Get Adobe Flash player

مدیر اداره محیط زیست رباط کریم:فاضلاب صنعتی عامل بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام است

 

 

 مدیر اداره محیط زیست رباط کریم با اشاره به اینکه خودسوزی زباله های اطراف این منطقه به دلیل انباشت گازهای زباله ای است، گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما در منطقه تفکیک پسماند است که بهتر است فرهنگ سازی استفاده کمتر از پلاستیک را آموزش دهیم.


رضا عطایی مدیر اداره محیط زیست رباط کریم با اشاره به برخی از شکایات زیست محیطی در این منطقه، گفت: بیشتر شکایات های مردمی از وضعیت بهداشتی و محیطی برخی از ساکنان شهر است که به نگهداری طیور(مرغ و کبوتر) اقدام می کنند و برخی دیگر از شکایت‌ها که از سوی سازمان مربوطه ما قابل پیگیری است بوی نامطبوع اطراف شهر است.
وی با اشاره به اینکه خودسوزی زباله در پرند و رباط کریم یکی دیگر از معظلات زیست محیطی این منطقه است، افزود:  بر اثر انباشت زباله شاهد کمپوس شدن و خودسوزی زباله‌ها می شویم که بر اثر گازهای تولید شده زباله‌ها اتفاق می‌افتد و رفع کردن این مشکل نیازمند امکاناتی است که می توان آن را برطرف ساخت.
مدیر اداره محیط زیست رباط کریم، تصریح کرد: در گزارشی مردمی که اخیرا به دست ما رسید شاهد تخلیه فاضلاب صنعتی و پساب ها در اطراف پرند بودیم که بوی نامطبوع آن موجب نارضایتی و شکایت های مردمی شده بود که پس از بررسی های تخصصی پسماندهای صنعتی در مکانی دیگر دفن  و خودروهایی که اقدام به این امر و تخلیه پسماند کرده بودند شناسایی شدند که پرونده های آنها در مراجع ذی صلاح در دست بررسی است.
عطایی با اشاره به آلودگی های زیست محیطی در رودخانه شور، گفت: با توجه به این‌که تصفیه خانه پرند پساب ها را تصفیه می‌کند و همچنین ماهیت رودخانه، شور بودن آن است مشکل زیست محیطی در بستر این رودخانه تا الان مشاهده نشده است و خطری پرندگان مهاجر این منطقه را تهدید نمی کند.
وی در پاسخ به اینکه آیا این منطقه نقشی در بوی نامطبوعی که چند وقتی است اطراف فرودگاه امام خمینی دیده می شود، هست یا خیر، عنوان کرد: با مطالعات و بررسی‌هایی که در ساعات مختلف شبانه روز با واحد پایش و آمار اسلامشهر و دیگر مناطق صورت گرفته است در بخشی از این گزارش بر صنعتی بودن این‌گونه بوها تاکید شده است. به زودی نتایج آن از سوی سازمان های مرتبط اعلام می شود.
مدیر اداره محیط زیست رباط کریم، با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی ما تفکیک پسماند در منطقه است، یادآور شد: اولویت ما پسماند است که نیازمند بازیافت می باشد. اگر بتوانیم شهروندان را به استفاده کمتر از پلاستیک و فرآوردهای نفتی آموزش دهیم کمک بزرگی در آلوده نشدن محیط زیست محل سکونتمان داشته ایم.