Get Adobe Flash player

یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم شریف آباد برگزار شد

 


یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم شهر شریف آباد به همت حجت السلام و المسلمین خداپرست، امام جمعه، مهندس شیرازی، بخشدار، مهندس کوروش میرزایی شهردار ، خانم تهرانی رئیس شورای اسلامی شهر شریف آباد،سرهنگ موسی پور فرمانده سپاه شهرستان پاکدشت و جمع کثیری از بسیجیان و مردم شهید پرور شریف آباد در مسجد امیرالمومنین شهرک شریف آباد برگزار شد.
در ابتدای مراسم، حجت الاسلام و المسلمین قاسم خداپرست، امام جمعه شریف آباد، ضمن خیر مقدم به حاضرین در یادواره اظهار داشت: یادواره شهدا به معنای این است که ما همیشه در خط دفاع از دین آماده نبرد با دشمنان دین و نظام هستیم
وی افزود: در یادواره های شهدا شرکت می کنیم تا خودمان در مسیر آنها باقی بمانیم و از مسیر امام حسین(ع) دور نشویم.
حجت الاسلام و المسلمین خداپرست افزود: ما هرچه داریم از شهداست، امنیت، آرامش از شهدای معزز است. اطراف ایران پر از آشوب و جنگ ولی ایران به حول و قوه الهی در آرامش و امنیت خوبی قرار دارد.
در ادامه مراسم نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید شهرستانهای  استان تهران،  ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت:امام خمینی(ره) فرمودند، هرچه انقلاب اسلامی دارد از مجاهدت شهدا است.
و مقام معظم رهبری فرمودند، یاد شهدای ما یادبود ارزشهای انسانی و اسلامی است.
نصیری ادامه داد: کمی دقت کنیم می بینیم که  وظایف ما در قبال شهدا و انقلاب بسیار سنگین است و تا قیام و قیامت مدیون شهدا هستیم.
مدیر کل بنیاد شهید شهرستانهای استان تهران، اضافه کرد: شهدای کشور عزیز مان به دنبال حفظ ارزشهای انسانی و اسلامی بودند و به خوبی میبینیم که مقام عظمای ولایت می فرمایند، شهدا ارکان نگه دارنده انقلاب و نظام اسلامی هستند و در جای دیگری می فرمایند، مجاهدت راه پیشرفت ایران اسلامی است.
وی گفت: امام خامنه ای( مدظله العالی) در تبیین مقام شهدای مدافع حرم می فرمایند، شهدا 3 نکته مهم را با شهادت خود به دنیا نشان دادند و اولین نکته صبر خود دومین صبر خانواده خود و در انتها صبر لحظه شهادت و حادثه ای که برای رسیدن به خدا طی نمودند.
نصیری افزود: شهادت شهدای مدافع حرم تاریخ نگار انقلاب اسلامی است، تمامی شهدا عزیز هستند ولی این 3 مولفه جایگاه ویژه ای به شهدای مدافع حریم آل الله می دهد و آن مالفه ها این است اول اینکه در غربت به شهادت رسیدند دوم شهدای مدافع حرم در دفاع از حریم آل الله به شهادت رسیدند و سومین مالفه این است که اگر شهدای ما در دفاع از حریم آل الله با دشمنان مبارزه نمی کردند من و شما باید این جنگ را در نوارهای مرزی کشوری تجربه می کردیم.
وی ادامه داد: اگر در وصیت نامه شهدا دقت کنیم به این مطلب می رسیم که می گویند جسمم در خاک و روحم را به آسمان و راهم را به شما سپرده ام.
مدیر کل بنیاد شهید شهرستانهای استان تهران افزود: ما موظف هستیم که راه شهدا را به درستی ادامه دهیم، شهدا با وصیت نامه های خود حجت را برما تمام کرده اند.
نصیری اظهار داشت: خداوند متعال بارها در قرآن کریم بر ما تاکید کرده است که شهدا زنده هستند.
وی ادامه داد: جای بسی مباهات است که معمار کبیر انقلاب، امام خمینی(ره) فرمودند، شهادت عزت ابدی است.
وی افزود: دشمنان قسم خورده نظام اسلامی هزار و یک توطئه برای براندازی نظام طراحی کرده اندکه به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام دادند و به حول و قوه الهی به سرانجام نرسید. تجزیه ، کودتا و تجاوز که انجام دادند و با رشادتهای همین شهدا تیرشان به سنگ خورد.
نصیری خاطر نشان کرد: در جنگ هشت سال دفاع مقدس، تمام ابر قدرتهای جنایتکار در یک طرف خاکریز و در طرف دیگر ایران و رشادتها و ایمان بسیجیان جان به کف که منتظر فرمان ولایت فقیه بودند.
وی ادامه داد: در جنگ هشت ساله دشمنان به این نتیجه رسیدند که به هیچ فتحی نمی رسند پس جنگ نرم را به پیش کشیدند. جنگی که ارزشهای اسلام و انقلاب را هدف گرفته است. جنگی که تغییر در رفتار، کردار و ساختار نظام را هدف قرار داده است.
نصیری در پایان افزود: تنها راه پیروزی گوش فرا دادن به حدیث امام صادق(ع) می باشد گویا برای امروز ما فرمودند. ایشان فرمودند، خود شناسی، خداشناسی، تکلیف شناسی و انجام به موقع تکلیف از نشانه مومن است.
خاطر نشان باید کرد در پایان مراسم از خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم، با حضور مسئولین تقدیر به عمل آمد