Get Adobe Flash player

مدیر امور عشایر استان تهران:خشکی تالاب بندعلیخان مراتع دام عشایر جنوب تهران را نابود می کند

 

 

 مدیر امور عشایر استان تهران گفت: خشکی تالاب بندعلیخان مراتع دام عشایر جنوب تهران را نابود می کند.

هاتف ممیزی  در جلسه بررسی وضعیت عشایر شهرستان ورامین که با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار ورامین برگزار شد، گفت : با خشکی تالاب بندعلیخان مهمترین مراتع دام عشایر جنوب تهران از بین می رود.

مدیر امور عشایر استان تهران افزود: بیش از ۱۰۰ خانوار عشایری در شهرستان ورامین زندگی می کنند که با داشتن بیش از ۴۵ هزار رأس دام سبک، سالانه بیش از ۳۶۰۰ تن گوشت و محصولات دامی تولید می کنند.

ممیزی گفت : یکی از مهم ترین مناطق مرتعی جنوب استان تهران در دشت ورامین واقع شده که حیات این بخش از مراتع وابستگی مستقیم به تالاب فصلی بندعلیخان دارد ، تالابی که به دلیل کاهش نزولات جوب شرایط مساعدی ندارد.

وی بیان کرد: تالاب بندعلیخان نقش به سزایی در محیط زیست منطقه ایفا می کند و به عنوان سدی مستحکم در برابر ریزگردها و کویر زایی محسوب می شود و همه مسئولان باید برای ادامه حیات آن تلاش کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران اضافه کرد: در کنار این تالاب ، مراتع قشلاقی عشایر ورامین واقع شده که در فصول سرد سال ، دام عشایر از این مراتع استفاده می کنند.

وی تأکید کرد: اگر تالاب بندعلیخان خشک شود مهمترین مرتع دام عشایر جنوب شرق استان از بین می رود و میزان تولید گوشت قرمز تواسط عشایر به شدت کاهش می یابد.

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس