Get Adobe Flash player

به مناسبت هفته تربیت بدنی/سیدمهدی محور مسیر پیشوا تا جلیل آباد را با طناب زدن دوید

 

 

به همت سیدمهدی طاهری سکاندار نمایندگی ورزش و جوانان بخش جلیل آباد و مربی ارزنده کشتی ایران و جهان ، سیدمهدی محور از رکوردداران طنابزنی کشور ، به دنیای قهرمانی بازگشت.


سیدمهدی محور پس از یکسال و نیم غیبت از دنیای ورزش ، به مناسبت هفته تربیت بدنی ، مسافت 10 کیلومتری صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) شهر پیشوا تا ورودی بخش جلیل آباد را با طناب زدن دوید.


وی در انتهای مسیر با استقبال گرم مردم ورزش دوست ، مسئولین دلسوز بخش جلیل آباد و تعدادی از ورزشکاران منطقه ، کار خود را به پایان رساند و توسط دانش آموزان دبستان شهید تقی پور گلباران شد.


سیدمهدی طاهری سکاندار ورزش جلیل آباد درجمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت:ورزش یکی از اصلی ترین وکم هزینه ترین روشهای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی و فردی است.وی افزود:این پدیده نه تنها میتواند سلامت جسمی و روحی شهروندان را تامین کند بلکه عاملی برای جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی مانند اعتیاد به مواد مخدر وسیگار است.طاهری ادامه داد:ما همواره به دنبال این هستیم که حمایت خود را از ورزش و ورزشکاران شهرستان بیشتر کنیم تا نام این شهرستان با افتخارآفرینی ورزشکارانش در کشور و جهان طنین انداز شود.

در این حرکت زیبای ورزشی ، اداره ورزش و جوانان پیشوا ، حسینی بخشدار ، میرزایی مشاور بخشدار جلیل آباد ، اورژانس پیشوا و مسئولین دبستان شهید تقی پور نیز با نمایندگی ورزش و جوانان بخش جلیل آباد مشارکت داشتند.

شایان ذکر است سیدمهدی محور قصد دارد به زودی برج میلاد تهران را با طنابزنی از روی پله ها ، فتح نماید.این حرکت نمادین با شعار "هوای پاک ، حق مسلم فرزندان ما میباشد" انجام خواهد شد.به همین منظور ، تعدادی از دلسوزان ورزش دشت ورامین در حال مشورت با مدیران شهرداری تهران و ورزش استان ، برای هماهنگی های لازم میباشند.  وی که سال گذشته  سی دقیقه رکورد ایران و جهان را ترقی داد و بارها برنامه های ارزشمندی همچون دویدن از شهرستان پیشوا به سایت هسته ای نطنز برای حمایت از انرژی هسته ای ، دویدن از شهرستان پیشوا به سمت نهاد ریاست جمهوری ، دویدن از شهرستان پیشوا به سوی حرم مطهر امام خمینی به مناسبت سالگرد ارتحال امام ، دویدن دور قله دماوند برای اولین بار در دنیا ، دویدن دور دریاچه ارومیه برای حفظ محیط زیست ، ده کیلومتر دویدن با طناب در کویر طاقت فرسای شهداد کرمان(گندم بریان)  ، دویدن از شهرستان پیشوا تا سرای سالمندان کهریزک ، دویدن از شهرستان پیشوا تا پل باقرآباد برای گرامیداشت قیام خونین 15 خرداد سال 1342 و فتح قله دماوند با طناب زدن را در کارنامه طلایی خود دارد ، می گوید: رکوردهای رشته های ورزشی ثانیه به ثانیه کم میشوند ، ولی من سال گذشته در اوج آمادگی 30 دقیقه رکورد طناب زنی با دوی ایران و جهان را ترقی دادم.محور افزود : این رکورد یک شبه به وجود نیامد و حاصل تلاش 34 ساله من در ورزش بود و تمام زندگی ام را روی ورزش گذاشته ام و سخت ترین تمرینات دوومیدانی ، کوهنوردی و طناب زنی را همراه با مطالعات ورزشی مورد نیاز انجام داده ام. وی ادامه داد : از این به بعد قصد دارم رکوردهایی را در جهان خواهم زد که سالیان دراز پابرجا بماند ، که شروع آن با فتح قله دماوند با طناب زدن بود که 2 سال پیش به انجام رساندم.سید مهدی محور افزود: در گرما ، سرما ، طوفان ، باران ، برف و ... تمرینات طاقت فرسا کرده ام تا به آنچه حقم میباشد ، برسم ، ولی از من هیچ حمایت مالی و مناسبی نشده است.وی گفت: کدام ورزشکار در دنیا میتواند در یک مسابقه 30 دقیقه رکورد بزند؟ من این کار را انجام دادم ، چون زحمت زیادی کشیده بودم و حقم بود.صبح ها ساعت 4 که همه در خوابند شبها که همه در بستر آرمیده اند ، در گرمای بالای 40 درجه ، در سرمای زیر 30 درجه در دشت و کوه و جنگل تمرین کردم و خود را از لذات متعدد زندگی و در کنار خانواده بودن محروم کردم تا به اینجا رسیدم.زمانی را که من صرف ورزش کردم اگر برای کسب علم و تحصیلات کرده بودم  الان دارای چند مدرک دکترا بودم.ولی با این حال اگر یکبار دیگر متولد شوم باز هم دنبال ورزش خواهم رفت.محور ادامه داد: بهترین زمان زندگی من ، هنگامی است که در طبیعت ورزش می کنم و رکورد طناب زنی به مدت 75 دقیقه به مسافت ده کیلومتر بود که سال گذشته آن را به 45 دقیقه تقلیل دادم ، بدون آنکه فشاری به خودم بیاورم و بزودی می خواهم با طناب 12 کیلومتر در مناطق کوهستانی دماوند بدوم.وی افزود : دوست دارم رکورد گیری جدیدی با حضور نمایندگان گینس و فدراسیون برگزار خواهد شود که در آنجا نیز با کمک گرفتن از خداوند متعال ، رکوردهای خود را به صورت قانونی ثبت نمایم.

محور تاکید کرد:سن من در حال بالا رفتن است ، لذا از مسئولین ورزش کشور و مدیران اجرایی شهرستان و اسپانسرهای ورزشی درخواست می کنم برای ثبت رکوردهایم در گینس ، به حمایت از اینجانب اقدام نمایند. تمام موفقیت های من ناشی از عشق به وطن ، مردم سرزمینم و مربیان زحمتکشم مانند استاد گلستانی میباشد و آرزو دارم زایش های دیگری همچون من بوجود آید و شاگردان من بتوانند رکوردهایم را جابجا کنند.

 سیدمهدی محور , سید مهدی محور , ورزش پیشوا , شهر پیشوا , محور پیشوا , ورزش جلیل آباد , طاهری ورزش جلیل آباد , جلیل آباد پیشوا

 

 

 

 

تبلیغات پیشوا

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس