Get Adobe Flash player

کورش گلریز خبرداد:اجرای 6 طرح مدیریت مصرف انرژی توسط شهرداری پردیس

 


کورش گلریز اظهار داشت: یکی از بحران‌ ها و نگرانی های جوامع در دنیای امروز کاهش و حتی پایان منابع محدود انرژی در اقسام مختلف آن است.

وی ادامه داد: با توجه به این مهم، باید برای رفاه حال نسل ‌های آینده و همچنین کمک به تجدید انرژی ‌های باقی مانده نسبت به بهینه‌ سازی مصرف انرژی، مدیریت مصرف در دستور کار همگان قرار گیرد.

سرپرست شهرداری پردیس یادآور شد: همچنین با نگاهی به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب طی سالیان اخیر، مصرف بهینه بعنوان یکی از دغدغه ایشان در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح بوده و هست.

این مقام مسئول اضافه کرد: از این رو، شهرداری پردیس در راستای بهینه ‌سازی مصرف انرژی برق و آب و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدامات متعددی در 6 سرفصل مختلف اجرایی کرد.

به گفته گلریز، یکی از مهمترین اقدامات شهرداری پردیس در این حوزه، خودکفایی این مجموعه در تولید برق از طریق نصب دستگاه دیزل ژنراتور طی تفاهم نامه ای با اداره برق شهرستان پردیس است.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب شهرداری پردیس با تولید 100 کیلوات ساعت انرژی، برق مورد نیاز خود را تامین کرده و طی ساعات پیک مصرف (11 تا 13) از مدار برق شهری خارج می شود تا از این طریق کمکی به افزایش توان این شبکه برای خدمات رسانی به شهروندان شود.

سرپرست شهرداری پردیس ادامه داد: همچنین در سایه اقداماتی شامل استفاده از تنها نیمی از توان سیستم سرمایشی موتورخانه، بهره گیری از لامپ های فوق کم مصرف ال.ای.دی با کاهش 70 درصدی روشنایی مراکز شهرداری، همراهی خودجوش کارکنان این مجموعه در فضای اداری و ...، مصرف برق در ساختمان مرکزی و دیگر ابنیه شهرداری پردیس نسبت به زمان مشابه سال گذشته به میزان 40 درصد کاهش یافت.

این مقام مسئول اضافه کرد: علاوه بر این، 20 درصد روشنایی پایه چراغ های تزئینی بوستان ها و معابر سطح شهر و همچنین ساعت کاری آبنماهای بوستان ها برای کاهش مصرف آب و برق کاهش یافت.

 

 

 

 

تبلیغات پردیس و شمیرانات

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما