Get Adobe Flash player

برگزاری جشن بزرگ انتظار در بازار اصلی حرم عبدالعظیم (ع)

 

 

 رئیس ستاد مردمی اعیاد شعبانیه شهرستان ری از برگزاری جشن ۲ هزارنفره در بازار اصلی حرم عبدالعظیم (ع) در شب ولادت امام زمان(عج) خبر داد.

حسن عزیز‌وکیلی با تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در حمایت از کالاهای ایرانی و تولید داخلی اظهار کرد: خوشبختانه امسال نیز مانند سال‌های گذشته توانستیم بیشترین اقلام مصرفی جشن نیمه‌شعبان را از کالاهای داخلی تهیه کنیم تا در الگوی مصرف تغییر جدی داده باشیم.

وی با اشاره به تورم موجود بیان کرد: با توجه به حمایت و مشارکت‌های گوناگون به‌ویژه تلاش ستادی با وجود وضعیت اقتصادی نابسامان توانستیم حجم اقلام را افزایش دهیم و به شهرها مجاور مانند دماوند، کرج، فیروزکوه و پرند کمک‌رسانی کنیم و حتی تأمین‌کننده اقلام مورد نیاز ادارات در شور و اشتیاق معنوی این شب بزرگ باشیم.

رئیس ستاد مردمی اعیاد شعبانیه شهرستان ری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این نهاد تصریح کرد: با تشکیل کمیته‌های فرهنگی، تدارکات، اجرایی، مالی و پشتیانی که هر‌کدام متشکل از ۱۰ نفر از رؤسای ادارات اجرایی شهرری هستند، سعی داشتیم تا فرآیندی منسجم مطابق موازین دینی و مهدوی داشته باشیم و به جرأت می‌توان اذعان کرد طی ۲۰ سال گذشته طرح‌ریزی شب اعیاد شعبانیه شهرستان ری در مقایسه با سایر استان‌های کشور منحصر‌به‌‌فرد بوده است.

وی خاطر‌نشان کرد: عمده فعالیت‌های این ستاد یک مشارکت گروهی است، بنابراین باید با یک پذیرش جمعی از مشارکت و فعالیت‌های مردمی استقبال کرد، زیرا هدف نهایی ما مردم هستند و باید طوری عمل کنیم که در این اعیاد مردم خانه‌نشین نباشند بلکه بتوانند در یک جشن مذهبی و معنوی خستگی خود را از تن بدر کنند و در همین راستا ما باید با یک همگرایی ویژه عمل کنیم.

عزیز‌وکیلی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف در مساجد شهرری گفت: به‌دلیل تعدد مساجد در بخش مرکزی برنامه‌ها در این بخش گسترده‌تر خواهد بود، در دو مسجد جامع‌المهدی و امام حسن مجتبی (ع) در دولت‌آباد، مسجد امیرالمؤمنین (ع)، مسجد ارشاد، مسجد فیروز‌آبادی، حسینیه پیروان شهدا‌، مسجد امام حسن مجتبی‌(ع) در قلعه‌گبری، مسجد فاطمه زهرا (س) در میدان معلم همچنین دو مسجد در بخش کهریزک، دو مسجد در باقرشهر، یک مسجد در خاورشهر و در بخش فشافویه یک مسجد زیر نظر ائمه جمعه فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوبی را طرح و برنامه‌ریزی کردیم.

وی افزود: با ایجاد ایستگاه صلواتی، ارائه بسته‌های فرهنگی شامل سی‌دی، کتاب و خودنویس و مسابقات گل نرگس با اهدای هدایای گوناگون تلاش بر توانمندسازی فردی و گروهی با ایجاد شور و نشاط جمعی داریم.

رئیس ستاد مردمی اعیاد شعبانیه شهرستان ری از اجرای جشن عمومی ولایی در شهرری خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج اصناف شهرری، مسجد خاتم‌النبیین و تعامل با شهرداری منطقه ۲۰ با پیش‌بینی دو هزار نفر جمعیت جشن همگانی در بازار اصلی حضرت عبدالعظیم (ع) با اجرای سرود، مداحی، سخنرانی و پذیرایی برپا خواهد شد تا مردم به میدان بیایند تا از این شور معنوی استفاده کنند و ما نیز به امید خدای متعال شایان لطف امام زمان (عج) قرار گیریم.

عزیز‌وکیلی در پایان با اشاره به برگزاری کلاس‌های مهدویت برای نخستین بار در شهرستان ری متذکر شد: در این ایام توانستیم ۲۷۰ نفر را زیر نظر اساتید قم در مرحله مقدماتی مورد آموزش مهدویت قرار دهیم و در مرحله پیشرفته پس از تأیید مرکز مهدویت استان قم و جمکران اعزام مبلغین فرهنگی را در سطح استان خواهیم داشت.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما