Get Adobe Flash player

مریم تاجیک در جشنواره غذای سالم عنوان کرد:برای اولین بار در کشور با طرح ابتکاری پرستار مدرسه ، بر بهداشت و تغذیه مناسب دانش آموزان نظارت خواهیم کرد

 


رضا نورمحمدی - خبرتهران:به همت مسئولین دبستان دخترانه غیردولتی پرورش علم و اعضای انجمن اولیا و مربیان و با حضور تعدادی از مدیران پرتلاش و دلسوز ادارات شهرستان پیشوا و خانواده های علاقه مند، جشنواره غذای سالم برگزار شد.

دانش‌آموزان این مدرسه با تهیه غذاهای سنتی ، سالم و متنوع در خانه و با آوردن آنها به مدرسه ، سفره های رنگین و زیبایی را برپا کردند.


مریم تاجیک مدیریت این واحد آموزشی با بیان اینکه تعداد 50 نفر در این جشنواره با 60 نمونه غذا شرکت کرده‌اند، گفت:به نفرات برتر که توسط داوران انتخاب شده اند ، جوایزی از سوی فروشگاه های "آبرنگ" با مدیریت تاجیک و "دریچه" با مدیریت سعید صفدری به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

وی گفت:در نظر داریم با همکاری شبکه بهداشت شهرستان پیشوا و با اجرای طرح ابتکاری "پرستار مدرسه" که برای اولین بار در کشور برگزار میشود ، تعدادی از دانش آموزان علاقه مند را برای نظارت بر بهداشت و تغذیهء سایر محصلین انتخاب و پس از آموزش دوره های کوتاه مدت ، از آنها در جهت اهداف بهداشتی دبستان یاری بگیریم.

تاجیک ترغیب خانواده‌ها به استفاده از غذای سالم و بهداشتی و پرهیز از غذاهای آماده و فست فود، روی آوردن به استفاده از محصولات کشاورزی و ارگانیک برای استفاده از سفره و طبخ غذا را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.


مریم تاجیک افزود:تغذیه سالم در پیشگیری از انواع بیماری‌ها و به‌ویژه بیماری سرطان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و بنابراین باید در زندگی خود به داشتن تغذیه سالم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیریت دبستان دخترانه پرورش علم تصریح کرد:بارها به دانش آموزان عزیز راهنمایی کرده ایم تا از خوردن مواد غذایی آماده از قبیل فست‌فود حتی‌الامکان پرهیز کنند.دکتر زینی وند رئیس شبکه بهداشت شهرستان پیشوا نیز با تقدیر از برگزاری این گونه همایش ها در سطح شهرستان ، گفت:مصرف انواع سبزیجات و میوه‌جات به دلیل داشتن خواص بسیار بالای آنتی‌اکسیدانی با کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن، در جلوگیری از انواع سرطان‌ها نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کنند و باید مصرف سبزیجات و میوه‌ها را در برنامه‌های غذایی بیش از پیش گنجاند تا از فواید و تاثیرات حیات بخش آن در سلامت جسم و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها، به‌ویژه سرطان بهره‌مند شد.

وی با اشاره به اینکه مصرف بیش از اندازه نمک در مواد غذایی برای سلامت دستگاه گوارش خطرساز است، افزود: تحقیقات علمی نشان داده است که مصرف بیش از اندازه نمک سبب بروز سرطان معده می‌شود و این بیماری مهلک در افرادی که روزانه بین 12 تا 15 گرم مصرف نمک دارند به چندین برابر مى‌‌رسد.در پایان جشنواره غذای سالم که با تست انواع غذاها و شیرینی‌جات از سوی داوران و مدیران ادارات برگزار شد، نفرات برتر مشخص شدند.


شایان ذکر است جهانی رئیس اداره آموزش و پرورش ، میران زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست ، دکتر زینی وند رئیس شبکه بهداشت ، اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی ، سرهنگ یادگاری معاونت فرماندهی انتظامی شهرستان ، بوربور معاون اداره ورزش و جوانان ، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ، تاجیک نوری نماینده واحد مرکزی خبر ، غلامحسین اسحاقی موسس مجموعه مدارس پرورش علم ، خبرنگاران رسانه ها و تعدادی دیگر از مدیران منطقه ، در این همایش ارزشمند حضور داشتند.

پیشوا , شهرستان پیشوا , جشنواره غذا پیشوا , دبستان پرورش علم , دبستان پرورش علم پیشوا , جشنواره غذا پرورش علم , جشنواره غذا

 

 

 

 

 

تبلیغات پیشوا

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس