Get Adobe Flash player

استاندار تهران در اسلامشهر:شهرداران و دهیاران به ساختمان‌های غیر مقاوم پایان کار ندهند

 

 

 استاندار تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران مشترک با کمیته شهرستان اسلامشهر بر مقاوم سازی ساختمان‌ها تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اسلامشهر ، محمدحسین مقیمی با حضور در این جلسه در بخشی از سخنان خود به شهرداران و اعضای شوراهای اسلامشهر گفت: کشور ما کشوری زلزله‌خیز است و گسل ها در آن فعالند،در شرایطی که پیش بینی دقیق وقوع زلزله غیرممکن است باید با این گسل ها کنار بیاییم تنها کاری که باید انجام دهیم این است که ساختمان ها را در مقابل زلزله مقاوم کنیم و بیشترین مسئولیت کنار آمدن با گسل را ما به عهده داریم .

وی افزود: اگر شهردار و دهیاری که انتخاب می کنید اجازه ندهد ساختمان غیرایمن ساخته شود مسئله ما با زلزله حل می شود. در زلزله کرمانشاه ساختمان‌های مقاوم تخریب نشدند اگر مهندسی از دستگاه نظارت، در خانه نشسته و کار نظارت را انجام می دهد باید به مراجع ذی‌صلاح معرفی شود.

استاندار با اشاره به اینکه بعد از زلزله بم مقرر شد سالانه ۱۰ درصد خانه های روستایی با وام ۴ درصد مقاوم شود عنوان کرد: در خیلی روستاها آنجا که مدیران قوی بودند این کارها انجام شد.دهیار ،بنیاد مسکن و مدیریت روستایی مسئول انجام این کار هستند.بافت فرسوده شهر و حاشیه نشینی‌ها جزء اولویت دولت برای مقاوم سازی است. باید بافت های فرسوده اسلامشهر با کمک شهرداری و شوراها و مردم شروع به مقاوم سازی شود.این تصمیم بزرگ را بگیرید که شهرداران و دهیاران به هیچ ساختمان غیر مقاوم پایان کار ندهند.