Get Adobe Flash player

اسماعیل شاه محمدی:موزه مشاهیر در شهرری راه اندازی می شود

 

 

 
رئیس بنیاد مشاهیر و مفاخر شهرستان ری گفت: موزه مشاهیر، مطبوعات و زندگی فرمانروایان، ائمه جماعات، شهرداران و مقامات ارشد شهرری راه اندازی می شود.

اسماعیل شاه محمدی در مراسم بازدید مسئولان کهریزک از بنیاد مشاهیر و مفاخر شهرستان ری اظهار داشت: 403 نفر از مشاهیر ری شناسایی شدند و بر این اساس کارگروهی با هدف بررسی زندگی این افراد در حال شکل گیری است.
وی در مورد جانمایی این موزه نیز تصریح کرد: رایزنی های لازم با شهردار منطقه 20 تهران انجام شده و یکی از سالن های برج طغرل به این موزه اختصاص پیدا می کند.
شاه محمدی عنوان کرد: هم اکنون طرح برج طغرل پیشرفت 70 درصدی دارد و امیدواریم تا پایان سال جاری این موزه به بهره برداری برسد.
وی افزود: با توجه به سابقه تاریخی و دیرینه شهرستان ری، شناسایی مشاهیر و آثار آنها یک نیاز و ضرورت برای شهرری به شمار می رود.
شاه محمدی با بیان اینکه معرفی نخبگان شهرری در حال بررسی است، گفت: کار جمع آوری مطبوعات قبل از انقلاب با هدف شناسایی پتانسیل های این منطقه به پایان رسیده ،ضمن اینکه فیلم های مستندی از زندگی مشاهیر نیز تهیه شده و در معرض دید عموم قرار می گیرد.
وجود 32 بقه متبرکه از جمله آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی ( ع) وامامزادگان مجاور و مقابر عالمان و مشاهیر دین علم و ادب همچون محمد بن زکریای رازی ، شیخ صدوق ، شیخ ابوالفتح رازی ، شیخ کلیتی نشان از جایگاه والای تاریخی ری دارد.
هم اکنون موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در فضایی به مساحت سه هزار متر مربع در مجاورت ساختمان تولیت آستان تنها موزه جنوب پایتخت است.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما