Get Adobe Flash player

رئیس اداره صنعت ری: طرح نظارتی نوروز 97 از 15اسفند در شهرستان ری آغاز می شود

 

 

 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: طرح نظارتی نوروز 97 با هدف کنترل و نظارت بر وضعیت بازار از 15 اسفند سال جاری در شهرستان ری آغاز می شود.

عزیزالله افضلی در هشتمین جلسه شورای شهرری به ایام پایانی سال و خریدهای نوروزی و ورود مسافران زیارتی و سیاحتی به این شهرستان اشاره کرد و افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری با همکاری فرمانداری، اداره تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف طرح نظارت بر عمکرد اصناف رااز15 اسفندماه سالجاری تا 15 فرودین 97 اجرا خواهند کرد.
وی کنترل و نظارت بر بازار شب عید و قیمت های کالاهای ضروری را در ایام نوروز مهم ارزیابی کرد و عنوان داشت: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری از ساعت هشت صبح تا هشت شب به صورت ویژه در سطح این شهرستان گشت زنی خواهند کرد و با هرگونه تخلف اصناف در خصوص کم فروشی، عدم درج قیمت بر روی کالاها و گران فروشی به شدت برخورد خواهند کرد.
افضلی ادامه داد: نظارت بر بازار عید در قالب طرح نظارتی نوروز 97 به وسیله 45 بازرس در سطح شهرستان ری اجرا خواهد شد.
وی در ادامه به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان ری اشاره کرد و ابراز داشت: سیاست و برنامه اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی و تنظیم بازار کشور با برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا با توجه به اقتصاد حاکم در کشور تکلیفی است از همین جهت باید این نمایشگاه برگزار شود.
افضلی به تقاضای و نیاز بالای مردم در خصوص کالاهای اساسی شب عید اشاره کرد و افزود: نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا باهدف عرصه کالاهایی با کیفیت متوسط و با قیمت مناسب ایجاد می شود تا جلوی هرگونه سواستفاده برخی اصناف و افراد سودجو را در سطح کشور و شهرستان ری بگیرد.
وی با بیان اینکه کالاها باید با سود 10 تا 20 درصد در نمایشگاه عرصه مستقیم کالا به مشتری ها ارائه شود اظهار داشت: جهاد کشاورزی وظیفه تامین برخی کالاهای اساسی مانند نان، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر، برنج، تخم مرغ، میوه، قند و روغن نباتی را برعهده دارد ولی نباید توزیع کالاها به گونه ای باشد که عرضه از تقاضا بالا ترباشد و تولید کنندگان ضرر کنند.

* اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری باید به اداره کل مستقل جنوب استان تهران ارتقاء یابد
افضلی در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت 3 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک و متوسط در سطح شهرستان ری اشاره کرد و افزود: شهرستان ری در حوزه صنعت به تنهایی رتبه چهاردهم را در میان استان های کشور و رتبه نهم را در حوزه اصناف کشور دارد از همین رو باید اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری به اداره کل مستقل جنوب استان تهران ارتقاء یابد.
وی شهرستان ری را یکی از قطب های صنعتی کشور و مرکز کسب و کار استان تهران عنوان کرد و افزود: نظارت بر 33 معدن فعال آهگ، سنگ لاشه، مس، مخروط کوهی، گرانیت، سولفات، گچ و خاک رس نیازمند امکانات و نیروی انسانی بیشتری است.
افضلی به وجود انبارهای متمرکز دپو کالای تهران و کشور در شهرستان ری اشاره کرد و یادآور شد: شهرستان ری وظیفه لجستیک استان تهران و به نوعی کل کشور را بر عهده دارد از همین رو باید نیرو و امکانات بیشتری برای نظارت بر انبارها و مبارزه با دپو کالای قاچاق در این شهرستان وجود داشته باشد.
هشتمین جلسه شورای شهرری عصر دوشنبه با حضورحسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، اعزیزالله فضلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری، زهره عبادتی رییس اداره محیط زیست شهرستان ری و جمعی از نمایندگان شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان ری در شهرری برگزار شد.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما