Get Adobe Flash player

چهارصد میلیون مترمکعب پساب در جنوب تهران تولید می‌شود/عطیه مومنی

 عطیه مومنی خبرنگار خبرتهران- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به ضرورت تصفیه آب‌های آلوده جنوب تهران گفت: ۴۰۰ میلیون مترمکعب پساب در جنوب تهران تولید می‌شود که نیاز به تصفیه دارد.

محمدرضا بختیاری در جلسه ساماندهی آب‌های آلوده جنوب تهران که با حضورمحمدحسین مقیمی استاندار تهران، نعمت الله ترکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران و دیگر مسئولان در استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به میزان فاضلاب و پساب‌های جنوب تهران اظهار داشت: 400 میلیون مترمکعب پساب در جنوب تهران وجود دارد.

وی بیان کرد: پساب‌های جنوب تهران ترکیبی از پساب‌های بیمارستانی، صنعتی و غیره است که حدود 8 سال طول کشید تا طراحی نحوه تصفیه این پساب‌ها انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به وجود برخی اختلافات در مورد طرح فاضلاب جنوب تهران افزود: به منظور بررسی همه‌جانبه و دقیق این طرح و به دلیل برخی اختلافات در مورد نحوه اجرایی کردن آن از نظرات کارشناسانه اساتید دانشگاه بهره گرفتیم.

در ادامه این جلسه محمدحسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به اینکه روزانه آب قنات‌ها و چشمه‌های قدیمی تهران به همراه پساب‌های مختلف و انواع فاضلاب به جنوب تهران هدایت می‌شود عنوان کرد: در گذشته که جمعیت تهران کمتر بود از آب رودخانه‌ها برای کشاورزی استفاده می‌شد، اما امروز با افزایش جمعیت از آب پساب‌های تصفیه شده در کشاورزی استفاده می‌شود.

وی با طرح این موضوع که بهره‌مندی از آب‌های سطحی برای ذخیره‌سازی در آب‌های زیرزمینی ضروری است گفت: جمع‌آوری روان‌آب‌ها و افزایش میزان آب‌های زیرزمینی با توجه به جمع‌آوری آب‌های فضای سبز شهرداری‌ها می‌تواند در کنترل آب مؤثر باشد، اما این موضوع مطرح است که در صورت استفاده از آب‌های سطحی برای جلوگیری از فرونشست زمین باید تصمیماتی اتخاذ کرد.

 

 

 

تبلیغات تهران بزرگ

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما