Get Adobe Flash player

افتتاح هفدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران

 

 

 رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، در حاشیه افتتاح هفدهمین کنگره شنوایی شناسی ، از ساماندهی روند تجویز سمعک در کشور خبر داد.

علی قهرمانی صبح سه شنبه در هتل المپیک تهران، گفت: ۱۰ سال بعد از دوران تقویت دوره شنوایی شناسی در کشور، منتظر ماندیم تا دیده شویم و امروز، جامعه شنوایی شناسی ایران، دیدنی است.

وی با اشاره به آمار ۳۸۰ میلیون نفری جمعیت دنیا که دچار ضایعه حسی شنوایی هستند، افزود: این آمار زنگ خطری برای سازمان های بهداشت است.

قهرمانی از اختلالات حسی شنوایی به عنوان معضل به بهداشت جهانی یاد کرد و گفت: ایران به عنوان پنجمین کشور دنیا در این حوزه نقش آفرینی می کند.

وی ادامه داد: بعد از پشت سر گذاشتن دوران جنگ و سال های بعد از آن، پیش بینی می شود آمار افت شنوایی حسی در ایران، قابل توجه باشد.

رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، برگزاری کنگره امسال را با رویکرد توانبخشی، مداخله به هنگام و سمعک، عنوان کرد و افزود: امیدواریم کنگره شنوایی شناسی، به ما کمک کند تا به سطوح خدمات جهانی در شنوایی شناسی دست پیدا کنیم.

وی، از تصمیم اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت برای برون سپاری ارائه خدمات سمعک به انجمن علمی شنوایی شناسی ایران خبر داد و گفت: با این تصمیم، تجویز و فروش سمعک در کشور ساماندهی می شود.

 

 

 

تبلیغات تهران بزرگ

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما