Get Adobe Flash player

سالاری مطرح کرد:فرآیند خدمت رسانی به زائران مناسب است/پرهیز از اقدامات جزیره ای

 

 

  رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت:فرایند خدمت رسانی اعم از رفت و روب، جمع آوری زباله و پذیرایی مناسب است و در بعضی بخش ها نیز نیاز به بهبود دارد.

محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از روند خدمت رسانی شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی، طی سخنانی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: از دیروز به همراه مهندس هاشمی و فراهانی بازدید های مختلفی از روند خدمت رسانی به زائران اباعبدالله (ع) در اربعین داشتیم و در مجموعه این بازدید ها خدمت رسانی های متنوعی را از سوی شهرداری تهران در بخش های مختلف مشاهده کردیم.

وی تاکید کرد: نقاطی که شهرداری تهران مسؤولیت رفت و روب، جمع آوری زباله و خدمت رسانی به زائران را بر عهده داشته با دیگر نقاط متفاوت بوده است. هر چند که حجم جمعیت و سیل حضور مردم از سراسر عراق و ایران اسلامی به حدی زیاد است که خدمات شهرداری تهران در این فرایند بخش کوچکی از مجموعه خدمت رسانی دیگر نهادها، سازمان ها و  وزارتخانه های ایران و عراق و همچنین خیران و نیروهای داوطلب را تشکیل می دهد.

سالاری با اشاره به سایر فعالیت های شهرداری تهران در حوزه درمانی، زیباسازی و فرهنگی گفت: امروز از موکب سازمان بسیج شهرداری تهران در عمود ۷۰۸ بازدید کردیم و شاهد بودیم که مجموعه بسیار خوبی از سوی سازمان بسیج شهرداری چیدمان و جانمایی شده است. در کنار آن تجهیزات و وسایل زیادی از تهران برای ارایه خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: گزارش های ارایه شده نشان می دهد طیف قابل توجهی از زائران اباعبدالله (ع) تحت پوشش خدمات درمانی شرکت شهر سالم شهرداری تهران شامل ویزیت توسط پزشکان، ارایه دارو و خدمات سرپایی قرار گرفتند.

عضو کمیته نظارت و ارزشیابی فعالیت های شهرداری تهران در اربعین حسینی درباره نحوه حضور مدیریت شهری پایتخت در اجتماع سال های آتی عتبات عالیات نیز گفت: برای تصمیم گیری در این زمینه نیاز به آسیب شناسی جدی تری وجود دارد، به همین منظور در کمیته نظارت و ارزشیابی ساز و کار چابکی را طراحی کردیم؛ به نحوی که در کلیه مرزهای ایران و عراق شامل چذابه، مهران و شلمچه ناظرانی را به صورت ثابت در دو شیفت قرار دادیم که به صورت مستمر گزارش های خود را ارایه می دهند. همچنین در شهرهای کربلا، نجف، کوت و در طول مسیر پیاده روی نیز ناظرانی را تعیین کرده ایم که به موجب هماهنگی های صورت گرفته گزارش های خود را ارایه می دهند.

سالاری یادآور شد: باید کلیه این نظرات را به همراه مشاهدات خودمان و تیم همراه رییس شورای شهر، در کنار گزارش های شهرداری تهران جمع بندی کنیم و به تصمیم قطعی برسیم اما بر اساس مشاهدات موجود، به نظر می رسد که نوع خدمت رسانی شهرداری تهران باید تغییرات اساسی پیدا کند.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در این چند روز با وجود سیل جمعیت عزادار، برخی برنامه ریزی های موازی و جزیره ای از سوی بخش های مختلف وجود دارد که این امر نشان می دهد به یک مدیریت هماهنگ و یکپارچه و مبتنی بر نیازسنجی در هر محدوده، شهر و مرز و مسیر ها نیاز داریم.

وی با اشاره به تنوع نحوه خدمت رسانی در محدوده های مختلف مرزی و شهرهای عراق، گفت: در طول مسیر پیاده روی شاهد بودیم که فرایند خدمت رسانی اعم از رفت و روب، جمع آوری زباله و پذیرایی مناسب است و در بعضی بخش ها نیز نیاز به بهبود دارد.

سالاری در پایان تصریح کرد: این کنگره بزرگ مردمی به عنوان یک ظرفیت تاثیرگذار در دنیای کنونی اتفاق افتاده و ایجاد چنین جنبشی، همه کشورهای جهانی و تؤوریسین های آنها را مبهوت کرده است. ما نیز  همراستای این جنبش باید بتوانیم سال به سال خدمت رسانی خود را در تراز این سیل عظیم عاشقان ارتقا ببخشیم.