Get Adobe Flash player

بازدید دکتر سیدی رئیس اداره اوقاف ورامین از نمایشگاه مطبوعات

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمحمد سیدی رئیس دلسوز و پرتلاش اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های ورامین و قرچک به منظور همفکری با اصحاب رسانه به منظور توسعه فرهنگ وقف و تکریم امامزادگان ، از نمایشگاه مطبوعات بازدید کرد.وی این بازدید که با استقبال جوانان و مسئولین غرفه های حوزوی و مذهبی همراه بود ، خواستار مشارکت و حمایت جامعه مطبوعاتی کشور از توسعه فرهنگ وقف و تکریم امامزادگان شد.

 دکترسیدی در پاسخ به یکی از بازدیدکنندگان در مورد اهمیت وقف گفت:وقف، سنتی حسنه و نیکوست که در بیشتر ادیان مورد توجه قرار گرفته و ضمن تأمین روحی و عاطفی انسان، با آخرت انسان نیز گره خورده است. حجت الاسلام سیدی عنوان کرد: وقف دارای برکات فراوانی است که تقویت حس نوعدوستی و برطرف کردن نیاز جامعه ، یکی از این آثار و برکات است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج سنت حسنه وقف اظهار کرد: شکوفایی و ترویج فرهنگ وقف در جامعه تنها برعهده یک نهاد یا ارگان نیست بلکه همه‏ دستگاه‏های تبلیغی و اجرایی موظفند تا در جهت اعتلای فرهنگ وقف در جامعه با یکدیگر همکاری کنند.سیدی تاکید کرد:رسانه ها وظیفه دارند با نگارش گزارش های تحلیلی در راستای آگاه سازی عمومی در حوزه وقف تلاش کنند.

سیدی اظهار داشت:وقف کار بزرگ و شريفي است که بايد در کنار آن وقف فرهنگي را هم ترويج داد چراکه دنياي غرب با دين و فرهنگ اسلامي به‌ طور جدي مقابله مي‌کند و امروز بايد در اين زمينه هوشيار بود.


وی افزود:زندگي ما مسلمين اصولاً از وقف است چراکه از گذشتگان به يادگار مانده و امروز بايد براي ترويج آن در جامعه تلاش کنيم.دکتر سیدی ادامه داد:توسعه عمراني امامزادگان نیز يکي از نعمات بزرگ الهي است که در اين زمينه مجموعه اوقاف حسب وظیفه اعتقادي و عقيدتي ، در اين زمينه خدمات شاياني را به مردم ارائه مي‌دهند.


سیدی اوقاف ورامین , محمد سیدی اوقاف , دکتر سیدی اوقاف ورامین , سیدی اوقاف قرچک , سیدنحند سیدی

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس