Get Adobe Flash player

شهردار پردیس خبرداد:احداث موزه دفاع مقدس، گالری بزرگ آثار هنری و شهر کتاب در پردیس

 

 

 شهردار پردیس از احداث سه مجموعه بزرگ فرهنگی هنری شامل موزه دفاع مقدس، گالری بزرگ آثار هنری و شهر کتاب در این شهر خبر داد.


محمد لاله در جریان بازدید از نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان پردیس که با عنوان «بوم سفید» در نگارخانه «آوا» در حال برگزاری است، اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی در دست اجرای شهرداری پردیس تالار فرهنگی بزرگ شهر در بلوار خلیج فارس شمالی است.

وی ادامه داد: از جمله برنامه های مدنظر شهرداری در این مجموعه، ایجاد یک گالری بزرگ برای ارائه آثار فاخر هنرمندان پردیس و همچنین شهر کتاب در راستای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین موزه دفاع مقدس در بوستان در حال ساخت نورالشهدا بعنوان مرکز ثقل فرهنگی شهر پردیس به منظور توسعه فرهنگ ایثار و شهادت احداث می شود تا همه اقشار جامعه به ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب از نزدیک با فداکاری های فرزندان غیور این مرز و بوم اسلامی آشنا شده و در مسیر نورانی و مقدس این ستارگان آسمان ایثار و شهامت و قهرمانان واقعی کشورمان گام بردارند.

شهردار پردیس تصریح کرد: اجرای این طرح های بزرگ در راستای توسعه فرهنگ و هنر شهر پردیس نیازمند تعامل و همکاری سایر نهادهای فرهنگی شهر، شهرستان، استان و کشور است.

به گفته محمد لاله، وجود شهروندانی هنرمند، فرهنگی و تحصیل کرده با آمار 99 و یک دهم درصد باسوادی در پردیس که فعالیت چکیده ای از آنها در نمایشگاه برپا شده در نگارخانه آوا در معرض دید عموم قرار گرفته، مجموعه شهرداری پردیس را طی سالیان اخیر به سمت و سوی ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی از جمله مجموعه در دست احداث تالار فرهنگی بزرگ شهر، نخستین دارالقران الکریم، سرای محله جانبازان، سرای محله ابن سینا، توسعه فضای آموزشی موسسه فرهنگی هنری، کتابخانه شهدای گمنام و ... هدایت و ترغیب کرد.

وی اضافه کرد: شهروندان پردیس همواره مشارکت بالایی در فعالیت های اجتماعی دارند و امیدوارم همچنان با ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات یاریگر خادمان خود در مجموعه شهرداری باشند تا پردیس با همان معنای زیبای خود یعنی بهشت، بعنوان شهری پویا، زیبا، توسعه یافته و فرهنگی شناخته شده و ساکنان امروز و آینده بدان افتخار کنند.

وی بیان داشت: فرهنگ مردمان ایران اسلامی به سبب قدمت طولانی و همچنین درآمیختگی با دین مبین اسلام همواره از غنای بالاتری نسبت به سایر ملل برخوردار بوده و خلق آثار فاخر هنری از سوی هنرمندان کشورمان مهر تاییدی بر این مدعی است.