Get Adobe Flash player

فرماندار شهرستان ری:اجازه کشت برنج آلوده در شهر ری را نمی‌دهیم

 عطیه مومنی خبرنگار خبرتهران - فرماندار شهرستان ری با اشاره به استفاده برخی کشاورزان از آب آلوده در کشت برنج گفت: سلامت مردم خط قرمز ما است و در این زمینه بدون اغماض برخورد می‌کنیم.


هدایت‌الله جمالی‌پور با اشاره به مشکل فرونشست زمین در مناطق کویری اظهار داشت: فرونشست زمین بیشتر در حاشیه‌ها و نزدیک به کویر اتفاق می‌افتد و خوشبختانه این موضوع در شهرری وجود ندارد و با حفاری ۶ متری به آب می‌رسیم، سفره‌های آب زیرزمینی نیز در این شهرستان وضعیت مناسبی دارند.

وی بیان کرد: هر چه به مناطق حاشیه‌ای مثل فشافویه و حسن‌آباد می‌رویم مشکل فرونشست را می‌توان ملاحظه کرد و این مسئله در قسمت مرکزی و غربی شهرستان ری کمتر دیده می‌شود، ضمن اینکه فرونشست زمین بیشتر در ورامین و پیشوا به یکی از دغدغه‌های مهم تبدیل شده است.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به مشکل عمده این شهرستان در زمینه آب ادامه داد: آب‌های آلوده که در قالب روان‌آب‌ها وارد شهرستان ری شده و خاک منطقه را آلوده می‌کند مهم‌ترین مشکل شهرستان در حوزه آب می‌باشد.

جمالی‌پور تصریح کرد: برداشت کشاورزان متخلف از آب آلوده بعضاً محصولات کشاورزی را دچار مشکل می‌کند که البته با برخورد جدی توانستیم این مسئله را کنترل کنیم، به گونه‌ای که در سال ۹۲ بالای ۹۰۰ هکتار اراضی شهرستان با آب آلوده کشت می‌شد که امروز به صفر رسیده است.

وی همچنین ضمن هشدار به کشاورزان متخلف گفت: اگر متخلفان برای کشت محصولات کشاورزی اعم از غلات و صیفی‌جات از آب آلوده استفاده کنند با آن‌ها برخورد جدی می‌شود، چرا که سلامت مردم خط قرمز ما است و در این زمینه بدون اغماض برخورد می‌کنیم.

فرماندار شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته در زمینه کشت برنج برخی کشاورزان از آب آلوده استفاده می‌کردند، منتها امسال با افزایش نظارت‌ها اجازه کشت هیچ نوع برنج آلوده‌ای در شهرستان را نمی‌دهیم.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما