Get Adobe Flash player

مهدی مجیدی:ده درصد از تعهد احداث گلخانه در شهرستان ری محقق شد

 

 

 
معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری ری گفت: تعهدی برای تبدیل 250 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به گلخانه داده شده که تنها 10 درصد آن عملی شده است.

مهدی مجیدی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان ری با بیان اینکه هر واحد گلخانه برای 9 تا 15 نفر ایجاد اشتغال می کند، اظهار داشت: باید از این صنعت اشتغالزا حمایت بیشتری انجام شود.
وی با بیان اینکه در زمینه تاسیس گلخانه هماهنگی و همراهی بین دستگاهی وجود ندارد، افزود: بسترسازی مناسب از سوی شهرداران، بخشداران و مسئولان مربوطه در زمینه تاسیس گلخانه انجام شود.
مجیدی با بیان اینکه بروکراسی اداری معضلی برای فعالیت کشاورزان ری است، بیان کرد: موانع فعالیت کشاورزان باید از سر راه برداشته شود تا زمینه افزایش تولید محصول فراهم شود.
وی عنوان کرد: رونق کشاورزی و تولید محصول نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه ها و حمایت از قشر کشاورز است.
مجیدی نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز نیز هشدار داد و تاکید کرد: شهرداری ها مراقب حوزه استحفاظی خود باشند تا ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی مربوط به آنها انجام نشود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری نیز در ادامه این جلسه گفت: تاسیس گلخانه علاوه بر اینکه موجب اشتغالزایی می شود، ضریب امنیت غذایی را نیز افزایش می دهد.
محمد عباسی یادآور شد: جهاد کشاورزی در حوزه تاسیس گلخانه نیاز به تعامل همه دستگاه ها در این شهر دارد تا بتواند در حوزه کشاورزی توسعه و رونق بیشتری ایجاد کند.
وی افزود: برخی قوانین دست و پاگیر معضلی برای ادامه فعالیت کشاورزان شده است.
شهرستان ری با 11 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی ، سالانه در حدود 850 هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند، این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران را دارد.

 

 

 

تبلیغات ری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما