Get Adobe Flash player

معاون عمرانی استانداری تهران:توجه به پیشوا بعنوان یک شهرستان تازه تاسیس ضروری است

 

 

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: پیشوا به عنوان یک شهرستان در استان تهران پذیرفته شده است و باید به عنوان یک شهرستان نیز به توسعه زیرساخت های آن توجه و به صورت جدی به مشکلات شهر پیشوا به عنوان مرکز این شهرستان پرداخته شود.

حسن کریمی در جلسه ای که به منظور بررسی مشکل آب شرب شهرستان پیشوا با حضور محمدکرم محمدی فرماندار این شهرستان در محل استانداری برگزار شد، بیان داشت: با توجه به اهمیت و حساسیت مسئله آب شرب و لزوم رفع مشکل آن در پیشوا، حفر ۵ حلقه چاه برای تامین آب شرب این منطقه ضروری است که بنا به گزارشات واصله، در حال حاضر اقدامات اولیه برای حفر ۳ حلقه چاه آن صورت گرفته است.

وی افزود: هر ساله با افت آب های زیرزمینی روبرو هستیم که این مسئله آبدهی چاه ها را کاهش داده است و به همین جهت می بایست چاه های موجود آب شرب پیشوا که آبدهی لازم را ندارند بررسی و در راستای ساماندهی آنها، پیشنهاد چاه جایگزین ارائه تا امورات مربوط به جایگزینی چاه جدید پیگیری و به انجام برسد.

کریمی در خصوص سهیمه آب پیشوا از سد ماملو گفت: این تخصیص نیازمند پیگیری و تخصیص از سوی وزارت نیرو است که در حال حاضر و با توجه به ضرورت، تعدادی از شهرستان های جنوب استان تهران از آن بهره مند شده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار کرد:  تا قبل از سال ۹۳ اکثر روستاها و شهرهای استان تهران با مشکل آب شرب روبرو بودند ولی با اهتمامی که دولت یازدهم در این زمینه داشت و با تلاش های صورت گرفته، امروز این مشکل به طور کامل در استان تهران به جز در مناطق اندکی از آن از جمله شهرستان پیشوا، رفع شده است.

گفتنی است؛ در این جلسه حفر پنج حلقه چاه آب، ساماندهی و جایگزینی چاه هایی که آبدهی لازم را ندارند، تامین و تخصیص آب شرب و کشاورزی به پیشوا از طریق سد ماملو و استفاده از فیدرهای دوطرفه برق از دو مسیر مختلف در جهت کاهش قطعی برق مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

تبلیغات پیشوا

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس