Get Adobe Flash player

بارش برف و شیرینی و تلخی‌های آن در شهرستان ری

 

 

 پس از سالها حجم سنگین بارش برف مردم را غافلگیر کرد و این نعمت الهی سبب خوشحالی شهروندان شد. در این میان مشکلاتی مانند خلل در عبور و مرور، مسدود شدن راه‌ها، قطعی برق و موارد دیگر، شیرینی نخستین بارش برف زمستان را در کام عده ای تلخ کرد.
 

روز گذشته یک سامانه بارشی وارد کشور شده و فعالیت این سامانه در سطح استان تهران، موجب بارش شدید برف و باران در شهرستان‌های استان شد.

شب گذشته هفتم بهمن ماه نخستین بارش برف، شهرستان ری را سفیدپوش کرد که خوشحالی مردم را به همراه داشت. به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرری، بارندگی در این منطقه نسبت به سایر شهرستان‌های استان تهران بسیار کم است و امروز پس از سالها مردم ری شاهد میزان زیاد بارندگی هستند به ویژه کودکان که تاکنون چنین برفی ندیده‌اند، ذوق زده شده و برف بازی می‌کنند.

در کنار زیبایی ها و برکتی که بارندگی به همراه دارد، مشکلاتی نیز به‌وجود می‌آورد که با وجود تلاش مسئولان، گاهی در امور شهروندان خلل ایجاد می‌کند.

بارش این حجم سنگین در سال های اخیر بی سابقه بوده است، کندی رفت و آمد خودروها را در پی داشت و مشکلاتی را برای عبور و مرور شهروندان به‌وجود آورد.

افرادی که دیشب در آزادراه تهران -قم ، تهران-ساوه و تهران-کرج در حال حرکت بودند، با بارش برف غافلگیر شده و با بسته شدن راه، گرفتار شدند.

اسکان سرنشینان خودروهای گرفتار در مساجد و مدارس

داود تورانی مسئول ستاد مدیریت بحران شهرستان ری گفت: سرنشینان خودروهای گرفتار شده امروز در مساجد و مدارس شهرستان ری اسکان یافتند و ۶تانکر سوخت رسان سیار نیز برای کمک به خودروهای گرفتار شده به آزادراه‌ها اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مسیرهای بسته شده روستایی در شهرستان ری بازگشایی شده است، گفت: تا ظهر امروز حدود ۲ هزار قرص نان، آب و کنسرو در اختیار افراد اسکان یافته قرار داده ایم.

قطعی برق به دلیل بارش سنگین برف

داود رحیمی سرپرست اداره برق شهرستان ری از قطعی برق در ۹۰ نقطه از شهرستان ری به دلیل بارش برف خبر داد و گفت: بارش سنگین و شکستگی درختان موجب قطعی برق شده است که در حال رفع شدن است و ۱۰ اکیپ حواث برق فشار ضعیف در حال خدمات رسانی به شهروندان ری هستند.

وی تصریح کرد: اکیپ های امدادی اداره برق تلاش می کنند که ظرف چند ساعت آینده برق ساکنان تمام مناطق شهرستان ری وصل شود.

برف‌روبی در معابر ادامه دارد

سیداحمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ تهران از تداوم فعالیت تیم های برفروب و پوشش تمامی معابر شهرری خبر داد و گفت: عملیات برف روبی با اولویت معابر درجه یک و بزرگراه ها از لحظات اول بارندگی آغاز شده و با فعالیت ۳۸۰ نیروی انسانی در معابر این منطقه ادامه دارد.

وی تصریح کرد:  ۹۸ دستگاه کامیونت، واترجت، گریدر، کمپرسی، تیغه برف روب، تانکر محلول پاش، لودر، کامیون در حال فعالیت هستند تا رفت و آمد شهروندان به سهولت انجام شود.

صفوی با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۰ مخزن ویژه ملزومات ضدیخ در نقاط مختلف جانمایی شده است، افزود: تا پایان بارش‌ها تمامی کارکنان ستاد برف‌روبی در حال آماده‌باش هستند و شهروندان می‌توانند نشانی آب‌گرفتگی احتمالی در سطح شهر را از طریق سامانه ۱۳۷ به مجموعه مدیریت شهری اطلاع بدهند.