Get Adobe Flash player

مجتبی عبداللهی:کمک حامیان به ایتام افزایش ۲۰ درصدی داشته است

 

 

 
۱۵۷ یتیم و ۴۰۹ فرزند خانوار مشمول طرح محسنین در پیشوا از کمک حامیان نیکوکار بهره‌مند می شوند.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا با بیان اینکه خانوارهای محسنین به آن دسته خانوارهای اطلاق می شود که سرپرستان این خانوارها عموماً از کارافتاده و یا بیمار صعب العلاج هستند، اظهار داشت: ۱۵۷یتیم و ۴۰۹ فرزند خانوار مشمول طرح محسنین در شهرستان پیشوا از کمک های مادی و معنوی حامیان بهره مند می شوند.

مجتبی عبدالهی با اشاره به اینکه ۱۰۸۵ حامی نیکوکار از ایتام و ۲۵۱۷ حامی از فرزندان مشمول «طرح محسنین» در این شهرستان حمایت می کنند، گفت: در سال گذشته ۵۰۰ حامی جدید برای حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین شهرستان پیشوا جذب شده اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار نفر از حامیان ایتام و محسنین بومی ساکن در سطح استان تهران و مابقی آنان غیربومی هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا همچنین با اشاره به اینکه هریک از ایتام و فرزندان محسنین دارای حساب و شناسه بانکی مختص به خود هستند، افزود: کمک های نقدی حامیان بی واسطه و به صورت مستقیم به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می شود.

وی با تاکید بر اینکه سرانه کمک هر حامی به ایتام و فرزندان محسنین حداقل ۳۰۰ هزار ریال است، گفت: حامیان نیکوکار درسال ۹۵ بیش از ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به صورت نقد و غیرنقد به ایتام و فرزندان محسنین پیشوایی کمک کردند.

عبدالهی بیان کرد: میزان کمک های اهدایی از سوی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین در سال ۹۵ از رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن برخوردار بوده که امید می رود امسال این کمک ها از رشد چشمگیری برخوردار باشد.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا به برنامه های اجرایی در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در این ماه مبارک در قالب طرح مفتاح الجنه به ۲۹ خانواده با حضور مدیران و مسئولان اجرایی، حامیان و خیران سرکشی می شود و نیازهای آنها برطرف خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته در این طرح ۱۸۲میلیون و ۶۰ هزار ریال کمک به مددجویان پرداخت شد که نسبت به مشابه آن در سال ۹۴ بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است و پیش بینی می شود امسال نیز این رقم افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به توزیع سبد کالا بین مددجویان تحت حمایت، بیان کرد: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ۲۰۹ سبد به ارزش ۱۶۰ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بین نیازمندان و مددجویان شهرستان پیشوا توزیع شد؛ پیش بینی می کنیم تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۰۰ سبد کالای دیگر نیز بین نیازمندان توزیع شود.

عبدالهی گفت: سال گذشته ۴۳۷ سبد کالا به ارزش ۱۴۸ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال بین خانواده های تحت حمایت توزیع شد که این تعداد به نسبت مشابه آن در سال ۹۴، ۵۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا همچنین از برپایی سفره های اطعام و افطاری با حضور ۲۵۰ مددجو و حامی طرح اکرام خبر داد و گفت: این اقدام در هفته اکرام و طی دیدار حامیان از فرزندان خانواده های مشمول طرح اکرام اجرایی می شود؛ سال گذشته دو هزار و ۷۸۸ نفر از مددجویان و نیازمندان شناسایی شده از سفره های اطعام و افطاری این نهاد که با کمک حامیان و خیران برپا شد بهره مند شدند.

وی گفت: حامی یابی، جمع آوری  فطریه و کفاره از جمله برنامه‌های این ماه مبارک است؛ در جهت ثبت نام خیران در طرح اکرام نیز پایگاه هایی در سطح شهر تهران و همچنین شهرستان پیشوا برپا شده است که علاقمندان می توانند جهت مشارکت در این طرح اقدام نمایند؛ در شهر تهران در محل متروی آزادی از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۵ تا پنج شنبه ۱۱ خرداد و از  ۱۲ لغایت ۱۵ خرداد در ایستگاه های مترو بهارستان و دروازه شمیران برپاست و در سطح شهرستان نیز در مصلی نمازجمعه و دفتر کمیته امداد از علاقمندان ثبت نام بعمل می آید.