Get Adobe Flash player

محصولات کشاورزی ورامین به قطر صادر می شود

 

 

 معاون اداری مالی و برنامه ریزی فرمانداری ورامین از صادرات محصولات کشاورزی ورامین به کشور قطر خبر داد.

مجتبی بوربور روز سه شنبه در جلسه مشترک با رؤسای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و مسئولان بازرگانی استان تهران گفت : شهرستان ورامین از قابلیت های ویژه ای در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است و تمامی این محصولات قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد.
وی افزود: ورامین در تولید شیر و گوشت رتبه نخست استان تهران را در اختیار دارد و این محصولات با کیفیت می تواند به بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه صادر شود.
وی تصریح کرد: ورامین در تولید محصولات کشاورزی نظیر سیفی جات نیز سرآمد استان تهران است و بسیاری از محصولات این شهرستان در کل کشور معروف است.
بوربور گفت: کیفیت بالای محصولات کشاورزی شهرستان ورامین که به دلیل برخورداری از خاک حاصلخیر، آب پاک و استفاده اندک از سموم دفع آفات گیاهی و کودهای شیمیایی به دست آمده زمینه صادرات آن ها را به کشورهای دیگر از جمله کشورهای همسایه فراهم کرده و باید از این قابلیت به منظور توسعه کشاورزی شهرستان استفاده کرد.
معاون فرماندار ورامین با اشاره به تحولات سیاسی منطقه و مشکلات قطر با کشور عربستان و سایر کشورهای عربی گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت باید با همکاری اتاق بازرگانی و سازمان صنعت و معدن استان نسبت به نیاز سنجی قطر اقدام کرده و زمینه تحقق صادرات محصولات کشاروزی به این کشور را فراهم کنند.
وی افزود: سالانه یک میلیون و 200 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان ورامین تولید می شود که بخشی از این محصولات از جمله پسته ، خیار گلخانه ای، گل و گیاه ، شیر و محصولات لبنی و محصولات تولیدی از شترمرغ به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه صادر می شود.
ورامین بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس