Get Adobe Flash player

شهردار پيشوا:شهرداري پيشوا حدود 5 ميليارد تومان بدهي دارد/سازمان حمل و نقل بار و مسافر در پيشوا داير مي‌شود

 

 

 


شهردار پيشوا از بدهي پنج ميليارد توماني اين شهرداري که مربوط به زمان قبل از تصدي وي است، خبر داد و گفت: به‌زودي سازمان حمل و نقل بار و مسافر در اين شهر داير مي‌شود.

حکمت اميري در جمع مردم در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک نقش جهان پيشوا، با تسليت سال‌روز شهادت حضرت زهرا (س) و ايام فاطميه و گراميداشت سال‌روز پيروزي انقلاب اسلامي با تقدير از روحيه مطالبه‌گري مردم ساکن در شهرک نقش جهان، وجود اين روحيه و تفکر را لازمه پيشرفت دانست و گفت: اينکه مردم از مسؤولان حق‌طلبي و مطالبه‌گري کنند و ناظر بر فعاليت‌هاي آنان باشند، مسير رشد و پيشرفت فراهم مي‌شود.

وي افزود: شهرداري با ترتيب‌ دادن اين جلسات در مراکز پرجمعيت و در مساجد، در راستاي اين تفکر عقلايي گام برداشته است.

شهرداري پيشوا گفت: اين جلسات عوام‌فريبانه نيست و در راستاي عوام‌فريبي شکل نگرفته‌اند و تنها دليل برگزاري آن‌ها ارتباط بي‌واسطه با مردم و رفع مشکلات آن‌ها است و پس از دهه فجر نيز با برنامه‌ريزي مدوني ادامه خواهند يافت.

اميري با بيان مثال‌هايي به تشريح تشابه و تفاوت‌هاي مديريت‌هاي شهري در ايران و کشورهاي توسعه‌يافته پرداخت و اظهار داشت: به بيش از 40 کشور جهان با نگاه کارشناسي و الگو گيري از طرح‌هاي معماري و شهرسازي سفر کرده‌ايم و با کوله باري از تجارب، حدود دو ماه است که در خدمت مردم فهيم پيشوا هستم و اميدواريم به برکت دعاي شهروندان در اين مسير خدمت‌رساني موفق باشم.

امکانات به‌تناسب نياز در شهر پيشوا توزيع نشده است

شهرداري پيشوا افزود: با بررسي‌هاي صورت‌پذيرفته متوجه شديم که امکانات به‌تناسب مکفي و نياز در شهر توزيع‌نشده و خدمات مناسب، عادلانه به مردم ارائه نشده است.

اميري اظهار داشت: شهرک‌هاي اقماري جزو مواردي است که اين‌چنين نگاهي بر آن‌ها حاکم بوده است و ضعف عمده آن‌هم بودجه‌هاي ناکارآمد و ناکافي و همچنين ضعف در نظام بودجه‌ريزي بوده است.

وي ادامه داد: در لايحه بودجه پيشنهادي سال آينده سعي شده که اين موارد در آن ديده شود و بودجه‌اي چابک و در شأن مردم پيشوا به شوراي اسلامي شهر ارائه شود.

اولويت شهرداري بر نقاط کم‌برخوردار متمرکز است

شهرداري پيشوا گفت: ما ناچار به افزايش درآمد هستيم تا بتوانيم خدمات را ارتقا داده و بهتر در خدمت مردم باشيم و بر پايه همين ديدگاه، اولويت خود را بر نقاط کم برخوردار متمرکز کرده‌ايم و امکانات و تلاشمان در راستاي کاهش مشکلات در مناطقي چون شهرک‌ها و محله کهنک نهاده‌ايم و نواحي دوگانه شهرداري پيشوا را نيز در اين مناطق داير مي‌کنيم.

اميري افزود: ايجاد سرانه فضاي سبز همچون ديگر سرانه‌ها بر عهده سازندگان شهرک‌هاست اما پيمانکاران سازنده به عهد خود وفا نکرده و شهرداري و ديگر ادارات را با چالش مواجه کرده‌اند.

وي گفت: بحث فضاي سبز يکي از اين موضوعاتي است که چنين حکايتي دارد، اما شهرداري خود طبق قانون عمل کرده و در راستاي ايجاد شهري زيبا و سبز براي مردم تلاش کرده است و در اين شهرک هم شرايط بر همين منوال است.

شهرداري پيشوا در ادامه بحث فضاي سبز گفت: اولين بوستان محلي پيشوا، در دوره جديد مديريت شهري در شهرک نقش جهان ايجاد مي‌شود.

مردم شهرک‌هاي پيشوا در بودجه‌هاي شهري ناديده گرفته شده‌اند

شهردار پيشوا گفت: شهرداري پيشوا حدود پنج ميليارد تومان بدهي دارد که اين مبلغ براي ايام قبل از تصدي بنده است و بايد پرسيد چرا با اين ارقام، اقدام درخور توجهي براي مناطقي چون شهرک نقش جهان نشده است و مردم اين شهر را در بودجه‌هاي شهري ناديده گرفته‌اند.

به‌زودي ?? دستگاه تاکسي به ناوگان حمل و نقل پيشوا افزوده مي‌شود

اميري با اشاره به‌ضرورت موضوع حمل و نقل تصريح کرد: به‌زودي ?? دستگاه تاکسي به ناوگان حمل و نقل عمومي پيشوا افزوده مي‌شود که بخشي از آن در شهرک‌هاي جديد به‌کارگيري خواهند شد.

وي افزود: مژده شهرداري در خصوص بحث حمل و نقل، راه‌اندازي سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر است که به‌زودي شاهد اجرايي و عملياتي‌شدن آن خواهيم شد و با راه‌اندازي آن تحولي ملموس را در اين عرصه نظاره مي‌کنيم و طعم حلاوت آن را مردم پيشوا خواهند چشيد.

شهرداري پيشوا در خصوص آنتن‌دهي ضعيف تلفن‌هاي همراه در شهرک‌هاي بالادست پيشوا گفت: مقررشده که مخابرات وضعيت موجود را تقويت کند و شهرداري اين خواسته و خواسته‌هايي را که به او ارتباط مستقيمي ندارد را از طريق مکاتبات مردمي تا سرحد نتيجه‌اي قانع‌کردن و رفاه مردم، حمايت و پيگيري مي‌کند.

اميري افزود: بنده خود همسايه شما هستم و مثل شما در مناطق اين‌چنيني زندگي مي‌کنم و زندگي در شرايط اين‌چنين را درک مي‌کنم.

وي اظهار داشت: در بحث موضوعات فرهنگي به‌زودي خانه فرهنگ در اين شهرک براي تبادلات فرهنگي ميان مردم راه‌اندازي مي‌شود.

شهرداري پيشوا با بيان اينکه از شهرداري حقوق دريافت نمي‌کند و دستمزد خود را از دانشگاه مي‌گيرد، گفت: بر اساس قانون، حقوق تعدادي از نيروهاي شهرداري را کاهش داده و در ازاي آن حقوق کارگران را افزايش داديم؛ اين کارگران هستند که شهر را باطراوت نگه مي‌دارند و نهايت و تمامي تلاش خود را در جهت راضي نگه‌داشتن آن‌ها و تأمين منافعشان به کار خواهيم بست.

حکمت با تشريح اقدامات انجام شده مديريت شهري در شهرک نقش جهان گفت: ميدان بزرگ نقش جهان در راستاي رفاه حال مردم تسطيح شده است و طبق تبصره ? ماده ?? قانون شهرداري مکان‌يابي خاصي را براي ريختن نخاله‌ها در نظر گرفته‌ايم که از شهروندان خواهشمنديم ما را در اين خصوص ياري کنند.

