Get Adobe Flash player

جلوگیری ازتخریب آتشکده بهرام با نصب سازه محافظ 1800 متری

 مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری با بیان اینکه با تخصیص اعتبارات در سال آینده(1396) آثار تاریخی با ارزش این منطقه مرمت و احیاء خواهد شد، گفت: نصب سازه محافظ یک هزار و 800متری برای جلوگیری از تخریب بیشترآتشکده بهرام در نظر گرفته شده است.

امیرمسیب رحیم‌زاده افزود: در حال حاضر برای حفاظت موقت از آتشکده تاریخی بهرام(تپه میل) سازه ای محافظ 20در20 در این محل نصب شده است تا از تخریب بیشتر این بنای ارزشمند کاسته شود.
وی با بیان اینکه در سال 95 هیچ بودجه عمرانی و مرمتی برای حفاظت آثار تاریخی شهرستان ری اختصاص نیافته است گفت: این شهرستان با افزون بر 200 بنا تاریخی و ارزشمند نیاز به مرمت و حفاظت بیشتری از بناهای خود دارد.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری ابراز امیدواری کرد که با اختصاص بودجه عمرانی شاهد حفاظت و مرمت آثار تاریخی استان تهران باشیم.
بنا به گفته معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری معاون اداره کل میراث استان تهران، بودجه پیش بینی شده برای سال آتی جهت عمران ومرمت بناهای تاریخی استان 40 میلیارد ریال خواهد بود.
بنابراین گزارش پس از طوفان که نهم آبان ماه امسال که در شهرستان ری رخ داد علمیات جمع‌آوری ضایعات آوار سازه بتنی انجام شده است .
تپه میل در 12کیلومتری شهرستان ری در بخش قلعه‌نو -چال طرخان قرار دارد.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما