Get Adobe Flash player

خداحافظی حجت الاسلام دکتر سیدی از اداره اوقاف ورامین و قرچک

 مراسم تودیع حجت الاسلام دکترسیدمحمد سیدی رئیس پرتلاش و دلسوز اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان های ورامین و قرچک , اسوه مهربانی و تلاش, که سر منشاء خدمات فراوان در حوزه وقف و امور خیریه در سالیان اخیر بود , در محل این اداره برگزار شد.

در ابتدای این مراسم , حجت الاسلام سیدی ضمن خیرمقدم به حاضرین , گزارشی از عملکرد اداره اوقاف ورامین و قرچک در طی دوران مسئولیت خویش ارائه کرد.


سپس مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران طی سخنانی گفت: گسترش فعالیت های خیریه برای رفع نیاز محرومین و محرومیت زدایی از چهره جامعه رویکرد اصلی این سازمان در سال جدید است.


حجت الاسلام محمدزاده افزود: بهتر است فعالیت های مرتبط با وقف در راستای رفع محرومیت برنامه ریزی شود تا ضمن رفع نیاز اقشار محروم، زمینه ریشه کنی فقر در جامعه نیز فراهم شود.
وی تصریح کرد: مأموریت اصلی ادارات اوقاف و امور خیریه، امانت داری در راستای اجرا کردن نیت واقف است.

محمدزاده اظهار کرد: در استان تهران کل هزینه ساخت، مرمت و نوسازی بقاع متبرکه و امام‌زادگان بر عهده هیأت امنا و مردم قرار دارد و هزینه‌های عمرانی را مردم پرداخت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: برخی از زمین‌های اداره اوقاف توسط عده‌ای غصب شده است و ادعای مالکیت بر این زمین‌ها را دارند که برخی را با مصالحه و تعدادی دیگر را با پیگیری های قضایی , بازگردانده ایم.


غلامرضا محمدزاده همچنین بر توسعه فعالیت های قرآنی به عنوان یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد و از رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه ورامین و قرچک خواست تا برای برگزاری مسابقات حفظ قرآن در این شهرستان ها اقدام نماید.

وی خاطرنشان کرد: اوقاف در چند شهرستان استان تهران از جمله ورامین، دماوند، رباط کریم، لواسان و شهریار مشکل دارد که رفع این مشکلات نیازمند کار جهادی با مشارکت مسؤولان شهرستان است و مسؤولان باید کمک‌حال اداره اوقاف و امور خیریه باشند.

محمدزاده در پایان گفت: در کشور ما علاقه‌مندی مردم به امور خیریه بسیار بالاست و مردم در این کار خیر پیش‌قدم هستند، مسؤولان امر نیز باید به کار خیرین نظارت داشته باشند و مشکلات پیش روی خیرین را حل و فصل کنند.


یوسفی فرماندارشهرستان ورامین نیز در این آیین گفت: بقاع متبرکه از جمله ظرفیت های مناسب برای توسعه فعالیت های فرهنگی و همچنین رونق گردشگری مذهبی هستند.
محمدرضا یوسفی افزود: تحقق این مهم علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی موجب رونق اقتصادی خواهد شد.

 


در پایان این مراسم حجت‌الاسلام‌ سید مهدی گنجیانی به عنوان رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ورامین معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام دکترسید محمد سیدی، رییس سابق این اداره تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است حجت الاسلام سیدی به عنوان رئیس بازرسی و رسیدگی به شکایات و مدیریت انتصابات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران انتخاب شده است.سایت خبرتهران برای ایشان در سمت جدید , آرزوی موفقیت و بهروزی دارد.سیدمحمد سیدی , سیدی اوقاف , سیدی اوقاف ورامین , سیدی اوقاف قرچک , تودیع سیدی اوقاف ورامین, معارفه گنجیانی اوقاف ورامین , ورامین

 

 

 

 

 

تبلیغات ورامین وقرچک

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس