Get Adobe Flash player

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران تاکید کرد:تسهیل خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی با «کارت هوشمند سلامت»

 

 

 

 مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت: کاهش برگه، عدم مراجعه ارباب رجوع برای تمدید دفترچه‌ها و تسهیل فرآیند خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی از جمله مزایای تبدیل دفترچه‌های برگی بیمه به کارت هوشمند سلامت است.

محمدتقی خسروانی مقدم ظهر اممروز در نشستی خبری با بیان اینکه 9 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، اظهار کرد: یکی از رسالتهای مهم سازمان تأمین اجتماعی در برابر بیمه شدگان، تکریم ارباب رجوع است و در این راستا سامانه 1420 برای دریافت اطلاعات جامع درمان در نظر گرفته شده است.

مدیر‌کل درمان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به حذف دفترچه‌های برگی و جایگزینی آن با کارت هوشمند سلامت تصریح کرد: کاهش برگه، عدم مراجعه ارباب رجوع برای تمدید دفترچه‌ها، تسهیل فرآیند خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی، داشتن اطلاعات مریض در قالب پرونده الکترونیکی و نوبت‌دهی استانی که این کار فقط با کد ملی و ارائه یک کارت شناسایی برای احراز هویت در سامانه تأمین اجتماعی صورت می‌گیرد، از جمله مزایای این کار است.

خسروانی مقدم با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف سازمان تامین اجتماعی  تکریم ارباب رجوع است، گفت: این سازمان 37 مورد هدف را در نظر دارد که این اهداف در سطح ملی 27 مورد و در سطح استانی 17 مورد است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی استان تهران بالغ بر 30 درصد از درمانِ تأمین و اجتماعی کل کشور را در بردارد، یادآور شد: 10 بیمارستان، 17 پلی کلینیک تخصصی، 2 دی کلینیک و 9 درمانگاه زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی استان تهران و  بیش از 9 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش اصلی و تبعی این سازمان هستند.

مدیرکل درمان استان تهران درباره 5 پروژه‌ای که توسط این سازمان به بهرهداری خواهد رسید، گفت: 2 سی‌تی‌اسکن در بیمارستانهای فیاض‌بخش و بیمارستان شهریار، 3 مرکز ارتقاء هتلینگ زنان و اطفال در بیمارستان امام رضا (ع)، افتتاح و ارتقای هتلینگ بخشهای جراحی و بازسازی بخشهای بیمارستان 12 بهمن، ارتقای بخشهای ICU و داخلی زنان در بیمارستان 15 خرداد و ورامین را در دستور کار داریم که از این تعداد 2 پروژه برای سی‌تی‌اسکن و 3 پروژه برای ارتقای هتلینگ در بیمارستانها است.

خسروانی مقدم با اشاره به اینکه در بخش هتلینگ بیمارستانها 27 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی تهران بحث هتلینگ بیمارستانهای لبافی‌نژاد، 15 خرداد، شهید معیری و شهریاری را در سال 95 انجام داد.

وی افزود: این سازمان، هتلینگ بیمارستانهای آیت‌الله کاشانی، لواسانی، شریعت رضوی، فیاض‌بخش و 12 بهمن را تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رساند.

مدیر‌کل درمان استان تهران با اشاره به اینکه تکریم ارباب‌رجوع یکی از اهداف اساسی این سازمان است، خاطرنشان کرد: الکترونیکی کردن دفترچه‌ها باعث شد که اطلاعات بیمار در سیستم به‌صورت کامل قرار گیرد و پزشک معاج با توجه به سوابق و داروهایی که بیمار مصرف کرده کار طبابت را به آسانی انجام دهد.

خسروانی مقدم درباره سوءاستفاده افراد از دفترچه‌های تأمین اجتماعی اظهار کرد: درصد سوء‌استفاده از این دفترچه‌ها به‌دلیل بالا رفتن سطح فرهنگ مردم در دو سال اخیر و با توجه به فتوای بعضی از مراجع مبنی بر اینکه استفاده از دفترچه دیگران مشکل شرعی دارد، پایین آمده که با الکترونیکی شدن دفترچه‌های تأمین اجتماعی این درصد به صفر خواهد رسید.