Get Adobe Flash player

حجت الاسلام نوروزی:مترو پرند باید امسال تکمیل شود

 

 منتخب مردم رباط کریم با بیان اینکه مسئولان اجرایی بهارستان، رباط کریم و پرند باید در منطقه ساکن شوند، گفت: آنها تا خود با مصائب مردم آشنا نباشند نمی‌توانند گره از کارشان باز کنند.


حجت الاسلام حسن نوروزی امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید رباط کریم با اشاره به اینکه در نظام اسلامی ما معتقدیم کار و تلاش عبادت است، اظهارکرد:خادم مردم بودن مصداق بارز عبادت در راه خدا است که امروز مسئولان دلسوز همان عبادت کنندگان خداوند هستند.

وی افزود: مسئولان عزیز شهرستان رباط کریم و بهارستان باید بدانند که اگر می‌خواهند به مردم خدمت کنند باید در شهرآنان زندگی کنند این طور نباشد که مسئولی خانه اش در شهر محل خدمت نباشد.

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه دوست داشتیم با آقای بیگی کار کنیم، خطاب به فرماندارجدید گفت: ما و شما کارهای بر زمین مانده زیادی داریم که باید با کمک و همراهی هم آن‌ها را به سر انجام برسانیم.

منتخب مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان و پرند در مجلس تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی اکسپو پرند که ۴ سال پیش عملیات ساخت آن اجرا شد و ۱۵ درصدی هم پیشرفت داشت، متاسفانه تعطیل شد که باید پیگیری شود و عملیات مجدد ساخت آن آغاز شود.

وی افزود: فرودگاه امام خمینی(ره) که متعلق به مردم رباط کریم بود متاسفانه با یک امضا به شهرری ملحق شد و این یک خیانت نابخشودنی است، باید این فرودگاه بین المللی به رباط کریم محلق شود. همچنین برخی از اراضی رباط کریم و صالحیه به بخش آفتاب واگذار شده که باید جلوی این کار گرفته شود و اراضی بازگردانده شوند.

حجت الاسلام نوروزی با اشاره به موضوع مترو رباط کریم و پرند ادامه داد: مترو پرند باید امسال تکمیل شود و ادامه خط ۳ مترو نیز از اسلامشهر به بهارستان، رباط کریم و پرند تا ۲ سال آینده متصل شود.

منتخب مردم رباط کریم،  بهارستان وپرند در مجلس، همچنین به معضلات مسکن مهر‌های پرند و آبشناسان اشاره و تأکید کرد: پرند با دارا بودن جمعیت ۲۰۰ هزار نفری که آینده ای ۷۰۰ هزار نفری برای آن متصور هستیم هنوز از امکانات اولیه برخوردار نیست.

وی تصریح کرد: نماینده دولت بخشداری و فرمانداری باید در پرند مسقر شوند و ادارت در این شهر شروع بکار کنند تا در آینده نزدیک شاهد بحران در این شهر نشویم. و بنده و شما آقای فرماندار باید این مهم را سریعتر به سر انجام برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه مبارزه با زمین خواری باید در دستور کار قرار گیرد، گفت:  حدود ۷۰۰ هکتار منابع طبیعی داریم که باید درختکاری تبدیل شوند. اگرچه این ۷۰۰ هکتار در ۴ سال گذشته بود و اگر امروز مجدد اندازه گیری کنیم کمتر از ۶۰۰ هکتار شده و ما روی وجب به وجب این اراضی صحبت داریم  و باید به بیت المال بازگردانده شود.

حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد: نباید اجازه بدهیم که عده ای به راحتی زمین‌های این منطقه را به نام خود ثبت کنند و در این راه دستگاه قضایی نیز باید با جدیت پیگیر این موضوع باشد.

منتخب مردم شهرستان رباط کریم، بهارستان و پرند در مجلس ادامه داد: فرماندهی انتطامی رباط کریم همچنان مساجر است و یک میلیارد تومن پول این شهرستان در شهریار است این پول باید برگردانده شود و ساختمان فرماندهی انتطامی ساخته شود.

وی با بیان اینکه همه کارهایی که گفتم با تعامل و همراهی دولت امکانپذیر خواهد بود و بنده برای دولت آقای روحانی آرزوی موفقیت دارم و در راه خدمت به مردم آماده هر نوع همکاری و همراهی هستیم و بر هر دستی که گره ای از مشکلات مردم باز کند بوسه می‌زنم.