Get Adobe Flash player

معاون استاندار تهران:شهرداری صالحیه به توفیقات ارزشمندی دست یافته استمعاون عمرانی استاندار تهران گفت: شهرداری صالحیه امروز در بین شهرداری‌های استان تهران توانسته به توفیقات ارزشمندی دست یابد.


حسن کریمی در جریان بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری صالحیه اظهار کرد: امروز خوشحالیم که شهردار صالحیه توانسته با وجود تمام تنگناهای مالی پروژه‌های قابل ‌ملاحظه و اثرگذاری را به مرحله بهره‌برداری برساند و در چنین شرایط اقتصادی با تلاش‌های بی‌وقفه خود توانست به توفیقات ارزشمندی دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه اعتبار و منابع درآمدی شهرداری‌ها معمولاً به وضعیت اقتصادی مردم نیز ارتباط پیدا می‌کند، بیان کرد: طی دو سال گذشته فراز و نشیب‌های اقتصادی واقعاً وخیم بود به طوری که بنده طی 28 سال خدمت خود چنین وضیعتی را شاهد نبودیم که خوشبختانه با چنین روندی شهردار صالحیه توانست با تکیه بر تجارب ارزشمند خویش و داشتن تعامل و همدلی با مردم و مسؤولین امروز در سطح شهرداری‌های استان تهران به توفیقات عمده‌ای دست پیدا کند.

معاون عمرانی استاندار تهران خاطرنشان کرد: شرایط موجود دو سال گذشته حتی باعث شده بود که ما قادر به تخصیص اعتبارات استانی به شهرهای کم‌درآمد نباشیم که صالح‌آباد نیز از آن دسته از شهرهایی بود که بدون اعتبار استانی با توانمندی خویش توانست از این چالش با موفقیت عبور کند.

وی تصریح کرد: امروز نیمی از شهرداری‌های استان تهران با مشکلات عدیده‌ای از جمله پرداخت حقوق و مزایا به پرسنل خود مواجه هستند که خوشبختانه شهرداری صالحیه از این چالش مستثنی است.

کریمی ابراز کرد: شهرداری صالحیه به لحاظ درآمد پایدار و مسائل مالی نسبت به دیگر شهرها ناچیز است، اما در عمل و اجرای پروژه‌های بزرگ و اثرگذار پیشتاز از آنان بوده است.

وی این توفیق را در گرو توانمندی در مدیریت شهری، تعامل و همگرایی با مردم شوراها و مسؤولین دانست و گفت: پرداخت حقوق و مزایای پرسنل را در موعود قانونی از دیگر تدابیر ارزشمند شهردار صالحیه است.

معاون عمرانی استاندار تهران همچنین پروژه‌های اتصال شهر صالحیه را به شهرک واوان، احداث پارک بانوان، پروژه‌های هدایت آب‌های سطحی و توسعه فضای سبز، اجرای بیش از صدها کیلومتر زیرسازی سطح شهری و آسفالت و احداث چندین میدان را توسط شهرداری صالحیه با اندک اعتبارات داخلی مهم خواند و اظهار کرد: امروز تحولی بزرگ که از سوی شهرداری با تعامل و همدلی شورای شهر صورت گرفته می‌توان به جرأت گفت در سطح شهرستان‌های استان تهران آن‌هم در چنین شرایطی بی‌نظیر و قابل‌ستایش است.

وی با اشاره به یکی دیگر از اقدامات شهرداری صالحیه را سازمان‌دهی رودخانه سیاب که محل تجمیع آب فاضلاب خانگی بود، بیان کرد: بوی ناشی از جاری شدن فاضلاب خانگی در رودخانه سیاب عملاً ضمن آلودگی زیست‌محیطی جان شهروندان را در معرض خطر جدی قرار داده بود که این مسئله نیز برای استان و شهرستان به عنوان یک دغدغه اساسی تبدیل شده بود که خوشبختانه با آغاز به کار شهردار صالحیه و تأکید استان بر حل معضل، شهرداری توانست با کمترین اعتبار کار بسیار مهمی را به سرانجام برساند.

کریمی تصریح کرد: شاید این اقدام مهار یک رودخانه آلوده توسط شهرداری در معرض دید عموم نباشد ولی اگر نبود همت و تلاش‌های بی‌وقفه شهرداری شاید امروز ما شاهد موجی از نگرانی‌ها و اعتراضات مردمی بودیم.

وی یادآور شد: شهردار صالحیه از شهرداران باتجربه استان بوده هرکجا مدیریت داشته ضمن جلب رضایت مردم از خود آثار ماندگاری به یادگار گذاشته است.

معاون عمرانی استاندار تهران خاطرنشان کرد: تحولات جاری امروز در شهر صالحیه با اتحاد و همدلی شهردار و اعضای شورای شهر، مردم و مسؤولین به دست آمده است و اگر غیر از این بود این‌همه اقدامات مهم و تأثیرگذار در مدت‌زمان کوتاه غیرممکن بود.و

ویی تبعات ناشی از هرگونه چالش و درگیری‌ها ونیز دودستگی را مخرب خواند و ابراز کرد: هرکجا شاهد اختلافات داخلی و دودستگی در نهاد شورای شهر و شهرداری بودیم شاهد رکود کاری و یأس و ناامیدی در بین مردم نیز بودیم و بالعکس برادری و همدلی موجبات رشد و شکوفایی یک منطقه را مثل صالحیه به دنبال داشته است.

کریمی افزود: امروز شورای اسلامی شهر و شهرداری صالحیه در سطح استان تهران از جمله نهاد‌هایی هستند که دارای کمترین چالش و اختلاف نسبت به استان را دارد و این مایه خرسندی مجموعه استان و شهرستان تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: تبریک عرض می‌کنم به مردم فهیم شهر صالحیه که امروز خادمین آنها در سایه اتحاد و همدلی در سنگر شورای شهر و شهرداری توانسته اقداماتی انجام دهند که موجبات رضایت و خرسندی شهروندان را به دنبال داشته است و این امر در نزد خداوند باری‌تعالی و بندگان از اهمیت دنیوی و اخرویی بالایی برخوردار است.