Get Adobe Flash player

سرپرست فرمانداری قرچک:تقاطع‌های هم‌سطح راه‌آهن معضلی بزرگ برای عبور مرور در قرچک است

 

 

 سرپرست فرمانداری قرچک گفت: تقاطع‌های هم‌سطح راه‌آهن معضلی بزرگ برای عبور مرور مردم شهرستان قرچک و به‌ویژه دشت ورامین است و وجود این تقاطع‌ها باعث بروز گره ترافیکی و بعضاً تصادفات شده است.

بهمن خطیبی در جلسه شورای هماهنگی حمل‌ونقل و ترافیک شهرستان قرچک بر لزوم سیاست‌گذاری صحیح در شورای ترافیک شهرستان و حرکت برمدار آن تأکید کرد و افزود: لازم است هریک از اعضا برنامه‌ها و اهداف خود را جمع‌بندی و برای بررسی و تصمیم‌گیری در جلسه مطرح نمایند چراکه بهبود عبور و مرور در شهرها، روستاها و مسیرهای مواصلاتی برون‌شهری و درون‌شهری و پیشگیری و کاهش آمار تصادفات از وظایف این شورا بشمار می‌آید و دستیابی به این مهم مستلزم هم‌اندیشی و سیاست‌گذاری صحیح در قالب کارشناسی دقیق و فنی است.

وی در ادامه به تراکم بالای جمعیتی شهرستان و حجم تقاضای تردد در مبادی ورودی و خروجی و شبکه راه‌های اصلی سطح شهرستان اشاره نموده و تأکید کرد: تمامی دستگاه‌های متولی باید حداکثر توان و ظرفیت خود را برای افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور شهروندان بکار گیرند و طراحی و اجرای برنامه‌های خود را به‌گونه‌ای در دستور کار قرار دهند که نه‌تنها خللی در ترافیک عبوری سطح شهر ایجاد نکرده بلکه به روان‌سازی آن کمک نمایند.

خطیبی تصریح کرد: هرگونه درخواست به دبیرخانه شورای هماهنگی حمل‌ونقل و ترافیک شهرستان نیازمند بررسی کارشناسانه از سوی تمامی اعضا به‌ویژه راهور است و در صورت ضرورت می‌توان از نظرات تخصصی شورای فرادستی نیز بهره‌مند شویم.

سرپرست فرمانداری قرچک تقاطع‌های هم‌سطح راه‌آهن موجود در شهرستان قرچک را معضلی بزرگ خواند و بیان کرد: شهرستان قرچک به دلیل اینکه در مدخل ورودی دشت ورامین قرار دارد دارای حجم تقاضای ترافیکی سنگین است که در کمربندی جنوبی وجود این تقاطع‌ها باعث بروز گره ترافیکی و بعضاً تصادفات شده و لازم است با پیگیری‌های مستمر با قید فوریت مرتفع گردد.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود مشکلاتی که مینی‌بوس‌های شهرستان ورامین فعال در خط متروی جوانمرد قصاب برای شهرستان قرچک ایجاد کرده‌اند مانند توقف در خارج ایستگاه و ایجاد گره ترافیکی و غیره،  به‌منظور ساماندهی و نظام بخشیدن به فعالیت ناوگان مزبور در این شهرستان، جلسه هماهنگی مشترک با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری ورامین، شهردار، سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرستان ورامین و قرچک و راهور شهرستان تشکیل و درزمینهٔ مرتفع نمودن مشکلات موجود تدابیر لازم اندیشیده شود.

خطیبی بیان داشت: با توجه به‌ضرورت تأمین ایمنی عابرین پیاده هنگام عبور از عرض کمربندی جنوبی، شهرداری نسبت به جانمایی و نصب دو پل عابر پیاده استاندارد یکی در انتهای خیابان محمدآباد و دیگری در انتهای خیابان داودآباد اقدام نماید.

سرپرست فرمانداری قرچک اظهار کرد: به‌منظور آموزش و ارتقا سطح آگاهی راکبین و موتورسواران، شهرداری، پلیس راهور و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با مسئولیت شهرداری اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کند و به شرکت‌کنندگان در دوره کلاه ایمنی استاندارد اهدا شود.

جلسه شورای هماهنگی حمل‌ونقل و ترافیک شهرستان قرچک، به ریاست جناب بهمن خطیبی سرپرست فرمانداری و با حضور اله بخش حبیبی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و دیگر اعضا این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس