Get Adobe Flash player

مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در محمدآبادعرب برگزار شد

 

مراسم گرامیداشت شهدای قیام 15 خرداد روستای محمدآبادعرب ورامین با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم  برگزار شد.

محمدرضا یوسفی در این مراسم طی سخنانی بیان کرد: آن زمانی که ملت ایران، روحانیون و خانواده های متدین روزگار سختی داشتند، مردم این منطقه همه چیز خود را رها کرده و به فریاد رهبر و امام خود لبیک گفتند و نقش آفرینی کردند.

وی بیان کرد: تمام تلاش و توان امام ویارانش این بود که آمریکا در این مملکت وارد نشود و دخالت نکند و عزت و هویت دینی این مردم پایمال نشود و هدف اصلی قیام ۱۵ خرداد همین بود که خود مردم باید آقای خود باشند و نوکر دیگران نباشند، امام خمینی به مردم هشدار می داد که عده ای می خواهند با اختلاف افکنی بین مردم  ایران را به آشوب بکشند.

فرماندار ورامین اضافه کرد: چرا عده ای حرف های عجیب و غریب می زنند، عده ای دوست دارند ما با آمریکا دوست شویم اما خطاب به آن ها عرض می کنم ملت ما مایوس نمی شود و همیشه جنگ با استکبار جهانی و زورگویی را ادامه خواهد داد.

یوسفی خاطرنشان کرد: حرف امام از روی خیرخواهی و برای آبادی کشور بود و هیچ وقت از آن استفاده شخصی نکرد، امروزه عده ای حرف هایی می زنند که در شان آن ها نیست.

فرماندار ورامین گفت: رسالت انقلاب اسلامی این است که در جمهوری اسلامی باید از مظلومان حمایت و دفاع کنیم، بزرگان و مسئولان ارشد ما رنج ها کشیدند، تا این مملکت تا به ایجا رسیده است، اما عده ای طوری عمل و رفتار می کنند تا در ذهن جوانان تاثیر بگذارند، دشمن از این اختلاف افکنی ها ماهی می گیرد و ما با این حرکات و رفتارها دشمن را شاد و خوش حال می کنیم.

وی بیان کرد: در شان مردم ایران نیست که مردم این مملکت در فقر و بی کاری به سر ببرند دولت باید بیشتر تلاش کند، در بحث قیام ۱۵ خرداد  امام خمینی(ره) از ظریفت محرم استفاده کرد و پیروز این میدان شد، شهیدان عرب مقصودی و طباطبایی زمانی که فهمیدند مرجع و رهبر خود را دستگیر کردند به راه افتادند و این قیام نه برای مقام و نه برای پول بود، بلکه حرکت این شهدا به عشق محرم و مرجعیت بود.

وی بیان کرد: علما، اصناف، کارگران، کشاورزان و مردان و زنان ورامین با تمام وجود به میدان آمدند و رژیم ترسید و عقب نشینی کرد، این یعنی وحدت اسلامی و این حرکت مردم ورامین زمینه آزادی امام خمینی(ره) از زندان شد.

فرماندار ورامین خاطر نشان کرد: هر چه داریم از مردم داریم و قدر این مردم را باید بدانیم.

گفتنی است قبل از این مراسم ، رونمایی از تابلو ورودی روستای «محمدآباد عربها» با عنوان خاستگاه قیام 15 خرداد 1342 و همچنین کلنگ زنی پروژه اصلاح شبکه اصلی آب این روستا با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی، غروب شنبه 12 خرداد 97 با حضور یوسفی فرماندار شهرستان، نقوی نماینده مردم در مجلس و جمعی از مردم و مسئولان، انجام شد.

شایان ذکر است این مراسم با تلاش های معماری دهیار محمدآبادعرب و اعضای شورای اسلامی این روستا برگزارگردید.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس