حق‌دارند از روند درمان خودآگاه باشند و مسائل و مشکلات خود را پیگیر باشند؛ ما هم وظیفه‌داریم که پاسخگو باشیم و بدون هیچ قید و شرطی مسائل درمانی این عزیزان را رفع نماییم.

وی تصریح کرد: در نظر بگیرید بخش اورژانس بیمارستان شهدای 15 خرداد ۲۲ تخت دارد و در بعضی مواقع ۵۰ بیمار در حال درمان هستند که از این ۵۰ بیمار بعضی مواقع 6 مورد آن‌ها توسط پذیرش آی‌سی‌یو و بیماران بدحال و تصادفی باشند. در مواقع زیادی از لحاظ تخت و نیروی انسانی کمبود داریم و کمبود کارمند مشکلاتی را پیش می‌آورد که در حال رفع آن هستیم.

فتحی گفت: اگر مراجعه‌کنندگان طرح شکایت دارند، در ساعات اداری به واحد رسیدگی به شکایات، مراجعه کنند؛ اگر اقدام اصلاحی بود، انجام می‌شود. در ساعات غیر اداری هم سوپروایزر بیمارستان پاسخگو است.

*جابجایی بیمار از بیمارستان منوط به کسب اجازه از سامانه‌ی وزارت بهداشت

رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان ورامین اظهار کرد: ما باید با اطلاع رسانی و آموزش، سطح آگاهی مردم را در این‌گونه موارد بالا ببریم.

وی افزود: وقتی شهروندان به بیمارستان و مراکز زیرمجموعه مراجعه می‌کنند، همکاران ما در حد توان خود خدمت‌رسانی می‌کنند و تا جایی که خدمات در توان ما نباشد بیمار را با رضایت همراهان به بیمارستان مجهزتر اعزام خواهیم کرد؛ برای این کار بیمارستان باید اجازه بیمار را از سامانه‌ی وزارت بهداشت دریافت کند.