Get Adobe Flash player

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران:پیشوا الزامات اولیه در زیرساخت‌های ورزشی را ندارد

 

 

 مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: شهرستان پیشوا در حوزه زیرساخت‌های ورزشی الزامات اولیه را دارا نیست.


مهران سرپرست  ظهر امروز در جلسه مشترک شورای ورزش و ستاد سامان‌دهی امور جوانان شهرستان پیشوا بیان کرد: نبود زیرساخت‌های ورزشی در پیشوا را باید به‌عنوان یک عامل انگیزشی در نظر بگیریم تا به ما این خط فکری را بدهد که در چارچوب یک نظام برنامه‌ای، این عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.

وی افزود: برخی صاحب‌نظران، رشد و توسعه اقتصادی را مبنای توسعه ملی می‌دانند ولی بسیاری نیز اعتقاد دارند که توسعه اجتماعی مبنای توسعه ملی است و معتقدند وقتی جامعه‌ای از نظر قوانین و مؤلفه‌های اجتماعی رشد پیدا کند مابقی موضوعات نیز حل خواهد شد.

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: با حضور استاندار جدید تهران، پنجره‌ای جدید رو به ورزش استان باز شده است، زیرا وی به بحث برنامه بسیار تأکید دارد.

سرپرست اظهار داشت: برنامه چهارم توسعه با صراحت در احکام، سرانه یک مترمربع را تکلیف می‌کند ولی در پایان سال 88 و مشخصاً در استان تهران به‌عنوان پایتخت جمهوری اسلامی، به سرانه 39 صدم مترمربع می‌رسیم یعنی منابع مورد نیاز برای تحقق برنامه‌ها یا پیوند میان برنامه‌ و بودجه هیچ‌گاه شکل نگرفته است.

وی گفت: یک عده برنامه‌ریزی می‌کنند، عده‌ای بر اساس مبانی دیگر، بودجه تخصیص می‌دهند و عده‌ای نیز نظارت می‌کنند که این سه فرآیند باید به شکل زنجیروار سامان‌دهی شوند که متأسفانه در بعد کلان هیچ‌وقت روند سازمان‌یافته‌ای در این راستا وجود نداشته است.

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: خوشبختانه با حضور استاندار تهران که یک رویکرد برنامه‌ای دارد، اداره کل ورزش و جوانان تکلیف پیدا کرده که تا پایان سال 1400 که مقارن با برنامه ششم توسعه می‌شود، یک برنامه استانی و 16 پروژه شهرستانی را تهیه کند.

سرپرست بیان کرد: شهرستان پیشوا یک برنامه 130 تا 140 صفحه‌ای جامع و کامل دارد که می‌تواند محور رشد و توسعه تا سال 1400 باشد.

وی استفاده از افراد تأثیرگذار، دانشگاهیان، ورزشکاران و مؤثران اجتماعی را در شورای ورزش راهگشا دانست و گفت: بعدازاینکه سند برنامه ششم به‌عنوان سند توسعه ورزش و جوانان، مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان را بگیرد می‌تواند محور کار ستاد سامان‌دهی و شورای ورزش قرار گیرد.

مشارکت مردم در برنامه‌های ورزشی در کاهش میزان هزینه‌های درمان اثرگذار است

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در بحث اهداف کلان در سند برنامه ششم دنبال می‌کنیم ارتقای مشارکت مردم در برنامه‌های ورزشی است که اثرات آن در کاهش میزان هزینه‌های درمان اثرگذار است.

سرپرست گفت: امروز نگاه دنیا، نگاه عملکردی نیست بلکه نگاه اثربخشی است؛ وقتی یک فعالیت اجتماعی صورت می‌گیرد به میزان اثربخشی آن توجه می‌شود.

 وی یادآور شد: ورزش کارکردهای مختلف دارد؛ یک عده را پای تلویزیون می‌نشاند؛ عده‌ای را در استادیوم‌ها مشغول می‌کند و برای عده‌ای کسب و کار ایجاد می‌کند.

مشاور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: از نگاه حاکمیتی، ورزش عاملی است که هم‌راستا با ارتقای سلامت جامعه هزینه‌های درمان را کاهش می‌دهد و موجب ارتقای سطح نشاط و شادابی می‌شود.

سرپرست گفت: این موضوعات بعدها می‌تواند به‌عنوان المان‌های اساسی در ارتقای بهره‌وری ملی، استانی و شهرستان هم مطرح شود.

وی با بیان اینکه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی هم باید ورزش کنند، اظهار کرد: شاید برخی بگویند که امکانات ورزشی نداریم اما باید گفت که به‌اندازه کافی پارک و فضای طبیعی داریم که می‌توان در امر ورزش از آن‌ها استفاده کرد.

پیشوا , شهرستان پیشوا , اداره پیشوا , شهر پیشوا , امامزاده جعفر پیشوا , امامزاده جعفر , پیشوای ورامین , ورزش و جوانان پیشوا