Get Adobe Flash player

استقبال کم نظیر از ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی

 

خبرتهران:ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی که از 29 خردادماه سالجاری در محل هتل المپیک تهران آغاز شده است ، همچنان با استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان روبرو می باشد.

گزارش وضعیت مکمل‌ها در ایران، نقش مکمل‌ها در گروههای سنی مختلف، بررسی چالش‌های موجود در زمینه تولید و واردات مکمل‌هایی غذایی، رژیمی و ورزشی، مکمل‌های ورزشی غیرمجاز، عوارض و خطر دوپینگ ناخواسته، تجویز منطقی و صحیح مکمل‌های ورزشی از جمله محورهای این همایش است که توسط مسوولان سازمان غذا و دارو، وزارت ورزش و جوانان، اساتید دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران و اساتید فدراسیون پزشکی و ورزشی ارائه خواهد شد.

 این همایش با هدف بررسی راهکارهای بهبود کیفیت مکمل‌ها و بررسی تجویز و مصرف منطقی مکمل‌ها به منظور حفظ ایمنی مکمل های غذایی و رژیمی و سلامت مصرف کنندگان برگزار می شود.

همچنین اهداف ارائه آخرین یافته‌های علمی و نقش مکمل ها در پیشگیری از آسیب های ورزشی، معرفی دستورالعمل های مصرف موثر مکمل ها، تبیین نقش دستگاه های نظارتی و دولتی و سازمانهای مردم نهاد در پایش سلامت مکمل‌ها و بهبود روش های کنترل، توزیع و تولید فراوردهای مکمل از اهداف مهم این همایش است.


به منظور حفظ ایمنی مکمل های غذایی و رژیمی و سلامت مصرف کنندگان باسیتی الزامات کیفی مربوطه رعایت گردد چراکه وجود هرگونه آلودگی، دارای پتانسیل انتقال به محصول نهایی بوده و خطرات زیانباری را می تواند به همراه داشته باشد. بنابراین بررسی کیفی و پایش کارایی مواد غذایی و مکمل های رژیمی- غذایی و ورزشی امری ضروری است.


در ادامه تامین مکمل های غذایی با کیفیت و سالم مسئله ای مهم برای متخصصان در این زمینه است که به موازات آن کنترل دقیق و مناسب آن از فرآیند تولید تا مصرف، حائز اهمیت است.

 

هدایت حسینی دبیر علمی ششمین دوره از همایش مکمل های غذایی و رژیمی و رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه در همایش ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی ، تمرکز اصلی همایش این دوره را بر روی کنترل کیفیت و پایش مکمل ها دانست و عنوان کرد: طبق بیان مقام معظم رهبری، امسال سال توجه به کالای ایرانی است و از این رو توجه به کنترل کیفیت و پایش مکمل های داخلی در دستور ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی قرار گرفته است.

دبیرعلمی ششمین دوره از همایش مکمل های غذایی و رژیمی تغییر در سبک زندگی را یکی از دلایل رو آوردن مردم به مصرف مکمل ها برشمرد و گفت: از آنجایی که در حال حاضر 96 درصد بار بیماری ها به بیماری های غیر واگیر اختصاص دارد؛ توجه به مصرف مکمل ها در دنیا و ایران افزایش یافته و میزان اهمیت آن بسیار متحول شده است.

حسینی یکی از اهداف اصلی این دوره از همایش را انتقال اطلاعات روز در ارتباط با مکمل های غذایی و رژیمی عنوان کرد.

وی عنوان کرد: پایش و اثربخشی مکمل ها یکی از مباحث مطرح شده در این دوره خواهد بود چرا که مکمل ها از مواد بسیار زیاد و متنوعی که منابع حیوانی و گیاهی و دریایی دارند؛ تهیه می شوند و نیاز است از زمان تهیه تا وقتی که به دست مصرف کننده می رسند؛مواد موثره آنها و همچنین برچسب هایشان مورد بررسی و آنالیز قرار بگیرد.

سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی ایران همزمان با ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی، برگزار شد.

عباس کبریایی‌زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران، به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری همایش و هدایت حسینی رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، به عنوان دبیر علمی همایش معرفی شده اند.

همچنین مهناز خانوی مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، منان حاجی محمودی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران، غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران، مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، جعفر میرفخرایی دبیر اتحادیه واردکنندگان مکمل‌های غذایی، رژیمی، ویتامینی، سید علی کشاورز مدیر گروه تغذیه بالینی دانشکده تغذیه و رژیم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بهرام دارایی رئیس مرکز آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی، محمد حضوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم، فرهاد مرادی رئیس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون پزشکی ورزشی و محمد ناصری دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران، از اعضای شورای سیاست‌گذاری ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی هستند.


دکتر پروین مجدی نسب  مسئول واحد فراورده های طبیعی ، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروضمن توضیح به ورزش کاران پیرامون برچسب اصالت کالا و بیان عوارض اقلام قاچاق و تقلبی، روش شناخت و تایید اصالت اقلام کالاهای سلامت محور را بیان کرد.


وی در پاسخ به سوال مراجعه کنندگان در مورد عوارض اقلام فاقد اصالت گفت: با توجه به نامشخص بودن شیوه حمل، نگهداری و انبار اقلام قاچاق سلامت؛ این اقلام قابل تایید نمی باشد و خطر تقلب در این اقلام وجود دارد.

ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ورزشی با هدف کنترل کیفی، پایش کارایی و سلامت مکمل‌های ورزشی توسط فدراسیون پزشکی ورزشی و با همکاری فدراسیون پرورش اندام از 29 تا 31 خرداد در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک تهران برگزار می شود.

گفتنی است در این دوره از همایش ، شرکت های آدونیس کیش با مدیریت خانم مهندس سعادت رحمانی ، عارف دارو قائم با مدیریت آقای مرتضی طهماسبی ، داروسازی رازک با مدیریت آقای دکتراحمد کرباسی ، داروسازی رایا آتیس آریا با مدیریت آقای ساعدی نیا ، داروسازی فرشته جویان(سندروس) و صنایع آرد ورامین با مدیریت آقایان ضیائیان و قاضی حسینی با استقبال بیشتری از سوی بازدیدکنندگان روبرو بودند.

شایان ذکر است خانم آزیتا احسانی مدیریت فروش و بازاریابی صنایع آرد ورامین از سوی سایت خبرتهران ، به عنوان فعال ترین مدیر بازاریابی در میان غرفه های حاضر در این همایش انتخاب شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات تهران بزرگ

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما