Get Adobe Flash player

ابراهیم شیرکوند:ورزش ورامین به حمایت شهرداری و شورای شهر ورامین نیاز دارد

 

 

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین با اشاره به مشکلات و کمبودهای موجود در زیرساختهای ورزشی منطقه، گفت: تنها راه حل خروج از بحران های فعلی در زمینه مالی، حمایت و یاری شورای شهر و شهرداری از ورزش ورامین است.


نشست مشترک هیئت های ورزشی ورامین با حسین دهقان شهردار، جعفر اردستانی رییس شورای شهر، رضا خانی مدیرعامل سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری و ابراهیم شیرکوند رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین برگزار شد.

ابراهیم شیرکوند در ابتدای این دیدار ضمن خرسندی از تشکیل جلسه با متولیان مدیریت شهری، گفت: تنها راه حل خروج از بحران های فعلی در زمینه مالی، حمایت و یاری شورای شهر و شهرداری از ورزش ورامین است.
ابراهیم شیرکوند افزود: این منطقه با توجه به قدمت دیرینه، از زیرساخت های لازم برخوردار نبوده و تنها ۷ سالن جهت خدمت رسانی به جوانان در اختیار است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۵ هیئت در رشته های مختلف فعالیت دارند ولی بودجه تعریف شده ای نمی توان تخصیص داد؛ چراکه اعتبارات و درآمد لازم وجود ندارد و از سوی نهادهای بالادستی کمک مالی به ورزش شهر تزریق نمی شود.
رییس اداره ورزش ورامین اظهار کرد: بدهی انشعابات که گریبانگیر دیگر روسا بوده از جمله بار سنگینی است که در حال تحمل و رفع آن هستیم و این خود معضلی بوده برای هزینه کردهایی که می تواند منشاء اثرات وجود دیگر مشکلات باشد.
شیرکوند گفت: این امید می رود ، یاری نهادهایی همچون شورا و شهرداری آینده روشن ورزش را رقم زند.

 

جعفر اردستانی: اختصاص ۶ میلیارد تومان به ورزش ورامین در سال ۹۷

رییس شورای شهر در ادامه این نشست اظهار داشت: از جمله وظایف شورا حمایت از جوانان و ورزش است و این امر با تشکیل سازمان فرهنگی – ورزشی می تواند نقطه عطفی در راه خواسته شهروندان باشد.
جعفر ارستانی گفت: این مهم ، اواخر دوره چهارم در دستور کار قرار گرفت و در دوره پنجم ، سازمان بصورت رسمی فعالیتش آغاز شد.
وی اشاره کرد: بر این اساس ، بودجه ای برای سازمان تعریف شد تا بتوان با تیم داری نسبت به افتخارآفرینی شرایط را مهیا کرد.
رییس شورا افزود: در جهت حمایت از ورزشکاران ، در دوره سوم شورا مصوب شد از قهرمان ملی به نسبت کسب عنوان ، تجلیل به عمل آید.
اردستانی گفت: نکته مهم و قابل تامل که باید به آن جامه عمل پوشاند ، وعده برخی کاندیداهای مورد حمایت جامعه ورزش در دور پنجم است که قول مساعد دادند در صورت ورود به شورا از ورزش به صورت جامع و کامل حمایت کنند و حال تنی چند از افراد هم اکنون سکاندار این نهاد مردمی هستند و عرصه جهت عمل مهیا گردیده است.
رییس شورا افزود: برای سال ۹۷ ، ۶ میلیارد تومان جهت ورزش تخصیص داده شده که رقم قابل توجی است، همچنین مقرر گردیده ۲۵۰ میلیون تومان نیز به هیات های ورزشی تعلق گیرد.

حسین دهقان: تشکیل کمیته ورزش مشکلات منطقه را رفع خواهد کرد/ تخصیص بودجه برای کشف استعدادهای ورزشی

شهردار ورامین در ادامه این نشست عنوان کرد: ورزش می تواند مشکلات اخلاقی و روحی را برطرف نماید و این امر زمینه ساز اتفاقات خوش آیند خواهد بود.
حسین دهقان گفت: هرچند رویه پرداختن به ورزش باید مهیا باشد ولی متاسفانه شهر از لحاظ زیرساخت ورزشی در فقر به سر می برد و این معضل از قبل وجود داشته و اگر هر شهرداری یک نیم نگاه به افزایش مجموعه ها داشت ، هم اکنون با چنین مشکلاتی روبرو نبودیم.
وی اظهار کرد: شهرداری ورامین تنها ۳ زمین چمن مصنوعی کوچک دارد و این یک فاجعه بزرگ محسوب می شود.
شهردار افزود: برای افزایش فضاهای ورزشی دو مجموعه در محدوده های میدان ولیعصر«عج» و مسجد جامع پیش بینی گردیده و بودجه نیز تخصیص یافته که امید می رود با راه اندازی آن ، خدمتی صادقانه به جوانان شهرمان را در کارنامه فعالیت خود به ثبت رسانیم.
شهردار اشاره داشت: جهت کشف استعدادهای درخشان ورزشی ، بودجه جداگانه ای در نظر گرفته شده که با کمک رییس اداره و هیاتهای ورزشی تخصیص داده خواهد شد.
دهقان اذعان کرد: تشکیل کمیته ورزش به عنوان مشاور در کنار مدیریت شهری منجر به اتفاقات خوبی برای آینده ورزش و کمکی در جهت رفع مشکلات می شود که این امر مهم درحال پیگیری و به ثمر رسیدن است.

رضا خانی: بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری پاسخگوی نیازهای منطقه نیست

مدیرعامل سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری نیز اظهار داشت: تمام تلاشمان در راستای حمایت از ورزش تعریف شده تا بتوانیم راه را برای شکوفایی استعدادهای منطقه هموار نماییم.
رضا خانی گفت: مهمترین رکن مجموعه مدیریت شهری ، افزایش زیرساخت های ورزشی است که امیدواریم با ساخت مجموعه های مختلف ، گامی در راستای خدمت رسانی برداریم.
وی افزود: انتظارات از این سازمان بالاست ولی بودجه ای که تخصیص داده شده پاسخگوی تمامی مشکلات نیست و باید برای رفع این مهم از دیگر پتانسیل های موجود در منطقه بهره برد.
خانی اشاره داشت: تشکیل کمیته ورزش به صورت مشترک با همکاری مدیریت ورزش ، کمک شایان توجهی برای رفع مشکلات به همراه خواهد داشت.

در ادامه این جلسه ، روسای هیاتهای ورزشی به مشکلات پیش روی ورزش پرداختند و خواستار حمایت همه جانبه از سوی اعضاء شورا بعنوان منتخبین و شهردار شدند.