Get Adobe Flash player

رحیم جهانی:جامعه فرهنگی نیازمند به همکاری و همراهی با خبرنگاران است

 


مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان پیشوا گفت:جامعه فرهنگی نیازمند به همکاری و همراهی با خبرنگاران است.

رحیم جهانی در نشست خبری دیروز یکشنبه با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: در جامعه ما به‌خصوص جامعه فرهنگی نیازمند به همکاری و همراهی با خبرنگاران است.

وی افزود: بیشترین ارتباط خانواده‌ها با آموزش‌وپرورش است و ما با حدود ۷۰ درصد کل خانواده‌ها در ارتباط هستیم.جهانی بابیان اینکه رکن اصلی فرهنگ جامعه، آموزش پرورش است، گفت: خبرنگاران سعی دارند پوشش خبری مراسم‌ها و اطلاعیه‌های آموزش‌وپرورش به شکلی درست و منطقی به دست خانواده‌ها برسد و این بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان پیشوا در خصوص تعداد دانش‌آموزان این شهرستان اظهار کرد: شهرستان پیشوا حدوداً ۱۷ هزار دانش‌آموز در تمام مقاطع دارد و تقریباً ۷ هزار اتباع در مدارس ما به تحصیل مشغول هستند و پیشوا بعد از جوادآباد ورامین بیشترین اتباع را دارد؛ نیروهای حق‌التدریس حدوداً ۱۲ نفر هستند و در بخش پیش‌دبستانی هم ۲۵ نفر فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص نوسازی مدارس توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز پیشوا هفته‌ی گذشته انتخابات داشتند و با برگزاری انتخابات این مجمع شکل جدید پیدا کرد. در سطح کل استان تهران ۲۷ درصد مدارس توسط خیرین ساخته‌شده است و خوشبختانه در سطح شهرستان پیشوا 41 درصد از مدارس توسط خیرین احداث‌شده است.جهانی بابیان اینکه در حال حاضر ۴ آموزشگاه پیشوا توسط خیرین در حال ساخت است، بیان داشت: این 4 آموزشگاه تا مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد و 30  درصد از مدارس شهرستان نیاز به نوسازی و بازسازی و تخریب دارد که عمدتاً روستایی هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش پیشوا در خصوص پروژه مهر در این شهرستان گفت: هم‌زمان با بازگشایی مدارس طرح پروژه‌ی مهر را داریم که تقریباً تمام فعالیت‌های آموزش‌وپرورش را کلید میزند. مجموعه‌ی فعالیت‌هایی که آموزش‌وپرورش دارد در پروژه‌ی مهر دیده‌شده است.

وی افزود: برای اولین‌بار در استان تهران طرح اینترنشنال (رفاه بین‌المللی) در ‌پیشوا استارت خورد و برای آموزش اتباع بزرگ‌سالان یک همکاری را با این موسسه بین‌المللی داریم؛ افتتاحیه این طرح هم در روستای شترخوار یا محمودآباد کهنه با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش صورت گرفت و هم‌اکنون در حال اجرا است. بیشترین هدف این بود که اتباع در کشور ما بی‌سواد نمانند.جهانی بابیان اینکه پیشوا رتبه اول آموزش نهضت سوادآموزی کسب کرده است، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش پیشوا نزدیک به ۵ سال است که رتبه‌ی اول و دوم آموزش نهضت سوادآموزی در سطح استان تهران را کسب کرده است. در این مدت قسمت عمده‌ای از اتباع و غیراتباع آموزش‌های لازم از سوی نهضت سواد آموزی دیده‌اند.

مدیر آموزش‌وپرورش پیشوا با بیان اینکه تعداد فعالین و مدرسین نهضت سوادآموزی در پیشوا بالغ‌بر ۳۰ نفر است، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش پیشوا در پوشش دانش‌آموزی، جزء رتبه‌های برتر استانی در آموزش نهضت سوادآموزی است.

وی در خصوص اینکه آیا در مدارس شهرستان پیشوا از خانواده جهت کمک به مدرسه وجهی دریافت می‌شود، گفت: مدیران و مسؤول ثبت‌نام در مدارس به‌جز پول کتاب و بیمه هیچ مبلغ اضافی حق دریافت ندارند و در صورت مشاهده و اعلام گزارش با آن‌ها برخورد می‌شود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران دشت ورامین تجلیل شد.


گفتنی است در برگزاری این مراسم به یادماندنی ، عطری مدیریت روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان پیشوا نقش ارزنده ای داشت.خبرنگاران آموزش و پرورش پیشوا , تقدیر از خبرنگاران پیشوا , اداره آموزش و پرورش پیشوا , رحیم جهانی رئیس اداره آموزش و پرورش پیشوا

تبلیغات پیشوا

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس