Get Adobe Flash player

محمدرضا بادامچی:افزایش نرخ کرایه‌های حمل ونقل عمومی به صلاح مردم نیست/ رانندگان حق افزایش خودسرانه کرایه ها را ندارند

 

 

 عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی به صلاح مردم نیست و باید ثابت بماند، گفت: تا زمان ابلاغ نهایی نرخ کرایه حمل ونقل، رانندگان حق افزایش خودسرانه کرایه ها را ندارند.

محمدرضا بادامچی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی به صلاح مردم نیست و باید ثابت بماند، گفت: با توجه به بحران آلودگی و ترافیک سرسام آور پایتخت نه تنها نباید افزایش نرخی در قیمت کرایه‌ها داشته باشیم بلکه به منظور افزایش استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی بهتر است نرخ فعلی هم کاهش یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری استفاده ارزان اکثر کشورها از خدمات حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: حقیقت آن است که استفاده از خدمات حمل ونقل عمومی می تواند راهی بسیار امن، آسان و اقتصادی برای گشت و گذار شهری به شمار رفته و از سویی موجب کاهش استفاده از خودروهای شخصی و آلایندگی کلانشهرها شود.

وی با تاکید بر لزوم رایگان کردن متروی پایتخت، گفت: رایگان کردن حمل ونقل عمومی در زمان افزایش آلاینده‌ها از جمله راهکارهایی است که مسئولان شهری باید به آن توجه داشته باشند؛ بهتر است این وسایل به صورت رایگان به مردم ارائه شود.

 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در پایتخت باید به فرهنگ تبدیل شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در پایتخت باید به فرهنگ تبدیل شود، ادامه داد: در سال جاری نباید هیچ گونه افزایش نرخی داشته باشیم زیرا افزایش کرایه ها متناقض با نهاینه سازی و فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

 

افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی نتیجه ای جز تشدید آلایندگی هوای پایتخت، استفاده از خودروهای شخصی و ترافیک سرسام آور ندارد

بادامچی با بیان اینکه افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی ثمری جز تشدید آلایندگی هوای پایتخت، استفاده از خودروهای شخصی و ترافیک سرسام آور ندارد، تصریح کرد: بهتر است مسئولان شهری به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع آلودگی هوا و ترافیک پایتخت باشند نه اینکه با ارائه راهکارهای غیرمنطقی مانند افزایش کرایه حمل و نقل عمومی به آلودگی هوا دامن بزنند.

 

تا زمان ابلاغ نهایی نرخ کرایه حمل و نقل درون شهری، رانندگان  حق افزایش خودسرانه کرایه ها را ندارند

وی با تاکید بر اینکه تا زمان ابلاغ نرخ کرایه حمل و نقل درون شهری، رانندگان  حق افزایش خودسرانه کرایه ها را ندارند، یادآور شد: تا زمان تصویب نرخ نهایی کرایه های حمل و نقل عمومی کرایه ها باید به صورت ثابت بمانند و رانندگان نباید خودسرانه قیمت ها را افزایش ندهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ، رابطه با اظهارات یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه اگر دولت سهم خود را در حمل ونقل عمومی پرداخت کند علاوه بر اینکه افزایش قیمتی نخواهیم داشت بلکه قیمت حمل ونقل عمومی رایگان می‌شود، گفت: واقعیت آن است که اراده ای در شهرداری برای رایگان کردن وسایل حمل و نقل عمومی وجود ندارد و چنین اظهاراتی واقعیت ندارد، شهرداری به هیچ وجه به دنبال ساماندهی وضعیت نابسامان وسایل حمل و نقل عمومی پایتخت نیست.

 

تعداد وسایل حمل و نقل عمومی جوابگوی جمعیت پایتخت نیست

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تعداد وسایل حمل و نقل عمومی جوابگوی جمعیت پایتخت نیست، ادامه داد: تهران با مشکلات شهری زیادی مواجه است که رفع اکثر آنها منوط به تلاش و اراده شهرداری است؛ در واقع شهرداری نهاد ثروتمندی است و با استفاده از منابع تحت اختیاربه راحتی می تواند تمامی مشکلات شهری پایتخت را رفع کند./