جايگزيني سازه‌هاي مناسب به‌جاي وسايل فلزي در بوستان شهرک نقش جهان

شهرداري پيشوا گفت: وسايل فلزي بازي کودکان در بوستان ابتداي شهرک جمع‌آوري مي‌شود و به‌زودي سازه‌هاي متناسب و مناسب جايگزين آن‌ها مي‌شود.

اميري گفت: به‌زودي چندين کيوسک شامل کيوسک‌هاي مطبوعات، تنقلات و موارد اين‌چنيني در شهرک‌هاي پيشوا ايجاد مي‌شوند.

رئيس مرکز رسيدگي به امور مساجد شهرستان پيشوا که به‌پاي ثابت نشست‌هاي مديران شهري با مردم و نمازگزاران مساجد تبديل شده است با تشکر از شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر پيشوا گفت: در شهرستان پيشوا، شما جزو معدود مديراني هستند که در مساجد حضوريافته و مشکلات مردم را از نزديک در اين پايگاه‌هاي اسلامي مي‌شنويد و براي حل آن‌ها دستور صادر مي‌کنيد.

حجت‌الاسلام مهدي ضائفي افزود: مساجد نيازمند رسيدگي هستند و ما خوشحاليم که شهرداري دغدغه‌مند داريم و اعضاي شوراي اسلامي شهر هم اين‌چنين پاي‌کار هستند و اين حرکات در دهه فجر بر مبناي حکومت اسلامي است که به مسجد توجه داشته، در مساجد حاضرشده و پاسخگوي سؤالات مردم هستند.

وي خاطرنشان کرد: ازآنجايي‌که مساجد محل تجمعات اجتماعي و حضور همه‌جانبه مردم است بايد به آن‌ها پرداخته شود و فضايي آرام و مطمئن براي حضور مردم فراهم کند.

رئيس مرکز رسيدگي به امور مساجد شهرستان پيشوا در قالب توصيه‌اي بيان داشت: اميدوارم اين مسجدگردي و حضور بي‌واسطه مديريت شهري در بين مردم پس از خاتمه دهه فجر نيز دنبال شود.

در ابتداي اين ديدار که پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا برگزار شد، حجت‌الاسلام علي مهدوي عارف امام جماعت مسجد صاحب الزمان فاز ? شهرک نقش جهان با خيرمقدم به حاضران و تسليت ايام فاطميه و تبريک ايام‌الله فجر انقلاب اسلامي به بيان مشکلات پرداخت و گفت: کمي فضاي سبز، وجود پرتعداد سگ‌هاي ولگرد، تعداد کم رفتگران، پياده‌روسازي نامناسب ميادين، تقاطع‌هاي سرگردان و عدم روشنايي مفيد مشکلات اين شهرک و شهرک‌هاي مجاور شامل مشهدسرا، سي‌سرا، هماکاران و منطق پيراموني هستند.

بر اساس اين گزارش، مسجد صاحب الزمان (عج) فاز دوم شهرک نقش جهان پيشوا پذيراي ساکنان اين شهرک و شهرک‌هاي مجاور در ديدار مردمي اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار و معاونان و مشاوران بود.

اين ديدار که به ابتکار شهرداري پيشوا برگزار شد، از سلسله نشست‌هاي پرسش و پاسخي است که در طول دهه فجر و هر شب در يک مسجد سطح شهر پيشوا در جريان است و در آن‌ها مردم بدون واسطه با مديريت شهري پيشوا به گفت‌وگو نشسته و نظرات خود را بيان مي‌کنند.

مجتبي جنيدي نايب رئيس و ابراهيم عابدي عضو شوراي اسلامي شهر پيشوا، حجت‌الاسلام مهدي ضائفي رئيس مرکز رسيدگي به امور مساجد شهرستان و حکمت اميري شهردار پيشوا نيز به‌اتفاق معاونان و مشاوران شهردار در اين جلسه حضور داشتند.