مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در محمدآبادعرب برگزار شد
Get Adobe Flash player

مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در محمدآبادعرب برگزار شد

 

مراسم گرامیداشت شهدای قیام 15 خرداد روستای محمدآبادعرب ورامین با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم  برگزار شد.

محمدرضا یوسفی در این مراسم طی سخنانی بیان کرد: آن زمانی که ملت ایران، روحانیون و خانواده های متدین روزگار سختی داشتند، مردم این منطقه همه چیز خود را رها کرده و به فریاد رهبر و امام خود لبیک گفتند و نقش آفرینی کردند.

وی بیان کرد: تمام تلاش و توان امام ویارانش این بود که آمریکا در این مملکت وارد نشود و دخالت نکند و عزت و هویت دینی این مردم پایمال نشود و هدف اصلی قیام ۱۵ خرداد همین بود که خود مردم باید آقای خود باشند و نوکر دیگران نباشند، امام خمینی به مردم هشدار می داد که عده ای می خواهند با اختلاف افکنی بین مردم  ایران را به آشوب بکشند.

فرماندار ورامین اضافه کرد: چرا عده ای حرف های عجیب و غریب می زنند، عده ای دوست دارند ما با آمریکا دوست شویم اما خطاب به آن ها عرض می کنم ملت ما مایوس نمی شود و همیشه جنگ با استکبار جهانی و زورگویی را ادامه خواهد داد.

یوسفی خاطرنشان کرد: حرف امام از روی خیرخواهی و برای آبادی کشور بود و هیچ وقت از آن استفاده شخصی نکرد، امروزه عده ای حرف هایی می زنند که در شان آن ها نیست.

فرماندار ورامین گفت: رسالت انقلاب اسلامی این است که در جمهوری اسلامی باید از مظلومان حمایت و دفاع کنیم، بزرگان و مسئولان ارشد ما رنج ها کشیدند، تا این مملکت تا به ایجا رسیده است، اما عده ای طوری عمل و رفتار می کنند تا در ذهن جوانان تاثیر بگذارند، دشمن از این اختلاف افکنی ها ماهی می گیرد و ما با این حرکات و رفتارها دشمن را شاد و خوش حال می کنیم.

وی بیان کرد: در شان مردم ایران نیست که مردم این مملکت در فقر و بی کاری به سر ببرند دولت باید بیشتر تلاش کند، در بحث قیام ۱۵ خرداد  امام خمینی(ره) از ظریفت محرم استفاده کرد و پیروز این میدان شد، شهیدان عرب مقصودی و طباطبایی زمانی که فهمیدند مرجع و رهبر خود را دستگیر کردند به راه افتادند و این قیام نه برای مقام و نه برای پول بود، بلکه حرکت این شهدا به عشق محرم و مرجعیت بود.

وی بیان کرد: علما، اصناف، کارگران، کشاورزان و مردان و زنان ورامین با تمام وجود به میدان آمدند و رژیم ترسید و عقب نشینی کرد، این یعنی وحدت اسلامی و این حرکت مردم ورامین زمینه آزادی امام خمینی(ره) از زندان شد.

فرماندار ورامین خاطر نشان کرد: هر چه داریم از مردم داریم و قدر این مردم را باید بدانیم.

گفتنی است قبل از این مراسم ، رونمایی از تابلو ورودی روستای «محمدآباد عربها» با عنوان خاستگاه قیام 15 خرداد 1342 و همچنین کلنگ زنی پروژه اصلاح شبکه اصلی آب این روستا با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی، غروب شنبه 12 خرداد 97 با حضور یوسفی فرماندار شهرستان، نقوی نماینده مردم در مجلس و جمعی از مردم و مسئولان، انجام شد.

شایان ذکر است این مراسم با تلاش های معماری دهیار محمدآبادعرب و اعضای شورای اسلامی این روستا برگزارگردید.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس