Get Adobe Flash player

فرماندار پیشوا:آب و نان مردم پیشوا در گروی تخصیص آب سد ماملو است

 

 

 فرماندار شهرستان پیشوا گفت: معیشت و نان سفره مردم پیشوا از راه کشاورزی تامین می شود و در حال حاضر، هم در تامین آب شرب و هم در تامین آب کشاورزی منطقه با مشکل روبرو هستیم و راه علاج آن، تخصیص آب سد ماملو است و تامین آب و نان مردم پیشوا در گروی این مهم است.

محمدکرم محمدی در جمع دهیاران بخش مرکزی شهرستان پیشوا اظهار داشت: پیشوا یکی از قطب های کشاورزی استان تهران است و گلوگاه آسیب شهرستان، صدمه به بخش کشاورزی است و بر همین اساس و در جهت حمایت از کشاورزان، تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا گره های موجود را در این مسیر باز کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا افزود: برای رفع این مشکل می بایست آب پایدار را در این شهرستان فراهم کنیم و این پایداری را نمی توان در چاه ها جست و جو کرد زیرا که با توجه به شرایط زیستی، این منابع هر روز در حال خالی شدن هستند و هیچ جایگزینی هم برای آنها وجود ندارد.

محمدی گفت: آبدهی چاه ها هر ساله با افت شدیدی روبرو می شود به گونه ای که نمی تواند پاسخگوی نیاز آبی منطقه باشد و با توجه به هزینه های بالای حفر چاه، توجیه اقتصادی در این زمینه وجود ندارد.

فرماندار پیشوا اظهار کرد: برای تامین آب شرب و کشاورزی پیشوا از طریق سد ماملو مکاتبات و پیگیری های زیادی صورت گرفته است و این مهم تا آنجا پیش رفته که امروز نیازمند اقدام از طریق وزارت نیرو است و به نتیجه رساندن آن، حمایت و پیگیری افراد اثرگذار از جمله نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی را می طلبد تا این نیاز ضروری منطقه، تامین شود.