Get Adobe Flash player

توسط شهردار تهران انجام شد/افتتاح همزمان ۴ پروژه شهری در پایتخت

 

 

 شهردار تهران ۴ پروژه شهری را به صورت همزمان در پایتخت افتتاح کرد که مهمترین آن زیرگذر جنوب به جنوب یادگار امام بود.


محمدعلی افشانی در حاشیه افتتاح پروژه زیرگذر جنوب به جنوب یادگار امام اظهار کرد: امروز همزمان ۴ پروژه در شهر تهران به بهره‌برداری می‌رسد، البته من اعلام کردم مراسمی برای افتتاح به این شکل که سخنرانی باشد برگزار نشود اما با توجه به اهمیت این پروژه‌ها و تاثیر آن در زندگی مردم تاکید بر این بود که در بهره‌برداری از آنها تاخیری نباشد. وی ادامه داد: همین پروژه‌ای که امروز با هم آن را افتتاح کردیم تاثیر زیادی در روان‌سازی ترافیک این منطقه دارد و ۱۲ میلیارد تومان برای آن هزینه شده؛ پل دور برگردان بزرگراه امام رضا(ع) هم که همزمان افتتاح شد در روان‌سازی ترافیک این بزرگراه تاثیر بسزایی دارد.


شهردار تهران همچنین به دو پروژه مقاوم‌سازی پل های تقاطع بزرگراه شهید خرازی و رودخانه وردآورد و پل تقاطع بزرگراه شهید چمران و بلوار مدیریت اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر توجه به پروژه‌های جدید ساخت و ساز تلاش داشتیم که سازه‌های موجود شهری را که جزو سرمایه‌های این شهر هستند هم مورد توجه قرار دهیم و برای نگهداری و مقاوم‌سازی آنها پروژه طراحی کنیم که از جمله آنها همین دو پروژه‌ای بود که امروز افتتاح شد، تجربه تخریب پل‌های مازندران در سیل اخیر ما را بر آن داشت در جهت مقاوم‌سازی برخی پل‌ها اقدام کنیم، همچنان که بیش از آن پل کریمخان را مقاوم‌سازی کردیم.


وی درباره پروژه‌های آتی شهرداری تهران گفت: ان‌شاءالله روز دوشنبه در حوزه پسماند، کارخانه تبدیل نخاله ساختمانی به مصالح ساختمانی را افتتاح می‌کنیم و به دنبال آن در روز ۳۳۰۰ تن نخاله به مصالح  تبدیل می‌شود که شهرداری تهران از آنها در پروژه‌های خود استفاده می‌کند. شهردار تهران اضافه کرد: کارخانه‌های دیگری که ۶۶۰۰ تن نخاله را به مصالح تبدیل کنند در آینده افتتاح می‌شود. این کار بزرگی است که نخاله را که پیش از این یکی از پسماندهای پردردسر شهری بود به مصالح ساختمانی و ثروت تبدیل می‌کنند.


افشانی درباره کمربند سبز شهر تهران گفت: تمام کارهای این پروژه انجام شده؛ طول آن ۱۰.۵ کیلومتر و عرض آن از ۵۰۰ تا ۱۳۰۰ متر در نقاط مختلف است. مخازن آب این پروژه در حال حاضر شدن است و آب آن نیز از پساب شهر تهران تامین می شود و ان‌شاءالله در آذر ماه اصله‌های درخت هم کاشته خواهد شد.