Get Adobe Flash player

صفری شهردار دماوند:كمبود نيروي انساني يكي از عمده‌ترين مشكلات آتش‌نشاني در اين شهر است

 

 

 تعدادی از مسؤولان شهرستان دماوند در پي شهادت شماري از آتش‌نشانان قهرمان در حادثه ساختمان پلاسكوي تهران، از ايستگاه آتش‌نشاني شهر دماوند بازديد كردند و به آتش‌نشانان دماوندي براي شهادت همكارانشان تسليت گفتند.

امام جمعه و فرماندار شهرستان دماوند با همراهي اعضاي شوراي شهر و شهردار دماوند در اين بازديد، روند آمادگي ايستگاه آتش‌نشاني دماوند را نيز مورد بررسي و ارزيابي قرار دادند.

شهردار دماوند در جريان اين بازديد با بيان اينكه رويه زندگي مردم نسبت به سال‌هاي گذشته تغيير كرده است، اظهار كرد: ساختمان‌ها در گذشته نفت‌سوز يا چوبي بودند، اما اكنون سوخت‌ها گازي بوده و خطر انفجار بيشتر شده است.

عباس صفري افزود: در گذشته محدوده شهري كم‌تر بود، اما اكنون شهر دماوند از منطقه مشاء تا حصار امتداد دارد؛ در بعضي مواقع، آتش‌نشاني دماوند طوري عمل مي‌كند كه حتي شهرهاي اطراف را نيز زيرپوشش خود قرار مي‌دهد.

وي گفت: يكي از مسائلي كه در برهه كنوني شاهد هستيم، بلندمرتبه‌سازي در شهر است؛ در سال‌هاي گذشته، ساختمان‌هاي بلند و چندطبقه نداشتيم، اما اكنون بعضي ساختمان‌ها و پروژه‌هاي مسكن مهر به هفت‌طبقه نيز مي‌رسند كه لازم است تا تمهيدات لازم براي ايمني آن‌ها اتخاذ شود.

شهردار دماوند تصريح كرد: مراكز آتش‌نشاني، پليس ساختمان و كشتارگاه‌ها جزو حوزه‌هاي حساسي هستند و با سلامت مردم و سرمايه ملي سروكار دارند كه بايد به لحاظ استفاده از نيروي كارآمد، توجه زيادي به اين مراكز شود.

صفري با بيان اينكه نشست‌هاي آموزشي زيادي براي نيروهاي آتش‌نشاني برگزار شد تا به سطح مطلوبي برسند، بيان كرد: به استانداري تهران اعلام كرديم با توجه به بازنشستگي شماري از كارمندان آتش‌نشاني و راه‌اندازي مركز آتش‌نشاني منطقه مشاي دماوند با محدوديت‌هايي مواجه هستيم.

وي اضافه كرد: استانداري تهران طي نامه‌اي اعلام كرده كه نيروي مازاد جذب نشود و ما با اين ابلاغيه نمي‌دانيم بايد چه اقدامي را انجام دهيم؛ اتفاقي كه در شهر تهران افتاده در دماوند نيز دور از انتظار نيست كه اميدواريم استانداري تهران توجه ويژه‌اي به اين موضوع داشته باشد.

شهردار دماوند به آمادگي ستاد برف‌روبي شهر دماوند در فصل زمستان اشاره كرد و افزود: دستگاه‌هاي برف‌روب شهرداري داراي تيغه‌هاي برف‌روبي هستند و به لحاظ ماشين‌آلات در حوزه قوي قرار داريم.