Get Adobe Flash player

فرماندار ویژه ری:اسامی محتکران را منتشر خواهیم کرد

 

 

 فرماندار ویژه ری با هشدار به محتکران و وارد کنندگانی که کالاهای مورد نیاز مردم را عرضه نمی کنند ، گفت : اسامی این افراد را در صورت ادامه تخلف منتشر خواهیم کرد.

هدایت الله جمالی پور که خبرنگاران را در گشت مشترک تعزیرات حکومتی که به منظور عرضه کالاهای احتکار شده به بازار صورت گرفته بود ، همراهی می کرد در جمع آنها افزود : یکی از اصول مهم این است که کالاهای موجود در اینگونه انبارها روانه بازار شود و ما به مردم اطمینان می دهیم که با هر نوع عامل احتکار و اختفای کالا برخورد قاطع می کنیم.
وی گفت : بخشی از سودجویی هایی که در کشور رخ می دهد عاملش خود مردم هستند و برخی فرصت طلبان از نوسانات قیمت ارز سوء استفاده کردند و به اختفا یا احتکار کالاهای خود در انبارهای خود پرداختند در حالی که بسیاری از این کالاها با نرخ ارز گذشته وارد کشور شده بود و این محتکران به دنبال این بودند که با افزایش قیمت ارز ، کالاهای خود را نیز گران تر بفروشند و سودی نامشروع را کسب کنند.
فرماندار ویژه ری افزود : با تصمیم های دولت و با اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و افزایش نظارت های سازمان تعزیرات حکومتی مقرر شد با هرگونه اختفا و عرضه نکردن کالا برخورد جدی شود و در حوزه شهرستان ری هم مجموعه ای از مسئولان و ادارت موظف به برخورد با این سودجویان شدند.
جمالی پور با اشاره به اینکه بازرسی و نظارت از انبارها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد خطاب به محتکران گفت : پیش از آنکه قانون سراغ آنها بیاید حتما خودشان مبادرت به عرضه کالاهایشان کنند.
وی افزود : در این خصوص هماهنگی خوبی میان اتحادیه ها ، اتاق اصناف و سازمان صنعت ، معدن و تجارت شده است و تعزیرات هم نظارت ویژه ای بر روند توزیع این اقلام احتکار شده در شبکه بازار دارد.
فرماندار ویژه ری گفت : البته برخی وارد کنندگان هم ابراز بلاتکلیفی می کنند و منتظرند تا مابه التفاوت ارز 4200 تومانی مشخص شود که در همین خصوص از مسئولان وزارت صنعت ، معدن و تجارت درخواست می کنیم که هرچه زودتر این موضوع را تعیین تکلیف کنند تا وارد کنندگان بدانند کالای وارداتی شان با چه ارزی محاسبه خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همه انبارهای موجود در شهرستان ری اعلام موجودی کرده اند ؟ افزود : یکی از دغدغه های اصلی من از آغاز مسئولیتم ، ساماندهی حجم عظیمی از انبارهایی است که در شهر ری ساماندهی نشده است و از همان ابتدا بر ساماندهی آن تاکید داشتم.
جمالی پور گفت : تعداد انبارهای شهرستان ری بسیار زیاد است و بخش عمده ای از دپوی کالا برای استان تهران و حتی کشور در انبارهای شهرستان ری صورت می گیرد و از مسئولان سازمان صنعت ، معدن و تجارت درخواست کرده ایم که حتما در شناسنامه دار کردن انبارها تسریع کنند تا بدانیم در هر انباری چه کالایی نگهداری می شود و پس از این اقدام ، نظارت و کنترل ها بهتر صورت می گیرد.
وی گفت : بخشی از انبارهای شهرستان ری بی هویت هستند که دردسرهای زیادی ایجاد کرده است و حجم عظیمی از کالاهای قاچاق هم در همین انبارها دپو می شود.
جمالی پور گفت : بخشی از این انبارها تحت پوشش اتحادیه انبارداران است که مسئولان اتحادیه نظارت خوبی بر آن دارند که این انبارها باید مجهز به دوربین شود.
وی افزود : انبارها باید تخصصی شود و هر انباری به فعالیت خاص خود بپردازد نه اینکه ما در یک انبار در کنار نگهداری مواد غذایی شاهد دپوی مواد شیمیایی هم باشیم .
فرماندار ویژه ری گفت : انبارهایی هم وجود دارد که تحت پوشش هیچ مجموعه ای نیستند و حتی برخی دامداری های متروکه تبدیل به انبارهایی شده اند که تحت نظارت نیستند.
وی افزود : با توجه به تعداد بسیار زیاد انبارهای شهرستان ری ما بارها درخواست کرده ایم که ادارات شهرستان ری به سطح اداره کل ارتقا یابد چرا که اگر ظرفیت ادارات افزایش پیدا نکند نمی توان از آنها مسئولیت های زیادی خواست .

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما