Get Adobe Flash player

رئیس اداره دامپزشکی دماوند:بیش از 18 تن مواد غذایی معدوم شد

 

 

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند اعلام کرد: بیش از 18 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در 350 مرکز عرضه مواد غذایی در شش ماهه نخست امسال معدوم شد.

سید علی امامی با اشاره به طرح نظارت و بازدید از مراکز عرضه گوشت و مرغ طی شش ماهه نخست سال، اظهار کرد: اداره دامپزشکی شهرستان های دماوند و پردیس در راستای نظارت از 350 واحد عرضه مواد غذایی، گوشت و مرغ و ... تعداد دو هزار و 300 مورد بازدید انجام داده که از این تعداد 850 مورد منجر به تنظیم صورتجلسه شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت 14 مورد به دادگاه معرفی شده است، گفت: طی بازدید اخیر این نهاد از مراکز عرضه گوشت و مرغ در دماوند حدود 600 کیلوگرم انواع مواد غیر قابل مصرف مانند جگر و سنگدان و پاچه، کله مرغ، ماهی منجمد تاریخ مصرف گذشته و... کشف و ضبط شد.
امامی ادامه داد: مطابق منابع علمی هر صد گرم ماده غذایی آلوده توانایی ایجاد بیماری های حاد گوارشی در یک فرد بالغ را دارد که در این بازدید، با حذف بیش از ٦٠٠ کیلوگرم از مواد فاسد در حقیقت از مبتلا شدن بیش از شش هزار نفر از هموطنان به بیماری های مختلف جلوگیری می کند که این امر تاکیدی بر اهمیت و نقش ویژه نظارت های بهداشتی دامپزشکی در سلامت و امنیت غذایی مردم است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان‌های دماوند و پردیس ادامه داد: از همشهریان می خواهیم هنگام خرید مواد پروتئینی حتماً به مشخصات موجود در برچسب، به خصوص شرایط نگهداری و تاریخ ماندگاری محصولات توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

 

 

تبلیغات دماوندوفیروزکوه

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس