Get Adobe Flash player

هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان ری آزاد سازی شد

 

 

 رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از آزاد سازی هفت هزار متر مربع از زمین های ملی در سال جاری خبر داد که از سوی افراد محلی در این شهرستان تصرف شده بود.

محمد عباسی اظهار داشت: اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری با هرگونه تغییر کاربری که بر اساس تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ اراضی زراعی و باغ ها صورت گیرد با همکاری دادستان ری برخورد قاطع می کند.
وی با بیان اینکه برخی افراد سود جو با طرح های ساخت کارخانه قارچ و گلخانه اقدام به تغییر کاربری زمین های کشاروزی می کنند، عنوان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز بار اول رفع تصرف و بار دوم متخلف به 6 ماه حبس بر اساس قانون محکوم می شود.
عباسی اظهار داشت: سود جویان و زمین خواران این زمین های کشاورزی را از کشاورزان به قیمت ارزان می خریدند و بدون داشتن مجوز قانونی و با تغییر کاربری، این زمین ها را با قیمت های چند برابر به فروش می رساندند.
وی اضافه کرد: این افراد با حصارکشی به دور زمین ها و با ساخت ساختمان، سعی در تصرف اراضی ملی را داشتند.
عباسی با تأکید بر حراست از عرصه‌ های ملی و منابع طبیعی به دور از هر گونه مماشات و مسامحه ‌‌ای، افزود: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی ملی از هر شخص حقیقی و حقوقی هستیم تا این ثروت‌های غنی خدادادی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر از مهمترین شهرستان های استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما