Get Adobe Flash player

محصولات کشاورزی ورامین به قطر صادر می شود

 

 

 معاون اداری مالی و برنامه ریزی فرمانداری ورامین از صادرات محصولات کشاورزی ورامین به کشور قطر خبر داد.

مجتبی بوربور روز سه شنبه در جلسه مشترک با رؤسای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و مسئولان بازرگانی استان تهران گفت : شهرستان ورامین از قابلیت های ویژه ای در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است و تمامی این محصولات قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد.
وی افزود: ورامین در تولید شیر و گوشت رتبه نخست استان تهران را در اختیار دارد و این محصولات با کیفیت می تواند به بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه صادر شود.
وی تصریح کرد: ورامین در تولید محصولات کشاورزی نظیر سیفی جات نیز سرآمد استان تهران است و بسیاری از محصولات این شهرستان در کل کشور معروف است.
بوربور گفت: کیفیت بالای محصولات کشاورزی شهرستان ورامین که به دلیل برخورداری از خاک حاصلخیر، آب پاک و استفاده اندک از سموم دفع آفات گیاهی و کودهای شیمیایی به دست آمده زمینه صادرات آن ها را به کشورهای دیگر از جمله کشورهای همسایه فراهم کرده و باید از این قابلیت به منظور توسعه کشاورزی شهرستان استفاده کرد.
معاون فرماندار ورامین با اشاره به تحولات سیاسی منطقه و مشکلات قطر با کشور عربستان و سایر کشورهای عربی گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت باید با همکاری اتاق بازرگانی و سازمان صنعت و معدن استان نسبت به نیاز سنجی قطر اقدام کرده و زمینه تحقق صادرات محصولات کشاروزی به این کشور را فراهم کنند.
وی افزود: سالانه یک میلیون و 200 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان ورامین تولید می شود که بخشی از این محصولات از جمله پسته ، خیار گلخانه ای، گل و گیاه ، شیر و محصولات لبنی و محصولات تولیدی از شترمرغ به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه صادر می شود.
ورامین بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس