Get Adobe Flash player

رئیس شورای اسلامی شهر پاکدشت:شاهد اقدامات عمرانی خوبی در شهر پاکدشت خواهیم بود


عطیه مومنی خبرنگار خبرتهران - رئیس شورای اسلامی شهر پاکدشت گفت:به زودی شاهد اقدامات عمرانی گسترده و بسیار خوبی در سطح شهر پاکدشت خواهیم بود.

احسان کوچکعلی دیروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به کمبود سرانه ورزشی و فضای سبز در شهرستان پاکدشت اظهار داشت: ایجاد زمین چمن در شهرک انقلاب که سرانه ورزشی و فضای سبز ندارد، با مکاتبات انجام شده زمینی در حال واگذاری است، علاوه بر این یک فرهنگسرا و کتابخانه نیز در زمین شهرک انقلاب در مجمع 4 هزار هکتاری فرهنگی و ورزشی در احداث است که تا یک سال آینده در حصار امیر و در مسکن امام رضا(ع) نیز این امر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: جبران کمبود سرانه سبزی که در پاکدشت وجود دارد با اقدامات کوتاه مدت در زمین‌های یک و دو هکتاری حل نمی‌شود بلکه باید فکری اساسی برای آن کرد، که در این راستا تصمیم داریم پپارک جنگلی 240 هکتاری را در ظرف 3 سال افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر پاکدشت سپس با اشاره به ترافیک میدان شعبه نفت افزود: ساختمانی که در شعبه نفت وجود دارد متعلق به حوزه علمیه است که 30 سال پیش دانشگاه به آن داده است که اکنون نیز در حال توافق با حوزه علمیه پاکدشت هستیم که 2400 متر زمینی که به صورت مثلثی وجود داشته و به عنوان جای پارک خودروها استفاده می‌شده، در 6 طبقه برای پارکینگ و تجاری استفاده شود و 55 درصد از این ملک برای شهرداری و 45 درصد برای حوزه علمیه باشد.                                                               

کوچکعلی ادامه داد:  از این 45 درصد متعلق به حوزه علمیه، باید مقداری به سازنده ملک و مقداری دیگر به مغازه ها و فضاهای فرهنگی اختصاص پیدا کند و 55 درصد خالص برای شهرداری می‌ماند که فضای میدان شعبه نفت به 2 برابر افزایش و ترافیک موجود رفع می‌شود.وی همچنین با اشاره به تأخیر ایجاد شده در بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی بیان کرد: ایجاد ورزش همگانی در 3 پارک شهرداری، ولایت و میدان معلم ورزش همگانی راه‌اندازی شده و در حال تسری این اتفاق به پارک‌های دیگر نیز هستیم و تا 4 ماه آینده نیز 8 زمین چمن مصنوعی با همه امکانات تحویل مردم پاکدشت خواهد شد، که دلیل تعویق تحویل این زمین چمن‌ها گرانی دلار بود که پیمانکار قرارداد قبلی را فسخ کرده و تقاضای قرارداد جدید دارد.

وی در پایان از عملیات احداث پارک جنگلی 240 هکتاری ، تصویب طرح تفضیلی شهر پاکدشت ، خرید تعدادی دوچرخه برای استفاده عموم در پارک ها ، ایجاد 2 فرهنگسرای جدید در پاکدشت ، بهره برداری از مسجد  شهرک شمس الشموس ، اقدامات لازم برای تاسیس آتش نشانی حصارامیر و اصلاح دوربرگردان های شهر پاکدشت خبر داد.


در پایان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر پاکدشت و به همت بیات مدیر پرتلاش و دلسوز روابط عمومی شهرداری پاکدشت ، از خبرنگاران رسانه های حاضر در کنفرانس خبری تقدیر شد. 

 

تبلیغات پاکدشت

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس