Get Adobe Flash player

رییس شورای اسلامی شهر پاکدشت عنوان کرد: احداث ۱۰ پارک محلی در پاکدشت/ افتتاح پل غیر همسطح بلوار امام رضا در دهه فجررییس شورای اسلامی شهر پاکدشت گفت: ۱۰ پارک محلی احداث شده است که افزایش و توسعه پارک ها تاثیر بسزایی بر تعامل روانی و روحی داشته و پل غیر همسطح بلوار امام رضا(ع) نیز به جهت کاستن از حجم ترافیکی درون شهری، به صورت رسمی در ۲۲ بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.
 
ابراهیم شامی، رییس شورای اسلامی شهر پاکدشت عنوان کرد: شورای شهر در حقیقت اتفاق فکری است که با خلق ایده‌ های کارآمد در راستای مدیریت شهری گام برداشته و می‌تواند تأثیرگذاری مطلوبی در این حوزه داشته باشد.
 
وی افزود: تصمیمات و مصوبات شورای شهر در راستای رفع مشکلات شهری اتخاذ می شود که در حال حاضر چندین پروژه مهم در شهر پاکدشت اجرایی شده است.
 
شامی تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت و ضرورت تسهیل رفت و آمد در معابر و کوچه ها، عقب نشینی املاک واقع در طرح تعریض معابر سطح شهر به منظور تعریض و آزادسازی عملیاتی شده است.
 
وی ادامه داد: در این باره با اداره اوقاف و امور خیریه به جهت تعریض بلوار امام رضا(ع) که منجر به عقب نشینی دانشگاه ابوریحان و شهرک دانشگاه می شود، توافقاتی انجام شده است تا گره ترافیکی این محور تا حدودی مرتفع شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به تعدد دکه در شهر پاکدشت اظهار داشت: واگذاری دکه در قانون فقط برای انجام امور فرهنگی و مطبوعاتی پیش بینی شده است و شورای شهر واگذاری دکه به سایر امور را متوقف کرده و دکه های موجود در مکان های پر ازدحام نیز ساماندهی شده اند.
 
رییس شورای شهر پاکدشت اضافه کرد: بر اساس رویکرد شهرداری، ۱۰ پارک محلی ایجاد شده است که افزایش و توسعه پارک ها و بوستان‌ها نه تنها تاثیر بسزایی بر تعامل روانی و روحی داشته بلکه در ارتقای کیفیت زندگی مردم به عنوان اجزای کلیدی توسعه پایدار نقش اساسی دارد.
 
وی از اصلاح نقاط حادثه خیز خبر داد و عنوان کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری، ۲ دوربرگردان مهندسی در بلوار امام رضا(ع) مقابل دانشگاه ابوریحان و اداره برق احداث شده است.
 
شامی گفت: عملیات روکش آسفالت، لکه گیری، بهسازی و حذف ناهمواری های معابر از جمله آسفالت معابر محله های شهرک دانشگاه، شهرک بهنیا، شهرک نیلوفر و شهرک ادارت با هدف ارتقای کیفی انجام و جداول فرسوده نواحی هفت گانه شهر نیز ترمیم شده است.
 
وی با اشاره به احداث بلوار کارگر گفت: به منظور بهبود وضعیت ارتباطی بخش شمال و جنوب بلوار امام رضا(ع) و کاهش بار ترافیکی معابر اصلی شهر پاکدشت، ایجاد این بلوار به صورت رفت و برگشت با ۳ خط عبوری در هر مسیر به طول ۴ کیلومتر حد فاصل میدان سپاه تا بلوار حصارامیر در دستور کار شهرداری پاکدشت قرار گرفته است که در بخش شمال بلوار امام رضا(ع) با عرض کلی ۵۰ متر و در بخش جنوب این بلوار با عرض ۱۰۰ متر پیش بینی شده است که هزینه اجرای آن ۳۸ میلیارد ریال به صورت استانی و ۱۲ میلیارد ریال از اعتبارات داخلی شهرداری تامین شده است.
 
رییس شورای شهر پاکدشت در گفت‌وگو با «پاکدشتی ها» ابراز داشت: در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان، نرده گذاری و ایمن سازی دو طرف کانال آبرسانی از میدان قدس به طرف شهرک بهاران و ایجاد دوربرگردان در بلوار محله مذکور، صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: ۲ قطعه زمین برای ساخت پایگاه اورژانس و کتابخانه عمومی در حصار امیر به جهت پیشبرد اهداف فرهنگی در اختیار مسئولان امر قرار گرفته است.
 
شامی افزود: پل غیر همسطح بلوار امام رضا(ع) در تقاطع بلوار ۹۰ متری به جهت کاستن از حجم ترافیکی درون شهری، به صورت رسمی در ۲۲ بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: تشکیل و راه اندازی سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری پاکدشت، کمک مالی به ادارات، نهادهای شهرستان و افزاد نیازمند از محل ماده ۱۶ و ۱۷، مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر در برگزاری مراسمات ملی، مذهبی و انقلابی، احداث پل عابر پیاده مکانیزه در خاتون آباد و دوراهی یبر، احداث ساختمان ناحیه ۵ شهرداری در بلوار رحیمی، ساختمان فرهنگی اداری شهرداری در بلوار امام علی(ع)، ساختمان ستاد بحران در ۲۰ متری پشت فرمانداری، بلوار دانش آموز و پل میدان جهاد، پل بلوار شهدای رحیمی شرقی و پل بلوار شهدای رحیمی غربی از جمله مصوبات اجرایی شورای شهر است.
 
شامی خاطر نشان کرد: فضای سبز بیرونی و آسفالت معابر و راه های ارتباطی بیمارستان شهدای پاکدشت در حال اجرا است تا با افتتاح این پروژه مهم، مردم شریف شهرستان از آن بهره مند شوند.